Balíčkový deň

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Kazetowich »

zrejme original čo je uvedené na krabičkách to nebude ... (súdiac podla modro vykúkajúceho obalu v HF krabičke - modré HF totiž neboli)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa moniatko »

Pravda. Pravda.
Ale nie vždy je krabička origo plná kaziet...
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Hasterman »

Ja nehádam, ale chcem ti poďakovať za nákup aj za pozornosť od teba. Určite ju rozbalím keď si nájdem čas a nahrám. A potom sem hodím aj nejaké foto.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa moniatko »

Ja som rozbalila až pár dní dozadu že ako vyzerá a veľmi prijemne prekvapila. ten booklet nemá chybu!

Mimo to, u teba je vždy radosť nakupovať.
Len teraz asi už naozaj nebude peňěz : ))
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak a dnes radosť aj u mňa,prišiel konečne balík z DE,vypátrať podľa sledovacieho čísla kto mi to dopraví-poslané Hermes packet,priniesol náš kurier DPD.
Dobre naťahovať nebudem sú to vydražené kazety MaxellXL II 10+10 ks a 40,4 druhov Basf chromdioxid super a chrome maxima za 40 ks,všetko použité ale vraj v slušnom stave,uvidíme,vo voľných chvíľach budem testovať hlavne na záznam a vlastné použitie,neskôr niečo dám na testy v druhom vlákne,ak bude záujem o raritky po kontrole,som rád tomu otvorený.Jo poznámka za všetko 90 Eur vrátane pošty a dopravy.
Snežienky pre inšpiráciu v tomto mierne chrípkovom období,celý koberec ich mám pod plotom záhrady.
Prílohy
P1060115.JPG
P1060119.JPG
P1060121.JPG
P1060123.JPG
P1060124.JPG
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Kazetowich »

pekne Dano - pozor! Stáva sa z teba kazetomoľ -:)
Aby si nezradil pásavce :lol:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak a 5 druhov Basf chrome a chromdioxide
Prílohy
P1060126.JPG
P1060127.JPG
P1060128.JPG
P1060129.JPG
P1060130.JPG
P1060132.JPG
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Kazetowich napísal: Streda, 11. Marca 2020, 14:30 pekne Dano - pozor! Stáva sa z teba kazetomoľ -:)
Aby si nezradil pásavce :lol:
Nezradím ale,pred asi 25 rokmi som bol veľmi závislý,potom porozdával po kamarátoch zdarma ca 500 ks od Basf,TDK,Maxell,Agfa od normálok až po metalky,dnes si búcham hlavu o stenu,nik nepočítal s tým že sa také niečo môže v kuloároch vrátiť späť.
A čo som z aktívneho hrania v kluboch za symbolickú popredával vinylov od singlov po LP hovoriac si že za pár šupiek kúpiš CD a nemusíš sa starať skladovaním a stálou očistou,tiež toho boli stovky,proste blbec v tej dobe idúci na aktualnej situácii.Dnes nevieš späť zohnať,nehovoriac ak sa niečo objaví tak za peniaz žeby som sa tomu v tej dobe smial zvysoka...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Pripíšem že niako som si nevšímal kedysi tých rozdielov hlavne na samotných kazetách,samo dobou boli inak zabalené foliou a tak ale,až dnes to vidím a že Basf chromka len s tým hladkým a malým okinkom na popis,vidím prvý krát a rozdiely medzi popismi v pravo na kazete ako SM Mechanism,iné len chrome super a tak to som v minulosti tie rozdiely nevnímal vôbec.Alebo rôzne druhy polepiek pre zápis na kazetu,v tej dobe mi to bolo šuma fuk.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Ani rozdiely vo veľkosti okienok,oblučikov pri cievkach a samotných rozdieloch farieb a veľkosti kotučikov samotných som mal v tej dobe viete kde...až teraz začínam na to nazerať ako sa to tu pekne v iných vláknach rozvinulo a pozorujem aktívne,predtým ma zaujímala len kvalita a výkon kazety,okrajovo mechanika a hluk z nej,nič viac,nič menej...
A za mlada v Ba som mal svoju izbu v puberte a nie že len otec v obýačke mal za pár metrov vinylov apásov R2Rí,u mňa tiež,sme to vtedy nefotili a nepýšili sa tým,hneď lopkári a bol by byt prázdny.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tak ono ma to viac aspektov preco sa k niektorym veciam ludia vracaju (splnit si davne sny, vratit sa do mladosti, nechat sa ocarit poctivou mechanikou, zberatelstvo ...). Ale vracaju sa len vekom osvedcene a esteticke alebo niecim zaujimave veci u ktorych sa prejavuje nadcasovost. Tie volakedajsie smejdy co boli tiez upadli do zabudnutia.
Som zvedavy co z dnesnych cias prezije a bude "vintage" pre nase deti ....
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa moniatko »

Dano, mam pre teba odkaz zo zahrobia :D
Nakalibruj si magnetak na stare Basfky, lebo ak mas kalibraciu podla mojej Yamahy, bude ti to hrat (citujem) "ako prd v galotach" : ))
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"