Životní prostředí, zvířata, příroda

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Já vím, však proto jsem psal, že jen sranduju :-).
Hm, to jsi taky zmínil..a jsem zvědavej o čem tu dotyčný přispívá - tedy pokud není mezi těmi registrovanými, co jen koukají..


Kurňa lidi, sa tu ňák pořádně odbočilo, či? Tož přidám další článek, ať je aspoň na jedné stránce něco pozitivního :-). A protože se na tu druhou nevešlo nic, tak dávám dva články. Pozitivních zpráv přece není nikdy dost.





V Česku je dvakrát tolik lesů než před desítkami let
les – kopie.jpg
les – kopie.jpg (158.21 KiB) 12910 zobrazení



Zdroj fotografie: Pozitivni-zpravy.cz, Veronika Kovářová

Odkaz na článek



---------- ----------

Den za obnovu lesa. Veřejnost pomůže přírodě po celém Česku
matthew-smith-rfflri94rs8-unsplash – kopie.jpg
matthew-smith-rfflri94rs8-unsplash – kopie.jpg (60.04 KiB) 12910 zobrazení



Zdroj fotografie: Pozitivni-zpravy.cz, Unsplash

Odkaz na článek
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa janvys »

I když už jsem šedivý vlk, bez internetu v mobilu si už dnešní život neumím představit.
Řekl bych to asi takhle: vy dva (nsk+moni) jste mladí a v podstatě ještě nemusíte nic řešit. Já používám mobil jako klasický počítač, téměř vše dělám na nim, maily, práce, bankovnictví, komunikace, nákupy, pdf, prohlížeč atd. atd. Ušetrí mi to obrovské množství času který na rozdíl od vás mladých já nemám (rodina, děti, práce, dům apod.)
Víš kolikrát jsem si třeba otevřel vintagehifi fórum na stolním pc? Ani jednou. Vše řeším mobilem s velkým displejem a 2k rozlišením. Pro mě je mobil (lze-li ho tak nazvat) z 90% počítač a pouze 10% jako telefon.
Sorry za odbočení od tzv.životního prostředí :D
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa moniatko »

Takto. Keďže môj noťas mi je dobrý tak na hry, nezapinam ho často. Na internet používam tablet, čo má svoje výhody aj nie.
Janvys úplne ťa chápem, patríš medzi tých ľudí, ktorí majú naozaj málo času na koníčky a iné hobby.
Ja som študent, takže mám času na rozdávanie.
Čo som ale chcela povedať - mala som multifunkčný mobil rovnako ako ty, používala som ho na volanie, sms, internet, zábavu a tak. Až kým mi jedného pekného dňa nespadol z okna do vane a už sa nedal zapnúť (verte otázka ako a prečo bol v kúpeľni nie je vôbec nutná :D)
Zohnala som si ten istý model (nie je to tajné Lenovo A2010) lenže-
Ako som spomínala predtým, dotykové mobily (novšie a novšie ešte viac) majú milión nevýhod. Okrem iného, vadí mi neustále sledovanie užívateľa (na zlepšenie služieb - viete komu huckajte) ďalej, mám operátora 4ku, kedy mi na mobile neustále padal signál. Bol to asi z väčšej miery problém operátora, no teraz mi padá signál menej.
Ale čo je najhoršie a vadí mi to aj na sebe... Novodobá technika rozdeľuje ľudí. Všetci sú časovo vyťažený, deti už pomaly nekomunikujú inak ako cez internet a proste... Bez mobilu podaktorí ani na záchod nejdú....
Kde je to čaro novín, časopisov, hier, chodenie von, opekačky, moje naj - Dopisy.
Keď som ja chodila na základku, netušila som čo sa deje s mojimi spolužiakmi, teda ktorí bývali blízko, s nimi som chodila von. A teraz? Toto leto som ja na internete, resp na Facebooku moc nebola, celkovo tam ja nemám čo robiť - no keď som tam ku koncu prázdnin zavítala, kukám cez 400 správ čo si tam spolužiačky písali furt furt... Ešte aj keď sme spolu tam píšu viac ako rozprávajú a to mi príde choré.

