Návrh na zpřehlednění tohoto fóra

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Návrh na zpřehlednění tohoto fóra

Príspevok od používateľa janvys »

Jak už bylo zmíněno, chtělo by to zjednodušit, zpřehlednit jednotlivé sekce.
Můj návrh:

Bod č.1

Sloučení několika sekcí do jedné, resp. pod jednu sekci Nezařazené by nyní jako podsekce spadaly tyto:
-koncerty a akce
-spadnuté sánky (fakt by tohle chtělo přejmenovat nebo uvést v obou jazycích protože ne všichni Češi vědí co to je...)
-video
-auta a motorky (vzhledem k naprostému nesouladu raději zrušit úplně)
-nápoje a jídlo (taktéž zrušit)
-videohry (taktéž zrušit)
-hračky (taktéž zrušit)
-chcal by som (taktéž zrušit)
-moderní věci (taktéž zrušit)
-foto (taktéž zrušit)
-auto hifi
-nesmrtelní
-co nás trápí
-filmy
-rarity
Jsem pro úplné zrušení nesouvisejících sekcí viz výše, fakt nevím co má jídlo, nápoje, auta apod. společného s tématy fóra, jen to zde překáží


Bod č.2

Představení členů fóra přesunout pod generální/obecnou sekci Ste tu nový....oznamy

Originální kazety přesunout jako podsekci do sekce Kazety...

Vytvoření nových sekcí a přesunout relevantní obsah pod ně:

Nové sekce:
Cassette decky
-vytvořit podsekce podle značek, ty méně známé označit podsekcí Ostatní značky

R2R tape decky (koutoučáky)
-pod tohle namést všechno o rtr

Gramofony a desky
-pod tuto sekci přesunout veškeré nyní samostatné sekce o deskách jako podsekce

CD, MD, DAT, SACD a ostatní digitál
-pod tuto přesunout veškeré současné relevantní sekce/podsekce/vlákna

Zesilovače, tunery, receivery a equalizéry
-to samé, přesunout pod to už existující

Ostatní hlavní sekce jako Repro, Sluchátka atd zatím nechat beze změny

Z sekce boomboxy vymazat tunery a hifi věže, tunery nyní v sekci Zesilovače, tunery.....


Toť zatím vše co mě z hlavy napadlo, další, ale už méně závažné změny bych dodal později.


Nyní otázka: jak to vidíte vy, souhlasíte s mým návrhem? Případně nějaké dodatky, připomínky?

Prosím stručně, jasně, ne romány a polemiky
.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Návrh na zpřehlednění tohoto fóra

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Nic proti, nechci tu vytvářet nějakou hádku, ale tohle je poměrně razantní..

Tolik věcí zrušit? To by se zaměření tohoto fóra pořádně ořezalo - netvrdím, že se to musí přehánět s vytvářením stále nových věcí, ale když je toho tady víc, tak je to tu rozmanitější a tím i zajímavější v tom, co vše se tu dá najít. Sice název webu "Vintagehifi" nesouhlasí s jídlem, autama, filmama atp., ale co je jako na tom.. Kdyby tu bylo všechno pouze toho jediného hifi zaměření, tak by to tu byla pořádná suchárna..

Jinak u řádku "Spadnutá sánka" nechápu, co myslíš, že většina čechů nerozumí.

Co se týká založení tématu "Představení členů fóra" pod první sekci "Ste tu nový?.." mi přijde divný - na jednu stranu by to teoreticky šlo, ale na druhou si myslím, že je právě lepší, když je to přímo na hlavní stránce, kde se to nepřehlídne.


Osobně si myslím, že namísto drastického smazání celých kategorií by nebylo od věci spíš promazat pouze vlákna, která jsou spíš jen zbytečná - jak už jsem psal třeba ty, jež odkazují na jiná vlákna..

A pokud by bylo blbý i smazání těch "přebytečných" vláken nebo těch bez odezvy, tak stačí vytvořit novou kategorii nazvanou třeba "Koš" nebo "Košík" (ať to nezní tak hrozně jako odpadkáč) a tam by se pouze přesunuly ty vlákna, která jinde zavazí a pokud by byl zájem o reakci na tyto dříve prázdná vlákna, tak je stačilo jen oživit.

Za ty roky jsem poznal, že je nesmysl všechno mazat, přeci jen se někdy i něco pro ostatní zdánlivě nepotřebného může později hodit..


