Slúchadlá do open space

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Slúchadlá do open space

Príspevok od používateľa zvalo »

Ahojte, je mi jasné že sa tu riešia retro veci, no potreboval by som od vás poradiť s výberom vhodných slúchadiel do kancelárie tzv. open space. Je to veľký otvorený priestor, kde sedí množstvo ľudí, ktorí klepú do klávesnice, diskutujú, telefonujú ... Do tohto prostredia hľadám niečo na odhlučnenie a pokojné vybavovanie hovorov a samozrejme v neposlednom rade nerušený posluch hudby. Neviem či tu je niekto s podobným problémom, každopádne audiofilov je tu dostatok, tak sa na vás spolieham ;) Požiadavky sú nasledovné:
  • ANC, potlačenie okolitého hluku, aby prísediaci kolegovia nerušili, pretože open space je peklo
  • mikrofón, pre kvalitný hovor aby bolo dobre rozumieť, nie ako hlas zo záhrobia
  • bezdrôt kôli slobode pohybu v blízkosti pracovného stola
Mám zjavne vysoké nároky. Slúchadlá by mali byť náhlavné, žiadne špunty a podobne, pohodlné na dlhšie používanie počas dňa. Takmer som si už vybral SONY WH-1000XM3, ktoré majú vraj to najlepšie ANC na trhu, ale ich mikrofón je tragický a na konferenčné hovory to je nepoužiteľné. Druhé v poradí mi vychádzajú BOSE Noise Cancelling Headphones 700 ... Každopádne som len na začiatku, prebehol som nejaké fóra, recenzie, videá. Poteší možnosť si ich niekde prakticky vyskúšať.

Uvítam akékoľvek typy, postrehy, skúsenosti ... Ďakujem :)
UN🗲IX - Highway to shell
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2651
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Slúchadlá do open space

Príspevok od používateľa AdmineR »

zarozmýšlam nahlas ... kedže je to blutut, tak to má baterku. A žiadna baterka nevydrží asi celú smenu - či ?
Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Re: Slúchadlá do open space

Príspevok od používateľa zvalo »

Dobre na to ideš, ale majú to soudruzi z NDR ošetrené, väčšina dá viac ako 20 hodín. A taktiež 15 minút nabíjania vraj dá 3,5 hodiny počúvania. Vraj. Keď by sme aj zosekali papierové parametre, stále mi to vychádza postačujúco.
UN🗲IX - Highway to shell
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Slúchadlá do open space

Príspevok od používateľa janvys »

Řešení - vydupat si vlastní odhlučněný kancl
SONY ES
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Slúchadlá do open space

Príspevok od používateľa jhradec »

Šéf může určit, co se bude v open space kanclu poslouchat. Nevede tudy cesta ??
2mato

Re: Slúchadlá do open space

Príspevok od používateľa 2mato »

zvalo napísal: Utorok, 28. Januára 2020, 12:22 Ahojte, je mi jasné že sa tu riešia retro veci, no potreboval by som od vás poradiť s výberom vhodných slúchadiel do kancelárie tzv. open space. Je to veľký otvorený priestor, kde sedí množstvo ľudí, ktorí klepú do klávesnice, diskutujú, telefonujú ... Do tohto prostredia hľadám niečo na odhlučnenie a pokojné vybavovanie hovorov a samozrejme v neposlednom rade nerušený posluch hudby. Neviem či tu je niekto s podobným problémom, každopádne audiofilov je tu dostatok, tak sa na vás spolieham ;) Požiadavky sú nasledovné:
  • ANC, potlačenie okolitého hluku, aby prísediaci kolegovia nerušili, pretože open space je peklo
  • mikrofón, pre kvalitný hovor aby bolo dobre rozumieť, nie ako hlas zo záhrobia
  • bezdrôt kôli slobode pohybu v blízkosti pracovného stola
Mám zjavne vysoké nároky. Slúchadlá by mali byť náhlavné, žiadne špunty a podobne, pohodlné na dlhšie používanie počas dňa. Takmer som si už vybral SONY WH-1000XM3, ktoré majú vraj to najlepšie ANC na trhu, ale ich mikrofón je tragický a na konferenčné hovory to je nepoužiteľné. Druhé v poradí mi vychádzajú BOSE Noise Cancelling Headphones 700 ... Každopádne som len na začiatku, prebehol som nejaké fóra, recenzie, videá. Poteší možnosť si ich niekde prakticky vyskúšať.

Uvítam akékoľvek typy, postrehy, skúsenosti ... Ďakujem :)
Řešení - vydupat si vlastní odhlučněný kancl ... no vidis, tu mas nieco k veci :lol:

Neviem odkial si, najlepsie je si vypocut v showroomoch... aspon par finalistov... ergonomia, zvuk na tvojom device/zanri...
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Slúchadlá do open space

Príspevok od používateľa Kazetowich »

uz si poriesil Zvalo?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Re: Slúchadlá do open space

Príspevok od používateľa zvalo »

Ešte nie, našiel som jeden model čo sa mi pozdáva, ale nie je to to pravé orechové. Vyčkávam, či nepríde na trh nejaká novinka ale všetky veľtrhy sa aktuálne rušia, tak uvidíme ...
UN🗲IX - Highway to shell
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"