Preto, už len z princípu dotykový mobil nechcem.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa moniatko »

A ozaj
Ďalší dôvod je taký truc...
Kto to kedy videl docerta že na to, aby som mohla mať funkčný bankový účet, musím mať mobil aký mi oni predurčia?!
WTF?
Šeky, výpisy, stav účtu.... Načo je tá banka, od čoho tam sú tí ľudia, keď JA musím mať dotykový telefón a musím si všetko zistiť sama?!

Tak... Len toľko :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: No čas.. Když jsem chodil na střední, tak jsem moc času na své zájmy nemíval. Od dalšího ročníku jsem už měl noťas. Později jsem si ho začal brat do školy. Vlastně i proto, že mě vynervovaly ty školní PC s těžce ořezaným systémem. Prakticky vypadaly jako Win98 - už nevím jestli tam měli WinXP nebo Win7, páč tam byl ten nejzákladnější vzhled co může být. Dost mě sr*li i ty jejich vysoké klávesnice, nedalo se na tom psat - já si za tu chvilu velmi rychle zvykl na nízkou noťasovou a tam ty mě prostě vadily. No co, nosil jsem si sebou noťas. Tehdy jsem byl s tím první ve třídě. Po delší době si začali nosit noťas postupně i ostatní, kteří ho měli :-D.

Ale chtěl jsem říct, měl jsem ho ve škole, nepotřeboval jsem net. Jezdil jsem půl roku na kurz do Prahy, nepotřeboval jsem net.. Jedu do práce, tam je net na jejich komplech, tak když mám někdy chvíli času, nebudu čumět do prázdna a kouknu na fórum, normální zprávy nebo na něco s hudbou.


Když jedu městem, a že jsem si záměrně dělával i víc jak hodinové projížďky po městě a okolí, tak koukám ven a užívám si jízdu. Nečumím jak vygumovaný vůl do mobilu (to myslím obecně), jedu v buse, vyjedu na chvíli z Brna a cesta vede přes lesy, tak sakra, tohle je krásnej pohled, kterej si fakt užiju, tak mám puštěnou hudbu v mobilu a ta ten pocit ještě prohloubí.


Netvrdím, že to někdy není oprávněný, ale přijde mi, že je dnes móda říkat, že nikdo nemá na nic čas. Jo, ale k čemu pak ten život je? Lidi si vydělávají, aby si pak mohli užít peněz, ale nikdo neví jak dlouho tu bude - rozhodně nikomu nic špatnýho nepřeju - tak proč se dřít a neužít si toho co můžeš.
Jo, někdy mívám dost času, ale když jsem chodil do školy, měl jsem času celkem málo - ani tu hudbu jsem nemohl dělat (tehdy ještě neoficiálně), tak jsem si bral noťas do školy a ve volných chvílích jsem se sluchátky dělal hudbu i tam. Čas se na to prostě našel.

Teď když jsem měl výjímečně období, kdy jsem v práci býval skoro každej den od rána do večera, tak jo, to byl hnus a to jsem neměl moc na to ani chuť..



No ale to se odbočuje už fakt hodně.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa moniatko »

To máš pravdu.
Dnes sa každý naháňa za peniazmi a stresuje sa, ani si nevšíma čo má okolo seba.

Ja som tak raz išla do obchodu, nádherný deň. Tak som sa kochala jesennou atmosférou a naraz ma vyrušilo klopkanie.
Tak som sa zastavila a takých päť minút som sa s úsmevom pozerala na slovenského doktora stromov :))
Také chvíle nebývajú často - v dnešnej dobe je to ozaj zriedka - ale treba si ich vychutnať.
Zastaviť sa a čumeť :)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: No soušastně s tím souvisí i ta věc, že i kdyby někdo nespěchal, tak všimnou si toho vůbec?

Já jsem detailista, už od mala, vždy jsem si všímal různých drobností, kteří ostatní ani nevnímali.
Posledních pár let co vlastním studiový digitální diktafon, tak nahrávám kde co a mnohdy je prostě potřeba se zastavit a doslova na jednom místě čumět třeba i půl hoďky - jasný, když je čas a nikam nespěchám, když jo, tak třeba jen 5min.
Ale díky tomu, že si všímám kdejakých drobností, tak se to pokouším i zaznamenat a ostatní většinou ani nechápou co vlastně dělám - tedy jako co fotím nebo nahrávám..
Jindy je to spontánní, zaujme mě nějaké obyčejné místo či ruch a já se prostě zastavím a fotím či nahrávám.

