Technics RS-BX747

Toto nám tu chýbalo, tak sme to dávali do Nezaradeného - odteraz to patrí sem.

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Technics RS-BX747

Príspevok od používateľa janvys »

Protože novodobé decky Technics obecně nemám moc rád a netuším u nich jak chodí cenově, zeptám se informovanějších - je 1990Kč dobrá cena nebo nebrat?
Hraje tento model aspoň trochu dobře nebo je potřeba tuning?
https://aukro.cz/kvalitni-stereo-magnet ... 6973458846
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Technics RS-BX747

Príspevok od používateľa oneeeee »

A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Technics RS-BX747

Príspevok od používateľa Teslák »

Cena je rozhodně dobrá,ale daň je mechanicky poškozená přední maska a dvířka.Už jsem se na taky něj zubil.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Technics RS-BX747

Príspevok od používateľa orhore »

Mám doma 2 kusy. Každý hraje jinak a oba velmi špatně. Nepomohl žádný tuning, ani svěcená voda. Je to dáno celkovou koncepcí a zesilovači pro záznam a reprodukci, které jsou uzavřeny ve 24 a 28 vývodových obvodech. Buď si pořiďte předchozí generaci (RS-BX727, 828) a nebo pozdější (RS-AZ6, AZ7).
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Technics RS-BX747

Príspevok od používateľa janvys »

Skvělé Orhoři, původně jsem o něm uvažoval pro známého, cena se mi zdála relativně dobrá, sice osobně bych si to do sestavy nedal (jak jsem řekl novodobé Technics decky příliš nemusím), a po tvém infu už ho vypouštím definitivně, díky moc.
Ještě jsem si pročetl před chvílí tapeheads a ani tam ho příliš nechválí, zejména jeho konstrukci, což jeden výstižně označil jako "plastic crap" :)
Holt je to jako se vším hifi - výroba 90.let už byla značně posunuta od kvality směrem k co největším úsporám při výrobě, použitím co nejlevnějších součástek, materiálů atd. Napříč víceméně všema značkama bohužel. Čest vyjímkám.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics RS-BX747

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tak tak. Amen.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Technics RS-BX747

Príspevok od používateľa orhore »

Plasty by mě ani tak netrápily. Mají je všechny stroje od doby kdy se začaly vyrábět. Navíc v tomhle decku to nemá jinou životnost než v jeho předchůdcích. Mechanika je vyrobená velmi dobře, tak jako v předchozí generaci. Kvalitní přímý náhon a dobré hlavy hard permalloy. Je tam ale poněkud horší elektronika, která se podepisuje na zvuku. Se zapnutým dolby systémem se to nedá moc poslouchat. Zní to synteticky a příliš jedovatě na výškách. Bez dolby to zas pěkně šumí. Není tam prostor k většímu zlepšení, protože by se deck musel překopat od základů s jinými obvody. Automatická kalibrace byť s navíc biasem není pro každého. Velmi malé indikátory s mizerným dynamickým rozsahem. Nemám to rád. Všechno je to řízené z jednoho mikropočítače, s EEPROM pamětí a D/A převodníkem, fujky fujky :roll: . Abych nezapomněl, v jednom místě se od zdrojových tranzistorů vypaluje plošný spoj (typická bolest). Pár fotek jestli se někdo chce pokochat :D .

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics RS-BX747

Príspevok od používateľa EZ647 »

orhore: nie sú všetky tieto nové decky Technics riadené jedným microCPU s EEPROM? a nemá aj AZ rada tento malý typ displeja? Čo všetko je riešené cez D/A prevodník? len indikácia a kalibrácia? alebo aj niečo v ceste zvuku?
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Technics RS-BX747

Príspevok od používateľa orhore »

Ano, podobně to má i AZ6 a AZ7. Ale jsou použité jiné obvody ve zvukových cestách, včetně dolby. Indikátory jsou sice krátké, ale lépe provedené. Líp se s nima pracuje. AZ7 má za snímací hlavou FET tranzistory v diferenciálním zapojení a je to poznat na zvuku i šumu. Jsou tam rozdíly i co se týče záznamových úrovní. Řada AZ sice nemá přímý náhon, ani navíc ruční bias, a skoro vše je v mechanice plastové, ale zvukově je lepší. D/A převodník je součástí elektronického řízení úrovní signálů i kalibrace. Mně se to nelíbí ani u řady AZ, ale aspoň ten zvuk není průserový. Z mého pohledu si výrobce byl vědom nedostatků u BX747 a ty naštěstí u řady AZ nezopakoval. Dokonce výkonové tranzistory ve zdrojových větvích připevnil na zadní kovový panel, aby už nevypalovaly plošné spoje.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics RS-BX747

Príspevok od používateľa EZ647 »

potom ale všetky ATC sú cez D/A prevodník riadené CPU u všetkých Technicsov, alebo nie?
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Technics RS-BX747

Príspevok od používateľa orhore »

Ano. Které mají ATC, tak to jinak ani nejde. Signál pak prochází přes elektronickou regulaci. Mi stačily CMOS přepínače skoro v každém decku, které jsem musel nahrazovat. Ovlivňuje to zvuk a bohužel negativně.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tipy na dobrý nákup, novinky, články, zaujímavosti - nové"