Kenwood KA-1100D

Vintage stereo amplifiers and receivers - стерео Усилители и Ресийвъри винтаж vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Kenwood KA-1100D

Príspevok od používateľa Kazetowich »

V roku 2015 som mal na 2 dni doma tohto 18 kg macíka. Zvukovo vyrovnaný, parádny zosik, mocný a dynamický s hladkým zvukom. Mal som ho požičaný. Jeho majiteľ by o ňom mohol čosi napísať.
Je z rokov (1987-88)
Prílohy
Kenwood KA1100D
Kenwood KA1100D
DSCF7047or.JPG (50.75 KiB) 5908 zobrazení
Kenwood KA1100D inside
Kenwood KA1100D inside
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Utorok, 20. Novembra 2018, 19:45, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
2mato

Re: Kenwood KA1100D

Príspevok od používateľa 2mato »

Kenwood KA-1100D je posledna verzia typu KA-1100, je najlepsia aj najspolahlivejsia. Predosle verzie mavali problemy s komplikovanym VIG zdrojom a nejake ine detske choroby.

Jeden z naj masin ake som mal pocas 5 rokov, v reale plati to co sa traduje, ze rozohra akekolvek reproduktory. Ma vysoky vykon avsak nie na ukor kvality, je znamy svojim teplym, lampovym zvukom. Je vyrovnany a hladky, ma vybornu dynamiku, kt. natlaci do uplne vsetkeho, necitlive bedne, velke basaky 312mm a podobne. Nekrici a ako jeden z mala vykonnych zosilnovacov dokaze hrat aj potichu zaroven aj nahlas. Ma celkom dost detajlov, super priestor aj do hlbky a celkovo sa dobre pocuva. Zarukou je vzdy rychly, vyrovnany a kontrolovany bass, nie tento zosik nema problemy s bassmi ako vacsina lacnejsich masin. Jeho cena bola v roku 1986 patricne vysoka, bol to druhy najvyssi model od Kenwoodu. Potesi, ze este ide na starej vlne pasivnych suciastok a kondenzatory elity su poctive "hnede" Elny a to aj v korekciach, vo zvukovej ceste, nie len selektivne v hlavnych castiach. Ma tradicne vyborne hrajuce PHONO preampy a celkovo preamp je vynikajuci aj spolu s kvalitnymi korekciami kt neprznia zvuk. Daju sa vsetky korekcie obist cez Cd direct aj Line direct. Ma velmi mohutny zdroj s dvomi trafami jednym mensim pre nizke vykony a druhym okruhom pre vyssie vykony, aj preto vie hrat potichu. Budice koncakov su Kenwood-TRIO proste parada. Dizajn a poriadok po odkrytovani je sokujuci. Paradne nakrmi aj sluchadla, vystup je vedeny priamo z koncaku cez kvalitne 2W odpory, neexistuje aby nejake sluchadla nenakrmil aj 600ohmy.

Je to velmi spolahliva a kvalitna masina, neskorsie rady od r 1990 uz neboli tak kvalitne co sa tyka osadenia pas suciastok ani zvuku, toto je fakt kladivo a pri tom tak hladko a teplo znejuce... Zahra dost farby vo zvuku a nieje mimo s podanim farieb, holt kvalitne pasiv suciastky a vypiplana konstrukcia.

Ceny sli rapidne hore, pred 4 rokmi sa dal kupit za cca 220€, dnes uz pod 350€ nevidno ziaden a bezne je to az 450-500€.

Kto kupi dobry kus neprehlupi, pre majitela narocnych alebo vacsich bedni vrelo odporucam, zahra fakt s cimkolvek.
Naposledy upravil/-a 2mato v Utorok, 20. Novembra 2018, 22:26, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Kenwood KA-1100D

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak som rád, že si spokojný. A čo porovnanie s modelom verziou EX ?
Tá vyzerá tiež brutálne

Obrázok


Obrázok

Ono sa to správne volá Kenwood ka-d1100ex - aj vlákno by sa malo volať Kenwood ka-d1100
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Utorok, 20. Novembra 2018, 19:45, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
2mato

Re: Kenwood KA1100D

Príspevok od používateľa 2mato »

Myslis KA-990EX ? to by som ked tak riesil v osve vlakne...
Spatne to oznacujes tu 1100, spravne to je KA-1100D, nic ine tam nieje (ani na samotnom zosilnovaci), je to komplet oznacenie.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Kenwood KA1100D

Príspevok od používateľa Kazetowich »

2mato napísal: Utorok, 20. Novembra 2018, 19:28 Myslis KA-990EX ? to by som ked tak riesil v osve vlakne...
Spatne to oznacujes tu 1100, spravne to je KA-1100D, nic ine tam nieje (ani na samotnom zosilnovaci), je to komplet oznacenie.
Hej - myslel som tú 990EX - niečo o nej nastreliš? Aj nejaké fotečky by potešili ...
Prípadne o tvojich ostatných strojoch - máš zaujímavú hifi garáž - aj repro.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Kenwood KA-1100D

Príspevok od používateľa pedro »

Parádny stroj.Nevidno žiadnu drôtovňu a prepojmi posiaty plošák...Zvuk iste super.Tento model som nepočul,no už vnút. prevedenie hovorí veľa.
2mato

Re: Kenwood KA-1100D

Príspevok od používateľa 2mato »

pedro napísal: Sobota, 28. Septembra 2019, 10:35 Parádny stroj.Nevidno žiadnu drôtovňu a prepojmi posiaty plošák...Zvuk iste super.Tento model som nepočul,no už vnút. prevedenie hovorí veľa.
kup si ho ak potrebujes fakt silny zosik pre narocnejsie bedne... malo je takychto zosikov za tie peniaze... ano nejaky MCintosh alebo Pioneer kupis tiez, cokolvek, len nie za tie prachy :D
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Kenwood KA-1100D

Príspevok od používateľa pedro »

Dík,verím,že je silný zvukovo pri slabom i silnom výkone . No zosikov mám aj navyše.A dobrých.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Kenwood KA-1100D

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Popíš o nich - do vlákna Zosilňovače.... - aby sme tu nerobili bordel v Kenwoode
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Stereo zosilňovače, receivery"