Dalším "smyslem" co jsem díky manipulaci se zvukem a tvorbou hudby získal je to, že si dokážu zhruba na 80% správně představit jak by mohl který zvuk znít v daných úpravách a to mě taky donutí se zastavit a nahrávat.

Díky tomu všemu se mi za ty roky podařilo nafotit, natočit a nahrát mnoho zajímavých i pěkných věcí. Bohužel však záhadných záležitostí jsem zaznamenal jen velmi slabé minimum. Záhadných myslím, že třeba se mi do fotky či zvukové nahrávky dostalo něco, co jsem při zaznamenávání neviděl či neslyšel nebo to byly zvuky, které jsem nedokázal identifikovat, protože byly na dané podmínky poněkud nelogické.


Jinak co se toho spěchání týká, tak dřív jsem do školy chodíval pozdě, většinou těsně na zvonění - v tom však hrály i jiné faktory. Dnes se snažím chodit včas a zatím se to vesměs daří. Když vidím šalinu či jiné, že dojíždí na zastávku, tak na spěchání kašlu, ani ne proto, že bych se zadýchal a byl spocenej, ale prostě nespěchám, pojede za chvilku další.
Občas se to stává i tak, že sice stále jdu, ale když vidím malou naději, tak zrychlím a najednou se zavřou dveře, tak co, jen jdu na můstek a čekám.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa janvys »

Já měl to štěstí (v této otázce) že jsem dobu před netem zažil. Lituji dnešní děti kteří se do tohoto narodí a nemají jinou možnost (nebo být na okraji společnosti).
Bohatě jsem si užil všechno, od stání ve frontě na mlíko, přes dopisování s holkama, čtení rudé krávy, poslouchání laxíku po nocích, atd.atd.atd.... na jednu stranu krásná doba, protože lidi na sebe měli čas!!
Dnes si nikdo nedokáže ani představit, že pro seznámení si musel jít na nějakou zábavu nebo si podat inzerát do novin!? Doba nebyla uspěchaná, starostí bylo méně, a s tím všechno související.
Dnes je to naopak, a pokud chceš v životě něčeho dosáhnout a mít určitý životní standard, musíš na sobě makat. (vyjma větší části politiků, pijavic z neziskovek, zhulených sluníčkářů a pod.)
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: No jo, ty jsi zažil asi skoro všechno co já mám jen z doslechu. Netvrdím, že jsi až tak starý, ale baví mě sledovat i Československý filmový týdeník, kde je poměrně dost zajímavých věcí i po 50 letech. Tedy aspoň pro mě.

S tím seznámením to je zajímavý, já si myslím, že tohle by byla jediná možnost jak si případně někoho najít. Upřímně vlastně ani nevím jak by to dnes mělo být, pokud je tohle, jak píšeš, zastaralá metoda..


Mám na tě dotaz, jsem podle tebe ten "sluníčkář"? Já nevím co to přesně má mít za význam nebo kdo to má být, ale když se to tu tak často objevuje, tak asi víte koho/co to v dnešní společnosti označuje..
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa janvys »

SilverFox•NSK napísal: Utorok, 15. Októbra 2019, 02:50 ........Mám na tě dotaz, jsem podle tebe ten "sluníčkář"? Já nevím co to přesně má mít za význam nebo kdo to má být, ale když se to tu tak často objevuje, tak asi víte koho/co to v dnešní společnosti označuje..

Na to ti neumím odpovědět, to bych tě musel znát trochu lépe a déle.
Přečti si tohle a hned zjistíš jestli jsi nebo ne:
:D

Sluníčkář (sluníčkářka, sluníčkoví lidé) je specificky český výraz, neologismus, který se od roku 2013 začal používat v kontextu evropské uprchlické krize zejména pro lidi se vstřícným multikulturalistickým přístupem k islámské kultuře a imigraci. Především z názorové protistrany je užíván pejorativně.

