TDK MA-XG

Vintage Cassettes TDK

Moderátor: AdmineR

Martin z K
priekopník pioneer
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Sobota, 9. Novembra 2019, 17:27

TDK MA-XG

Príspevok od používateľa Martin z K »

Ahojte. V prvom rade, by som chcel vyjadriť veľkú radosť , ked som dnes objavil tieto stránky. Sú vynikajúce. Som nadšenec starých dobrých audio zariadení z obdobia 70 a 80 rokov z doby kedy ešte boli kvalitné a krásne.
Chcem sa opýtať. Po dlhej dobe som konečne zohnal kazetu TDK MA-XG z roku 86. Viem že ju veľmi nevyužijem ale nemohol som jej odolať. Chcem sa opýtať či jej používanie na magnetofone, ktorý prehráva iba klasické normalky nepoškodím hlavu. A tak isto na DECKu ktorý síce prehráva Type I,II a III tiež nič nepoškodím. Dakujem.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: TDK MA-XG

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Martin z K: Ahoj, tak Tě tu vítám :-).
Jsem rád, že nás tu objevuje stále více lidí :-).


No, tak to máš pěknou kazetu, na tu se roky těším i já, zatím to oddalují finance..
No, pokud máš na mysli to broušení hlav Metalkou, tak osobně můžu říct, že to je hovězina. Kdysi jsem se toho taky obával a stejně mám ve sbírce jen asi 4 Metalky, ale k nějakému razantnímu zbroušení si myslím nedojde.

Hlavní potíž ale je v tom, že pokud ji chceš nahrávat, tak musíš na magiči tomu určeném, protože Metalku nikdy nesmažeš dobře ani při volbě FeCr, tedy Typ 3. Co se týká přehrávání, tak jo, samozřejmě by bylo taky potřeba, aby daný přístroj uměl Metalky, ale jinak nejblíž by tomu bylo nastavení na Chrome nebo FeCr.
Ale tohle budou prostě vždy jen ústupky před plnohodnotným využitím - na Metalku je potřeba přístroj co ji pobere :-).
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK MA-XG

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ahoj Martin. Vitaj.
Decky sa dnes dajú pomerne lacno kúpiť a prakticky skoro všetky už vedia Type IV.
Deck je ale najlepšie kupovať osobne a vyskúšať či je ok. Môže byť v háaji kladka, remienok, rozladená mechanika alebo zodratá hlava .... alebo zatuhnuté staré pôvodné mazivo ... Tisíc pascí.
Najlepšie by bolo kúpiť niečo tu - od serióznych členov - ktorí si udržujú techniku v tip-top stave a rozumejú tomu - často si techniku sami servisujú - ako svoje dietko. Iste pre teba niečo nájdu doma na predaj, v čom tú svoju parádnu kazetu využiješ. Môžeš si dať kľudne dopyt do sekcie Bazár / kúpim - tu https://www.vintagehifi.sk/viewforum.php?f=37
Fungujeme len niečo cez 1 rok - takže sme mladé fórum. A preto nás teší každá podpora.
Ako si nás našiel ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK MA-XG

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Možno nevieš o tomto fígli - kuk
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?f=30&t=185
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Martin z K
priekopník pioneer
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Sobota, 9. Novembra 2019, 17:27

Re: TDK MA-XG

Príspevok od používateľa Martin z K »

No našiel som vás tak, že som hľadal informácie o metalkách, a naraz som sa ocitol tu. Bezvadné stránky, neviem čo mám skôr čítať, každá téma zaujímava. Ja ani spať nepôjdem:)))
Deck už mám je to Technics RS-631 z roku 1978 je to srdcovka.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK MA-XG

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak dám pre ilustráciu foto tvojho krásavca ...
Krásny stroj - a z mojho obľúbeného obdobia - väčšinou sú tu majitelia deckov z 80-90. rokov - preto sa teším niekomu, kto oceňuje aj staršie exponáty :mrgreen:
Prílohy
NÁZOV SÚBORU	KOMENTÁR K SÚBORU	VEĽKOSŤ	STAV<br />technics rs-631
NÁZOV SÚBORU KOMENTÁR K SÚBORU VEĽKOSŤ STAV
technics rs-631
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK MA-XG

Príspevok od používateľa EZ647 »

Oxidácia kryštálov a spojiva v magnetickej vrstve, celkom bezpečne brúsi všetky hlavy, takže v dnešnej dobe je to skoro jedno či typ I alebo IV, hlavne TDK metal s tým má problém.
Martin z K
priekopník pioneer
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Sobota, 9. Novembra 2019, 17:27

Re: TDK MA-XG

Príspevok od používateľa Martin z K »

Ano to je on. Podľa môjho názoru nieje nič krajšie ako predný hliníkový panel, vyleštené duralové gombíky, veľké ručičkové indikátory, krásne otáčajúce sa kotúčiky kazety SONY HF-S z roku 86-87 a to všetko v orechovom dreve. Ach jaj. O kvalite nehovoriac. Nechal som sa uniesť:)))
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: TDK MA-XG

Príspevok od používateľa janvys »

Proto je v dnešni době více než žádoucí mít deck s amorfníma hlavama. Výrobců bylo více.
Nebo tzv.skleněnýma-GX hlavy od Akai.
Nakonec dodám skvělé byly FF hlavy od Sony, ale ty se dávaly do strojů v období přelomu 70.-80.let

Jeden deck je málo :) osobně mám aktuálně 6 decků které si mazlím/servisuju sám a i když to může někomu znít hloupě, každý z nich má svůj účel.

Každopádně vítej zde, tady najdeš všechno co budeš potřebovat, a co nenajdeš, napíšeš vlákno a vždy ti poradíme.
SONY ES
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: TDK MA-XG

Príspevok od používateľa Nstar »

Ne nevidím na tom nic divne mat niekoľko deckov na rozne prilezitosti
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: TDK MA-XG

Príspevok od používateľa pedro »

Po dlhšom čase znovu ,,neplasťák,, z metaloobdobia.Áno,týka sa to aj páskovej dráhy , pekná mašina. Pripomenula mi,že mám pohľadať... :O)
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: TDK MA-XG

Príspevok od používateľa orhore »

Ano, vzhled tohoto i jiných decků z daného období je parádní. Skoro bych řekl, že vzhled byl při výrobě na prvním místě. Zapojení elektroniky je ale velmi minimalistické, ale to nemusí vždy vadit. Při používání různých kazet, ale uživatel bude narážet na limity těchto krásných strojů. Chtělo by to i další, "vybavenější" deck (byť ne tak vzhledný), aby si člověk užil všech možností.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety TDK"