Životní prostředí, zvířata, příroda

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Tak dobře :-).

Postupně tu budu přidávat další nové zprávy, které mě zaujmou, protože ten web je opravdu povedený.

Jinak jo, třeba petici za zrušení 5G sítí bych rád podepsal a chtěl bych, aby měla nějaký význam, ale i když ji podepsaly i hromady vědců, tak přesto se o tom mluví, že je ten strach z toho neoprávněný. Zajímavý, ale že při spuštění testů v okolí poumíraly desítky ptáků a pak i samotný článek na netu má název "Na olympiádě má světovou premiéru datová síť 5G. Je stokrát rychlejší než 4G a Jihokorejcům pomáhá mimo jiné odhánět divočáky". Je pravdou, že je název zavádějící, ale co to do háje je za výmluvu?!
"Nový systém kombinuje síť 5G se zařízeními, která odhání divoká prasata pomocí světelných paprsků, vypouštění plynů a napodobování tygřího řevu. K tomu prý pomalejší 4G síť nestačí, protože nedokáže dostatečně rychle přenést informace o pohybu kanců a reagovat na ně."
""Divocí kanci jsou neuvěřitelně chytrá zvířata a na jejich odehnání je potřeba chytřejší vybavení," říká Han Taek-sik, inženýr telekomunikační společnosti KT, která 5G ve spolupráci s Intelem a Samsungem testuje."


Oni už neví jak by propagovali nebezčnou věc, tak vymýšlejí i takové chujiny.

A k čemu to? Růst světové ekonomiky za cenu nemocí a brzkých úmrtí. Jasně proč ne, ale když by slavný "světový systém" selhal, tak si prachama můžeš tak leda...


Odkaz na článek


---
Kazetowich: Tu neznám, tak netuším. Ale ono je potřeba umět používat svoji hlavu s tím, že budeš myslet i na ostatní. Pak poznáš jestli je danou petici vhodné podepsat nebo ne.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa moniatko »

Akože tých prehnaných aktivistov ani ja nemám rada...
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa janvys »

Už když slyším slovo "aktivista" tak se mi otevírá kudla v kapse (obrazně řečeno)
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa Kazetowich »

V drtivej vacsine su to nemakacenkovski paraziti z mimovladok co beru prachy za podnecovanie nasilia.
Vacsinou nikdy nikde naozaj nepracovali.
Cest vynimkam ako su nejake spolky vznikle SKUTOCNE na ochranu prirody. Vacsinou sa jedna o presvedcenych hodnotnych ludi ktori pracovali v lesoch a nemohli sa na to pozerat. Alebo moj davny kamarat ktory na vychode zalozil toto
https://www.interez.sk/sennianske-rybni ... slovensku/
A to nie je sprosty aktivista. On na rozdiel od nich KONÁ ! NEKECÁ.
Pretože ulohou aktivistov je rozoštvávať a rozbíjať spoločnosť. Nie niečo TVORIŤ.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Jo, ten rybník je pěknej. Ale nějak nerozumím jak došlo z mých názorů o ochranu přírody na aktivisty - nevím totiž jestli jste to psali spontánně nebo na něco co jsem napsal já..

Já si za svým názorem stojím, že lidi kašlou na ochranu přírody a jen ji drancujou za účelem zisků. A k čemu to? K čemu jim budou prachy, když se tu nebude moci dát žít.
Už teď nás grilujou kdejaký mikrovlny z různých vysílačů, Wifin (ano, jednu tu mám v pokoji, taky nejsem v tomhle ideální) a teď ještě ten 5G humus a sotva co se tu zavedl se zmiňuje jakýsi 6G?

Prej že chtějí rušit jakýsi DVB-T a přecházet na DVB-T2, aby prý uvolnili prostor pro mobilní internet - já se ptám k čemu je potřeba mít internet v mobilech?! Já osobně jsem nikdy zásadně nepotřeboval mít v mobilu net, když jsem byl mimo dům.
A když už, to jako fakt nestačí ta obrovská rychlost 4G? To snad každej potřebuje vysílat přímé přenosy ve 4K rozlišení nebo co to je za kreténismus?

O tom přechodu televize jsem slyšel přímo na kanálu ČT, když jsem předevčírem koukal na "Kdyby tisíc klarinetů". Já nevím, asi jim na to seru.. Dřív to byly set-top-boxy, aby mohla fungovat digitální telka na hodně starých televizích, což díky novým televizím za dost levno se zjistilo, že je to k ničemu a teď je potřeba zase jiný přijímač na další novinku?


To aby ti ve firmách měli co žrát.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa moniatko »

Foxi, úplne súhlasím.
O aktivistoch neviem kto začal, ja som len poznamenala, že ich nemám rada, lebo v drvivej väčšine sú to podplateni ľudia čo majú urobiť niečo akože dobré čo sa v konečnom dôsledku obráti v pravý opak.