Podle Jiřího Burýška ze serveru Bezfaulu.net funguje v některých kontextech trochu jako jeho protiklad slovo „slušnočech.“

Podle sociologa Jana Jandourka se výrazy „sluníčkový člověk“ či „sluníčkář“ používaly již před rokem 2013, ale v odlišném významu. 28. března 2013 Jiří X. Doležal v Reflexu psal v souvislosti s únosem dvou českých dívek v Pákistánu o sluníčkových lidech, čímž podle Jandourka spustil lavinu používání tohoto výrazu. Jandourek označuje výraz za určitého příbuzného výrazů pravdoláskař, havloid, dobroser, zaprodanec USA, levičák, pražská kavárna atd. Pro protikladný význam se podle Jandourka moc neuchytil výraz „měsíčci“, sám Jandourek navrhl výrazy nočníci či nočníčci, pro jejich údajnou schopnost vstřebávat do sebe nevábné obsahy a pak kolem sebe šířit nelibou vůni.

Také podle iDNES.cz se termín Sluníčkář začal užívat v roce 2013 v souvislosti s únosem Češek v Balúčistánu, a označoval multikulturní nadšence. Výraz má i odvozené varianty „sluníčkářka“ a „sluníčkový“. Podle Karla Olivy, ředitele Ústavu pro jazyk český AV ČR, se jako sluníčkář označuje člověk, který je spíše světu otevřený a levicově zaměřený, a jde o pejorativní výraz, mírně urážlivý nebo spíš pohrdlivý. Ze začátku byl používán spíše jako výsměch, nově získává na urážlivém, ponižujícím smyslu. Podle Michaely Liškové z oddělení současné lexikologie a lexikografie označuje takové naivní, multikulti, nadšené, pozitivní osoby, a je citově zabarvené, trochu hanlivě.“ Vágnost označení je podle Liškové u pejorativních výrazů běžná.

Článek iDNES.cz z listopadu 2015 analyzoval hanlivá slova, jimiž se častují příznivci různých názorových táborů, a citoval diskusní příspěvek, kde výraz „sluníčkář“ souvisí se vstřícným postojem k muslimské imigraci: „Pokud si sluníčkáři a havloidi myslí, že je slimáci ušetří, až to tady ovládnou, hluboce se mýlí.“ Podobný specifický význam získalo i slovo „vítač“ – podle lexikografky Michaely Liškové je to, oproti původnímu neutrálnímu významu, pejorativní označení někoho, kdo něco či někoho (nekriticky) vítá, soudobě užívané zejména v souvislosti s uprchlickou krizí.

Dne 15. července 2015 výraz vůbec poprvé použila ČTK, a to pro označení demonstrantů podporujících uprchlíky v souvislosti s evropskou migrační krizí. Výraz uvedla v uvozovkách, ale v pozitivním kontextu – zmínila je jako ty, kteří chtějí vyjádřit uprchlíkům solidaritu a chtějí odsoudit šíření xenofobie a strachu z běženců. Autorka zprávy vysvětlila, že výraz použila, protože se tak organizátoři akce sami označili.

V červenci 2015 Karel Oliva vyslovil svůj dojem, že dlouhé a hůře použitelné označení „pravdoláskař“ je částečně nahrazováno právě výrazem „sluníčkář“, ale konstatoval, že to zatím není podložené žádnou studií. Vyjádřil názor, že toto slovo, jehož frekvence je nyní vysoká, „patří mezi taková ta momentální slova, která jsou jako kometa a zase brzy pohasnou“. Připustil, že se bude používat ještě za rok nebo za pět let, ale vyjádřil pochybnost, že by se používalo třeba za třicet let. Michaela Lišková odhadovala, že pokud to v komunikaci bude potřeba, tak se uchytí, protože to slovo pro označení určité skupiny lidí funguje a má výhodu, že je utvořeno českými prostředky z českého slova. Výraz by podle ní měl velkou šanci dostat se do případného slovníku neologismů, podobně jako „vítač“.
SONY ES
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Pri dvojmesacnom lezani na lozku ked som prezil svoju smrt mal som kopu casu premyslat.Moj zivot som radikalne zmenil.Pracujem od 10 do 11,potom obed1 -1,5hod. do 16,00.Potom sa ku mne uz bnikto nedovola.Iba ti co mam v zozname.Mobil nabijam raz tyzdenne,pouzivam ho na telefonovanie.Zvysok casu je relax / zahrada,prace okolo domu,hobby /.Nemienim sa nahanat za peniazmi a v buducnosti brat antidepresiva.Tato doba ma nedostane.
Ak tento prispevok sem nepatri tak ho vymazte.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Vladko, neni si tu sám taký
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"