Proč hned všechno řešit takto dramatickou cestou..
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Návrh na zpřehlednění tohoto fóra

Príspevok od používateľa Nstar »

Len moj nazor a pocit, mne osobne sa celkom paci tento freestyle na tomto fore. Robí to z neho postupne nevycerpatelnu studnicu zabavy. Samozrejme to co hovorí Janvys ma hlavu aj patu. Ale bolo by to take."digitalne". Pravdou je, ze by som na vsetko nezakladal hned vlakno. Ale urobte co chcete, mne sa bude lubit uz len to, ze to tu funguje.
Ps Fallen sledge??? To vam prelozi gugl ked tam napisete spadnuta sanka, na to musi niekto riadne pozerat ked nehovori CS a da si to prelozit. Taky svajciar, fin alebo japonec.
Skvele moto inak pre tuto fristajl kvalitnu stranku
VINTAGEHIFI.SK
Fallen sledge

Pss pudonnut kelkka padly snezny skutr - finska
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Návrh na zpřehlednění tohoto fóra

Príspevok od používateľa janvys »

Když nemazat, tak jen uklidit - do sekce Nezařazené. Tak jak jsem navrhoval výše. A bude klid.
NSK-já z toho drama nedělám, je to jen můj návrh a můj osobni názor, nic víc. Rozhodnutí je na náš všech a na adminovi.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrh na zpřehlednění tohoto fóra

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Janvys:
-chcal by som (taktéž zrušit)
:mrgreen:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Návrh na zpřehlednění tohoto fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

Vo väčšine s tebou súhlasím janvys. No tie témy mimo hifi mi príde ako príjemné odreagovanie, myslím že aj pre to máme vysokú návštevnosť. Ľudia čo sa moc v hifi nevyznajú, tak si môžu prečítať napríklad o káve alebo nejakých poznatkoch ktoré sme nadobudli a tiež sa nad tým zamyslieť či to je aj u nich tak alebo nie.
Každopádne, nemusí tu byť toľko odvetví... Ja osobne som netušila že tu máme vlákno o hračkách... Načo?
Jedine tak Lego, to je taká srdcovka na celý život.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Návrh na zpřehlednění tohoto fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

Kazetowich napísal: Sobota, 9. Novembra 2019, 08:26 Janvys:
-chcal by som (taktéž zrušit)
:mrgreen:
Tiež som na to pozerala :D
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Návrh na zpřehlednění tohoto fóra

Príspevok od používateľa orhore »

janvys to navrhnul tak, že by to mělo hlavu i patu. Souhlasím a líbí se mi tento návrh. Nakonec ale záleží na vedení tohoto fóra zda tyto změny budou akceptovat a hlavně realizovat ;)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrh na zpřehlednění tohoto fóra

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Vedenie este spi
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Návrh na zpřehlednění tohoto fóra

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Dobře, já jen předesílám, abych tím nenaštval.

Jako já to mám otevřený takto - jedna záložka Hlavní stránka, kde dole mám počet příspěvků a v další záložce mám Nové příspěvky. Když jedno z toho aktualizuju, tak vidím jestli přibudly nové příspěvky a pak se podívám jaké. Nikdy mě tak nic neujde.

Co se týká přehlednosti hlavní stránky, tak osobně myslím, že to není špatný, protože sekce "Nezařazeno" je tak extrémně obsáhlá, že tam by se vše ostatní, co jsi navrhoval úplně smazat (s čímž nesouhlasím) nebo přesunout, totálně ztratilo.

Navíc je fakt, že kdyby se to mazalo a bylo to tu jen o jedné věci, tak je to fakt blbý a příliš sterilní, to by mě upřímně asi i nas*alo.. Když je to tu různorodý, tak je to lepší, každý si najde to co ho zaujme i mimo Hifi. A hlavně to pak působí i příjemněji.


Jinak co se týká československého jazyka a vzájemných bariér, tak si vůbec nemyslím, že by bylo nutné něco překládat. Když každý bude psat v tom svém jazyce, který umí, tak se tu dorozumíme líp než kdyby se slovák snažil psát česky a naopak.
Ano, jsou výrazy, které třeba nevím co znamenají (až ke konci základky jsem zjistil co je to omrvinka), ale těch je úplně mizivé procento. Když to přeženu, tak maximálně jedno za dva měsíce musím dohledávat.


Ale samozřejmě je to na vedení. Já jen napsal svůj názor :-).
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Návrh na zpřehlednění tohoto fóra

Príspevok od používateľa orhore »

Do sekce "Nezařazené" bych už nedával další podsekce. Prostě se tam nasype ten "guláš" co vypsal janvys. Mazat se to vyloženě nemusí. V nezařazených by se psalo cokoliv, třeba i to, že jsem se dneska ožral :D . Ale to samo není pravda ;)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrh na zpřehlednění tohoto fóra

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Díky za názory.kludne pokračujte ak ešte máte na srdiečkach.
Za mňa - nič sa mazať nebude - Erik sa vyjadrí. Ked si už niekto dal tu namahu sem niečím prispieť, predsa to nemôžme zmazať.
Preto že si jeho/jej aktivitu hlboko vážime. Prispieva len cca 1/10 prihlasenych a aj to by sme mali preriedit? To je presne opak toho kvoli čomu vzniklo toto vlakno!
Nejake presuny v ramci kategorii mozno skor. Je to na zamyslenie.
Ale vedzte, ze kazda jedna kat.bola starostlivo zvazena. Aby ich nebolo moc. Cas ukazal ze par ba sa ich mozno dalo zlucit.
Pestrost fora je moj napad. Erikova zahradka su media. Baby ste odpiskali. Ok.
Ale ine sa rusit nebude.
Z toho Janvysovho masakru mozno nieco pouzijeme
Treba si to nechat prejst hlavou.
Aby to neuskodilo ale naopak.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"