Dnes sa všetko točí okolo peňazí. Najhoršie je, že na úkor celého sveta sa má pár "vyvolených" ako páni králi.
Sem tam počujem slovo Ilumináti.
Ja do toho moc nevidím, ale možno bych aj uverila, že tento svet riadi napr. 10 ľudí, ktorí keď sa začnú nudiť, už aj vyťahujú magickú paličku vo forme peňazí - a heš hybaj, osliatka traste sa ako piskame...

Nerada sa bavím o politike, jednak je to téma na nervy (čo je podľa mňa totálne zbytočné a nezdravé) a ďalšia vec je - kde je tá pravda? Komu veriť? Dnes sa naozaj môžeme spoľahnúť len na tých najbližších aj to som sa už stretla s prípadmi kedy sa rodina rozvrátila len a len pre peniaze - FUJ!

Takže ja končím o politike, aj tak prd viem z toho všetkého ruchu čo je okolo.

A k téme.
Kerý "mudrc" vymyslel takú kktinu a ešte 6G?!
Napchajte si to do tých svojich peniazmi preplnených zadkov!
Ja som ani nechápala načo je 4G.
Áno, používam to, ale mám na výber?
Buď súhlasíš alebo si trhni nohou a buď neandertálec v jaskyni bez akejkoľvek techniky....

Tie nové mobily ma nesmierne hnevajú. 5rocne decko v ruke mobil väčší jak on ide si cez prechod a sere na to, že ho niekto môže zraziť - "no a čo? Poser bude mať aj tak vodič! Mal predvídať že to decko je vydlabane!"

Och no končím už :D
Kdyby cosi berte ma s rezervou, niekedy taram aj voloviny úplne od veci.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa Kazetowich »

bolo to k veci ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: No já jen chtěl vědět, jestli tu pak nebudu třeba za svoje názory "ukamenovaný".

Jo tak, rozumím. No tento pojem jsem taky párkrát slyšel - mluvila o tom Britney Spears, že jí prý manipulovali. Zřejmě kvůli tomu, že byla mladá, mladá generace ji žrala, čímž na ně měla vliv..

Jasně, to je pravda. Já osobně jsem byl k politice nejblíž, když jsem koukal na "Politické harašení" a u toho se směju vždy, když si to pustím a to ani přesně nevím o všem co v té politice bylo.
Vlastně, ještě blíž jsem byl k politice, když nám na středí vnutili volební lístky (ani nevím s čím) a museli jsme je vyplnit a odezvdat. Prostě se muselo. Odmítal jsem, protože mě je politika u prdele a nikoho z těch kandidátů jsem nikdy neviděl.
Já byl tehdy tak nasraný!


Jasně, Kazetowich bude dost proti, ale já na volby seru. K čemu to je, když se nikdo nikdy nedozví, kdo koho volil. Takhle si ty všechny hlasy přerozdělují podle sebe. Kdyby byly volby veřejné a každý měl šanci se dopátrat toho kolik kdo reálně dal komu hlasů, tak to by byl pro ty nahoře průser.
Takhle jsou tajný, přísně tajný a oni jsou v klidu.
Nehledě na výběr (tohle přirovnání od Zuzi Bubi a Šimka miluju) - Volby jsou jako ty první volby v ráji, to bůh ukázal na Evu a řekl Adamovi: "Vyber si".


O nás bez nás..


A nic, taky končím, nechci tu rozpoutat hádku o tom, co by se dalo vyřešit jen vyhozením všech a dosazením lidí, kterým nejde o prachy.


PS.: Já třeba 4G nepoužívám, mám mobil, z dob, kdy kvalita opravdu byla a ten má jen 3G. No je 11 let starej a nevyměnil bych ho za nic.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa moniatko »

Ja som mala Nokiu 3310 ale dosluzila, potom jednu vysuvaciu Nokiu a potom som prešla na Lenovo, kým ma nezačalo srat automatické aktualizácie... Tak som si našla zas a znova tlacitkovy mobil ktorý mi zatiaľ vyhovuje.
Nevybija sa tak rýchlo jak displejovky ani tomu tak nevypadava signál
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tak sláva - nájdu sa aj mladý, čo rozmýšlajú ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Teda, tak to jsi mě mile překvapila. Jak říká Kazetowich, je to dobře, taky je dobře, že se najdou i tací co prostě nejdou s módou a umí použít, to co bylo kvalitní a vydrželo.
Já su sice zastánce Sony Ericssonů (kdysi byly "války" mezi uživateli těchto značek - kdo měl SE neměl rád Nokiu a naopak), já sice tyhle "války" neřeším, jen se mi ten "nesystém" líbí víc než to co měly Nokie.


Kazetowich: Ty hele, copak já nejsu mladej :lol: ?! Jasně chápu, je mladší, vím jak jsi to myslel :-).
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Životní prostředí, zvířata, příroda

Príspevok od používateľa Kazetowich »

niekde vyššie som písal tuším že aj ty si mladý ... Foxy
Ale máme aj mladšieho (od vás oboch :D
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"