HONDA CIVIC 1.5 JHCX

pre oživenie sem môžete prispievať aj o starších približovadlách

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

HONDA CIVIC 1.5 JHCX

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Môj súčasný miláčik,na ktorom chodím do práce a aj vozím drobnú techniku na malé konferencie.
84 kW,1,5objemu 16 ventil automat hydra control,výroba vintage 1996 roku.
Kúpený minulý rok od suseda,kamaráta klampiara čo zgenerálkoval všetky neduhy karosérie a druhý sused porobil nápravy a brzdy,technickou prešlo bez problémov,najazd takmer o chvíľu 300 000km,oslávim,jazdí bez problemov.
Trocha mi je nevrúcne že má nízky podvozok a pomaly škrabem retardéry a nedostanem sa ani do domu,dvora,mám taký strmý nájazd ca.15 cm skok a keď mám naloženú techniku vždy urazím kryt výfuku a niekedy škrt na retarderoch v meste aj vaňu oleja.Nech sa páči rok 1996 jazdiaci kúsok,ja vždy som vlastne mal autá z nižším ročníkom ako po 2 000 roku,po autoškole Opel Corsa 1,2 z roku 95,potom anglický Roadstrer MG-bude na foto neskôr-pohľadám foto-tam sa technika voziť nedala,potom veľký Crysler Voyager a po skončení motora teraz toto Hondovie-za 1 000 Ečiek aj s prepisom vrátane,no nekúp to.
Prílohy
P1050029.JPG
P1050030.JPG
P1050031.JPG
P1050032.JPG
P1050033.JPG
P1050034.JPG
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: HONDA CIVIC 1.5 JHCX

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ak sa zaujímaš o motory, tak viš že tieto 1,5ky od hondy sú náhodou veľmi podarené motory.
Pozri si koľko výrobcov vytlačilo vtedy z toho objemu toľko koní - a to boli poctivé kone, nie ako dnes čo píše napr. kia že 110 koní a potlačím plyn a herka namiesto akcelerácie rozmýšla čo má urobiť .... tie autá s plynovým lankom rovno do motora (nie obchádzka cez riadiace centrum) zaberajú na povel vodiča ! A henten motor má aj slušnú (rozumej malú) spotrebu. Hondy tej doby trpeli hlavne na to, čo sa dáva ako magnetická vrstva do kaziet a pásov typu Normal I. Ale to ako píšeš poriešil už sused-klampiar. Takže zrejme nadlho pokoj.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: HONDA CIVIC 1.5 JHCX

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Kazetowich napísal: Nedeľa, 7. Októbra 2018, 09:22 ak sa zaujímaš o motory, tak viš že tieto 1,5ky od hondy sú náhodou veľmi podarené motory.
Pozri si koľko výrobcov vytlačilo vtedy z toho objemu toľko koní - a to boli poctivé kone, nie ako dnes čo píše napr. kia že 110 koní a potlačím plyn a herka namiesto akcelerácie rozmýšla čo má urobiť .... tie autá s plynovým lankom rovno do motora (nie obchádzka cez riadiace centrum) zaberajú na povel vodiča ! A henten motor má aj slušnú (rozumej malú) spotrebu. Hondy tej doby trpeli hlavne na to, čo sa dáva ako magnetická vrstva do kaziet a pásov typu Normal I. Ale to ako píšeš poriešil už sused-klampiar. Takže zrejme nadlho pokoj.
Hej plne súhlasím,len ten motor má už niečo za sebou a neviem či to je normálne ale za ca.10 000 km spapá aj hodne oleja,tak dolievka skoro 8 deci po každých 10 000 a to týždenne najazdím tak tisícku,blížim sa ku oslave 300 000km autíčka.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: HONDA CIVIC 1.5 JHCX

Príspevok od používateľa phexsys »

Pekný zachovalý Civic. To že ti spapá liter oleja na 10.000 km nieje chyba, je to v poriadku, to je fičura.
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: HONDA CIVIC 1.5 JHCX

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak som v pondelok 30.10. úspešne absolvoval STK a emisnú na predľženie na 2 mesiace kôli nadmernej korózii výfukového potrubia.Hovorím si fajn mám to za sebou ale...Pri výjazde z dielne zrazu brzda nič a kaluž pod autom,prdli potrubia bŕzd,no čo išiel si pre papiere,počkal na nalepenie na sklo a išiel na ručnej brzde 40km domov a rovno do dielne suseda.Spravili,naohýbali a zafalcovali trubky nové,ideme naplniť kvapalinu a našľapať...tečie valček na zadnej ľavej strane.Je streda,valčeky plne nové...dvíhame na zdvihák a meníme j komplet nové potrubie výfuku od katalyzátora až po koniec vrátane tlmiča,pociťujem pach benzínu...prdli potrubia od nádrže.Piatok-dnes čakám na dodanie nových trubiek už plastových aj so spojkami,dúfam že navečer ideme na to a v sobotu aj prídem ku sebe do garáže s hotovým autom.
Paradox,prešiel bez problémov STK a čiastočne emisku a teraz toto...Zákon schválnosti???!!!Nechápem.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: HONDA CIVIC 1.5 JHCX

