SilverFox•NSK - nejen o hudbě

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa oneeeee »

potrebuje aj vypnúť.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Kazetowich »

len aby potom zapol (noťas) - hádam sa mu to podarí spraviť s tým vetráčkom - je to prípad ... ale milý chalanisko
Taký svojský
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Neboj, já si ten noťas vyfoukávám kompresorem už pár let. Vždy si ho kompletně kuchu, že odšroubuju asi přes 20 šřoubků, vytáhnu DVD mechaniku, kterou bych taky rád vyměnil, ale nemám ji kde sehnat, sundám celý horní panel s klávesnicí, odpojím flexi kabely od touchpadu (tento flex je taky poškozený a nemám kde sehnat nový), flexi kábl od klávesky, 4pinový káblík k mikro-reprákům a jdu vyfoukávat.

Sice z toho trochu vyletěl nějaký bordel. Jen ty 2°C nebyly moc příjemný pro manipulaci. Bohužel, výsledek blbý..


-----
Kazetowich: No, zatím se mi ten noťas drží, ale je hlučný a celý jemně vibruje díky rezonanci z větráku.

No, zatím se větrák točí a plní chladící funkci noťasu, ale nedá se s tímhle už počítat na normální práci. Taky se obávám, aby třeba nevypl a tím se mi neuvařil..
Holt už musím objednat nový, naštěstí se mi podařil jeden obchod najít, kde ten díl mají, ale dost se obávám výměny - nerad bych si něco podrbal..a když nechci sundávat celý blok , ale jen větrák, tak tam bude asi minimum místa na manipulaci.. Tedy doufám, že to půjde - přepastovávat to nechci, když to funguje.




Ono zatím jak říkám to naštěstí funguje, ale třeba dělat u toho drnčení hudbu by bylo o nervy. Dřív stačilo s tím noťasem trochu klepnout a větrák se srovnal, ale teď už drnční furt. A "bouchání" s noťasem taky není zrovna ideální..

Aby jste pochopili o co jde, tak jsem nahrál kousek.
Rozhodně to tak neduní jako je to v záznamu, jen je to hlučný. Asi jsem měl diktafon až moc u noťasu, tak to dunění fakt neberte vážně.

Pro porovnání hlasitosti jsem schválně párkrát cvakl myšítkem a pak i cvaknutí kolečkem na myši.
V půlce ukázky se větrák trochu zrychlí - to je normální, má víc chladit, a ke konci zase zpomalí.
Další ukázka je co se stane, když jemně přitlačím horní panel noťasu (to kde je i klávesnice) nejprve v místě větráku (tam to tlumeně zaduní) a pak v místě touchpadu (tam to začně pořádně rezonovat).
Dřív ten větrák ani nebyl slyšet, takže je to pro mě teď razantní rozdíl..
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Tyjo, tak vám nevim co si myslet..

Včera se na pár hodin to drnčení uklidnilo a zněl tak, jako dřív. Potom ale zase začal drnčet. Teď před chvílí se opět zklidnil..

Tak schválně na porovnání zde přikládám ukázku toho, jak by správně měl znít.
V úvodu pro srování opět pár cvaknutí myši. Lehce za půlkou nahrávky je zrychlení větráčku (skrz potřebu chlazení). PS.: pro stažení stačí jen kliknout na soubor nebo přes pravé myšítko zvolit něco ve stylu "Uložit cíl odkazu jako...".


---


Měl bych na vás otázku, znáte někdo tvorbu Williama Basinskiho nebo posloucháte tento žánr?

Ukázky skladeb si můžete pustit zde:
Odkaz na Google Play

A zde je jeho diskografie:
Odkaz na Dicogs
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ked to obcas drnci a obcas nie tak je zodrare lozisko.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
se mi tak nějak mimoděk podařilo zjistit, že úsporky (klasická trubicová blbina do závitu E27) vydává slabý frekvenční zvukový bordel mezi 27-28kHz..

Jsem totiž něco nahrával a nechal jsem zaplou "žárovku", teď jsem jsem si záznam prověřoval tak mě zarazil podivný pruh po celé délce nahrávky, tak jsem si to přiblížil, pořádně zpomalil a bylo slyšet jakýsi pisklavě zrnivý zvuk - jednolitý, neměnný.


