Životní prostředí, zvířata, příroda

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
před pár dny jsem tu vložil kopii e-mailu o uhelné elektrárně Počerady (předešlý příspěvek na konci stránky).

Dnes mi přišel e-mail v rámci Mezinárodního dne lesů jejímž obsahem bylo i pěkné video s pár záběry z fotofastí v lesích.


Zde je odkaz na video:
Odkaz na video (Ksichtbuk)



A zde je kopie části e-mailu:
Vytvořili jsme krátké video. Zavede Vás do lesů. Ale ne jen tak nějakých lesů, ale do takových, kde vládne život tak, jak má. Domova nespočtu zvířat a rostlin, které spolu žijí v harmonii.

Lesů, o které se můžeme společně zasadit! A to i takovou maličkostí - sdílejte prosím video se svými přáteli a příbuznými. Chybí ještě 37 055 podpisů!
Hnutí duha - lesy.gif
Hnutí duha - lesy.gif (3.4 MiB) 16470 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa EZ647 »

Plač vyťatého pňa brezy na sídlisku, fotky poslal kolega, posledná z google. Komu a prečo ten strom asi prekážal?
Prílohy
IMG_20200319_061807711.jpg
IMG_20200319_061807711.jpg (130.83 KiB) 16451 zobrazení
IMG_20200319_061758185.jpg
IMG_20200319_061758185.jpg (153.24 KiB) 16451 zobrazení
szsnvftkasdjdjklfhiehlnf.jpg
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa AdmineR »

hovädá !
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa EZ647 »

šak hej, sa to inak ani nazvať nedá
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa oneeeee »

bezpečnosť chodcov a bezpečnosť vodičov je na prvom mieste , potom ako palivo a až potom živé stromy .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No, to je smutný.. Lidi, co si ničeho neváží jsou hovada.


oneeeee: No, nejsem znalec, ale ten strom nevypadal nějak nebezpečně nebo nemocně.


---

A když už se načnulo toto téma, tak tu mám taky nějaké fotky, jen je musím najít a ucelit.

Začnu třeba touto, asi víc jak 100 let starou lípou. Nějaký exot si jednou zřejmě usmyslel, že se mu tento zdravý strom nelíbí, tak do něj navrtal díry a zřejmě něco do toho nasypal. Fotka je skoro 6 let stará (z léta 2014), ale ještě se mi podařilo zachytit, jak byl strom velký. Bohužel jak je vidět, tak už začal usychat.

Jestli mám někde ještě fotku tohoto stromu, když byl úplně zdravý, to netuším. To je tak, když si mám vyfotit něco, o čem netuším, že už nebude.
CIMG5533 – kopie2 [550x1t].JPG
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa oneeeee »

vyzeral nebezpečne . bol na chodníku . a ako všetci vieme autá búraju do stromu a tak môžu zabiť aj chodca .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zábava na dlouhé zimní večery? Sledujte online finské krmítko
CIMG0373 – kopie.JPG
CIMG0373 – kopie.JPG (210.93 KiB) 16331 zobrazení



Zdroj fotografie: vlastní archív NSK

Odkaz na článek

Odkaz na web s přímým přenosem



Včera jsem v práci objevil tento web a v průběhu dne jsem na to koukal. Je to celkem příjemný pozorovat. Je sice škoda, že tam není i zvuk, ale je to pěkný nápad :-).

Co se týká fotek, tak jsem se rozhodl, že tam kde můžu, začnu přidávat vlastní snímky, abych furt nekopíroval ty z jejich webu. Sice mi do teď neodepsali na dotaz, co jsem jim posílal před několika měsíci, ale pokud můžu, tak to kopírování umenším.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa jhradec »

Tedy nutno si uvědomit, že naše krajina- životní prostředí je po staletí měněná člověkem- takže je vlastně umělá. z tohoto hlediska je vykácení, nebo vysazení nějakých stromů úplně v pořádku. Bohužel jsou tyto zásahy prováděny velmi diletantsky. Typické je odstranění parteru z parků - jsou vykáceny keře, protože za keřem by se mohl skrývat deviant, či terorista. Takže místo abychom odstranili z parků devianty a teroristy, odnesou to keře.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa Kazetowich »

SilverFox•NSK napísal: Streda, 25. Marca 2020, 17:17 Zábava na dlouhé zimní večery? Sledujte online finské krmítko
CIMG0373 – kopie.JPG




Zdroj fotografie: vlastní archív NSK

Odkaz na článek

Odkaz na web s přímým přenosem



Včera jsem v práci objevil tento web a v průběhu dne jsem na to koukal. Je to celkem příjemný pozorovat. Je sice škoda, že tam není i zvuk, ale je to pěkný nápad :-).

Co se týká fotek, tak jsem se rozhodl, že tam kde můžu, začnu přidávat vlastní snímky, abych furt nekopíroval ty z jejich webu. Sice mi do teď neodepsali na dotaz, co jsem jim posílal před několika měsíci, ale pokud můžu, tak to kopírování umenším.
pekná sojka aj foto - aj ja som si kupil ultrazoom taký lepší - sem tam niečo prihodím
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tak sem hodím jednu čerstvú :lol:
prvý krát som s tým fotil dnes ...
Prílohy
kacka.JPG
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Díky za pochvalu :-). Ale toto není z toho nového Nikonu, to je focený Casiem, který má max 18x optický zoom. Tehdá bylo dost blbý světlo (tak jako většinou v zimě) a foť proti světlu tmavé větve a fóglíka. No není to úplně nejostřejší, ale sám jsem rád, že se mi to podařilo až tak dobře.
Ptáci jsou jedna z mála věcí, kterou se mi nedaří úplně dobře fotit, páč musím upravovat každou chvíli světlo, pták taky moc nevydrží na jednom místě - nejhorší jsou ti drobní jako sýkora třeba, to chvilu nepostojí, furt poskakuje, no hrůza :-D.
Nejlepší na naučení rychlého focení jsou buď holubi nebo vrány.


Jinak teda pěkná kačena :-).
Zrovna v mém případě je to celkem ironie, ale já moc zvířat nafocených nemám..asi bych měl někdy zajít k řece aspoň na ty kačeny.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"