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Nakopilo sa.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: HONDA CIVIC 1.5 JHCX

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Kazetowich napísal: Sobota, 5. Októbra 2019, 09:48Nakopilo sa.
Jo,nakopilo,škoda že mechanici nemajú čas,diely doma,je sobota večer a furt nič...Dielňa dnes obsadená.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: HONDA CIVIC 1.5 JHCX

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Nie že by som im niečo vytýkal,konieckoncov mi to robia zdarma len diely si platím,bo jeden dostavuje dielňu a bude potrebovať odo mňa elektroinštaláciu ale kšefty za peniaze sú pre nich prednejšie preto dnes išo moje auto zo zdviháku dole a prišla na obhliadku čerstvá búračka na odstrojenie a objednávku dielov,tak dúfam zajtra dáme.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: HONDA CIVIC 1.5 JHCX

Príspevok od používateľa jhradec »

Až se zkonsoliduješ, napiš o MG, budu slintat.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: HONDA CIVIC 1.5 JHCX

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No chuapi pred mesiacom idem ránko asi o 5,00hod do práce a v pravouhlej zákrute,ja vo vnútornom a autobus vo vonkajšom pruhu a zrazu bum do bočného predného blatníka,kto je vinný ?Evidentne on,bo ma bacol do boku,keby som ja bol v zákrute pravouhlej vonku z vnútra by som ho nabral asi predkom.Známy z dediny mi hovoria že autobus biely Karosa stál po 100m za zákrutou a ja som pokračoval a zistil nehodu a následky až v sklade v Blave,ponáhľal som sa aby som bol na čas na termín v čase,len som videl že späťák ostal ta-tá...Majú myslíte v dopravných autobusoch kamery a vedia ma vysledovať ako únik z nehody....evidentne bol on na vine,išiel krížom do protizákrute v protismere,mám niečo očakávať,nieky postih...čo ja viem niečo iné?Ešte dodám že bola hmla že nebolo na 5m vidieť,proste mliečko.
Prílohy
Nov hneď od lakoša na výmenu
Nov hneď od lakoša na výmenu
P1050730.JPG
P1050734.JPG
P1050736.JPG
P1050739.JPG
P1050742.JPG
P1050749.JPG
P1050763.JPG
P1050768.JPG
P1050772.JPG
Naposledy upravil/-a daniel00421 v Pondelok, 18. Novembra 2019, 22:46, upravené celkom 1 krát.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: HONDA CIVIC 1.5 JHCX

Príspevok od používateľa daniel00421 »

daniel00421 napísal: Piatok, 4. Októbra 2019, 12:26 Tak som v pondelok 30.10. úspešne absolvoval STK a emisnú na predľženie na 2 mesiace kôli nadmernej korózii výfukového potrubia.Hovorím si fajn mám to za sebou ale...Pri výjazde z dielne zrazu brzda nič a kaluž pod autom,prdli potrubia bŕzd,no čo išiel si pre papiere,počkal na nalepenie na sklo a išiel na ručnej brzde 40km domov a rovno do dielne suseda.Spravili,naohýbali a zafalcovali trubky nové,ideme naplniť kvapalinu a našľapať...tečie valček na zadnej ľavej strane.Je streda,valčeky plne nové...dvíhame na zdvihák a meníme j komplet nové potrubie výfuku od katalyzátora až po koniec vrátane tlmiča,pociťujem pach benzínu...prdli potrubia od nádrže.Piatok-dnes čakám na dodanie nových trubiek už plastových aj so spojkami,dúfam že navečer ideme na to a v sobotu aj prídem ku sebe do garáže s hotovým autom.
Paradox,prešiel bez problémov STK a čiastočne emisku a teraz toto...Zákon schválnosti???!!!Nechápem.
Tak aj dnes po výmene full potrubia výfukového až od katalyzátora predtým som absolvoval Emisku a všetko v úplne v poho,dokonca majster ujo pupkáčik mi povedal že motor aj katalyzátor ma ešte prežijú,že úplne v poho.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: HONDA CIVIC 1.5 JHCX

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No a znovapreskúšanie emisky u nás 32 Eur oficialka.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Autá, motorky, bicykle a iné samochody"