To píšu jen tak jako zajímavost :-).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa EZ647 »

To robí frekvenčný menič, elektronika v predradníku úsporky.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa EZ647 »

By si sa divil koľko modernej elektroniky vydáva zvuk.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Tak jasně, já nemyslel úsporku, jako že zvuk jde z té trubice, já ji myslel jako komplet, ale jo, ten záznam mi zarušila ta elektronika v tom.. No naštěstí tam není v tom pásmu nic zásaního, takže v pohodě, ale aspoň jsem zjistil novou věc :-).

Jinak jo, takové experimenty jsem dělal už dávno, občas některý přístroje vydávat ruch slyšíš až teprv, kdy k nim něco přiložíš, třeba jako já kdysi diktafon k telce, to z toho lezl celkem znaetelný bordel.

Ovšem jednou jsem nahrál nějaký dost podivný ruch na mobil, ale už absolutně nevím z čeho, jestli to právě bylo taky z telky nebo to bylo něco úplně jinýho, fakt nevim.. Ale zvuk to byl divný..
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

KONEČNĚ jsem po 6 dnech práce dokončil jednu skladbu! Holt jsem si vybral tu nejtěžší z celého projektu. Je to jako by začala hodina těláku a namísto rozcvičky jste šli rovnou šplhat po laně.
No nářez, po chvíli práce začala "bolet" hlava, právě že ne přímo bolet (proto ty uvozovky), ale už toho bylo celkem dost, tak jsem se musel odreagovat u něčeho jinýho. Jeden ze dnů jsem zrovna byl i durch v práci, takže tím se to taky poměrně prodloužilo.
A proč že to trvalo tak dlouho? No, ono průser byl v tom, že když je na výběr z asi 340 samplů různých délek, které jsou melodicky univerzální, tak je dost nářez zkombinovat určité materiály, protože některé se mezi sebou prostě hádají nebo v sobě zanikají, takže kombinování bylo nekonečné.. Úplně stejný jako když jsem před rokem dělal jinou skladbu, kde jsem zkombinoval těch 3.5 žánru.

No ale musím říct, že výsledek stojí za to a místy mě i překvapil. Někde jsem měl už naplánovaný co jak bude, ale jinde jsem to jen zkoušel a když jsem si to po sobě pouštěl, tak mi to přišlo chaotický a neuspořádaný, ale jak jsem si dal pauzu a pustil jsem si to už čerstvej znova, tak mě překvapilo jak to dobře zní a hlavně, že to ani není tak chaotický, jak mi to původně přišlo.
No ale je to jen můj názor, jiným by se něco takovýho líbit nemuselo, což chápu.


Až tak dlouze o tom píšu i proto, že tato skladba bude v letošní novoročence, takže si ji budete moci poslechnout ;-).


Pokud se vám líbila moje dosavadní tvorba, tak můžu říct, že letošní novoročenka bude vážně dost zajímavá a hodně odlišná od těch dvou předchozích.
Víc ale neprozradím, nechte se překvapit :-).



PS.: je tu stále extrémní nedostatek kolobků k vyjádření myšlených pocitů :-?..
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox•NSK napísal: Piatok, 1. Novembra 2019, 00:15 Pokud se vám líbila moje dosavadní tvorba, tak můžu říct, že letošní novoročenka bude vážně dost zajímavá a hodně odlišná od těch dvou předchozích.
Víc ale neprozradím, nechte se překvapit :-).

PS.: je tu stále extrémní nedostatek kolobků k vyjádření myšlených pocitů :-?..
Tak určitě je zajímavé si něco neotřelého poslechnout 😉👍🤩
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - nejen o hudbě

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Tak já osobně rád objevuju nové věci, otázkou je, či někoho zaujme to moje a nemluvě o té stopáži, která by některé třeba taky odradila.
No uvidíš, jestli tě ta další novoročenka zaujme :-).

Jen doufám, že se mi to zbytečně neprotáhne a vydám to pokud možno ještě letos..
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"