Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Our Audio cassettes Review - tests CC / MC / tapes - Vintage Cassettes reviews - Vintage Audio Cassettes reviews / tests

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2276
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa orhore »

Tak to tam máš nějaký hodně velký problém v mechanické části když slyšíš protiběžnou nahrávku??? To je nemožné! Slyšet by mohla být jen původní na té samé straně nahraná věc, ale špatně smazaná. Jiná možnost neexistuje.
Pokud ti po kalibraci takto "chrčí" ve zvuku, tak už máš velmi nízkou úroveň předmagnetizace. Chtělo by to trochu upravit záznamové korekce.
Naposledy upravil/-a orhore v Piatok, 6. Septembra 2019, 12:51, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Stávalo sa mi to hodne na Technics AZ7 že som počul druhú stranu, na Sony je to asi prvý krát, proste čo kazeta to unikát.
Ale rovnaká kazeta ktorá to robila na AZ7 tak na inom decku fungovala v poriadku a to si ju AZ7 nahrával sám. Myslel som že je to prehnaná citlivosť AZ hlavy. U Sony to vyzerá na nesprávne vedenie pásky v prípade tejto konkrétnej Maxell, okrem toho má druhá strana výrazne kvalitnejšie výšky než strana prvá, to je tiež zaujímavé. Veľmi záleží ako sa táto nahratá kazeta bude chovať na ostatných strojoch.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2276
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa orhore »

Víš jak by musel pásek v dráze jet, aby k tomuhle jevu mohlo dojít? Nenavinul jsi ten pásek vzhůru nohama? :)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

No môžem sem popísať len moje poznatky čo vidím a počujem, a čo a prečo sa deje neviem povedať.
Až bude vhodná príležitosť poskytnem nejaké zvukové materiály.
Zatiaľ len naisto hovorím že na strane B počuť mumlanie v jednom kanály ak je len Play, ale úplne rovnaké aj keď je REC, v prípade tohto decku to je len na tejto kazete.
V prípade Technics AZ7 to bolo na viacerých kazetách, najviac na Sony Metal-ES.
Skôr si myslím že teraz na strane A bola páska mierne mimo, preto zasahuje do stopy na opačnej strane, mimo pole pôsobenia mazacej hlavy. Zachviľu pôjdem preč takže sa niekedy tomu povenujeme bližšie.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2276
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa orhore »

Je několik možností. Buď to co slyšíš je předchozí špatně smazaná nahrávka, což u některých metalek, ale i chromek může nastat. Nebo ti ujíždí pásek z pod kladky mimo stopu, ale to by spíše kolísal zvuk. A nebo jak už jsem psal, pásek je naruby. No, snad to někdy lépe prověříš :)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Zvuk je stabilný a kazeta je panenská, takže nie je predošlá nahrávka. Potom nahodím ukážky.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa oneeeee »

ak tú metalku vybudíš až do + 8 db tak na prvý krát ju poriadne nezmažeš . je prebudená . možno na tretí pokus . vyskúšaj .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tých pár minút testovacích úsekov bolo zmazaných v pohode. Na prvej strane nie je ani náznak po nejakom mumlaní medzi skladbami, na druhej strane to je po celej dĺžke od začiatku do konca medzi skladbami, ale zatiaľ som to hral len na Sony, potom dám vedieť ako na iných strojoch až bude chvíľka.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa janvys »

Tak Erik, neboj, testy budou, dnešní test, první na TC-K700ES.
Vybalil jsem tyhle dvě krasavice.
IMG_20190922_005333.jpg
První šla Sony HF-ES 1985.
Nároky byly vysoké a splnila očekávání, ani jsem nic jiného nečekal od top modelu, ale popořadě.
Velmi výkonná páska, jak jinak, +5db bez náznaku zkreslení, špičky +8db, bias 0. Výstup stejný jako zdroj, žádný rozdíl. Netřeba sahat na bias, ale vyzkoušel jsem co to udělá když ho dám do mínusu, začne trhat ssssykavky. Je na to náchylná. Takže vrátit na nulu a je to cajk. Super kazeta, ale model 88 je o kousek lepší.

RAKS ED-SX
Nečekal jsem toho tolik jako u Sony, ale velmi mě překvapila. Jedná se kupodivu o velmi výkonnou pásku a velmi kvalitní! Jde na +4 špičky +6 bez zkreslení s biasem -4, podává naprosto shodný zvuk jako zdroj v celém spektru. Při testu hlubokých bassů nezkresluje do +4db a zárověň ani neskresluje ssssykavky ani činely včetně dozvuku. Výstup opět shodný jako zdroj, což mě překvapilo. A to je ta páska o poznání tenčí než HF-ES, která je řádně hutná.
Takže jestli narazíte na tento model, určitě doporučuju na nahrávání, protože fakt stojí za to. V celkovém srovnání s HF-ES musím říct, že má o trochu lepší podání sssykavek. Dolby C ji vyloženě sluší. Vynikající, předčila očekávání. Ti Turci mě začínají zajímat.
SONY ES
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa pedro »

Kónečne posudzovanie kaziet na naozajstnom decku a s nutnou kalibráciou pre takýto účel ! Raksky ešte dostať ? V 90-91 roku som ich mal dosť veľa,najmä SD-X , SD-SX ? NO po rokoch,cca začali ,,púšťať,, vrstvu a špiniť hlavy.Boli to asi jedny z prvých Raks,ktoré sa ku nám dovážali.Inak zvukovo boli v pohode.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Janvys:
pekné, mne tá Rakska vyšla výškovo horšie na Akai, možno na Sony bude lepšia, HF-ES bola podstatne lepšia, ale je to zase najstarší model, takže má právo na trochu horší zvuk. Dizajn oboch kaziet je ale úžasný.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tento dizajn sa aj mne velmi paci 😁
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše testy audio kaziet"