Rozsirte mi vedomosti

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Rozsirte mi vedomosti

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Mam radost chlapi ze to dobre dopadlo :-)
Sice som to cele so zaujmom sledoval, ale az tak tomu nerozumiem. Pochopil som ale ze zavladol zmier ;-)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Rozsirte mi vedomosti

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Jo tak, tak prostě jen došlo ke komunikačnímu šumu.. Ono totiž někdy nepochopím co kdo jak myslí i v běžném rozhovoru, natož takto v psaném textu.. No jsem rád, že jsme se pochopili :-).

Ono nejde ani tak o tu jinou verzi Audacity, ale o tom systému Win10 v tom smyslu, že si musí uvědomit nepatrným snížením pravou hodnotu zvuku - možná, že když mají ty nové systémy furt problémy se vším, tak to třeba rozhodí i ovladače zvukovky.. Sice nemám ten program co ty, ale i přiblblý WinMediaPlayer v systému Win7 reaguje při přehrávání přebuzeného zvuku na ty špičky nepřirozeným ztlumováním (těžko popsat).
Ale jo, na ty desetiny má vliv ta novější verze, já používám jen dvě staré, zkusil nějakou novější už před půl rokem a vůbec se mi to nelíbilo.. Sice to mělo konečně funkci změny barev samotné audiostopy (toho vykreslení), aby to konečně nebylo jen modrý, ale kompletní změna designu je fakt otřesná..


Jo no, to je vlastně pravda, že název tématu to může omluvit :-).

---
Kazetowich: Tak mír, já ani nechtěl vyvolat nějakou hádku, proto jsem to vždy psal, že to nemyslím špatně. Ale tak jo, dopadlo to dobře :-).
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Rozsirte mi vedomosti

Príspevok od používateľa jhradec »

Dovolte mi doplnit o těch deskách- samozřejmě, že hustota záznamu má co dělat s výsledkem. Jsou i větší normalizované rychlosti než 45 :). A naopak, desky na 16 - později nahrazené SUPRAlong - ořezaná dynamika a prodloužená hrací doby.
A teď technická - nastavování výšky raménka se totiž projeví jen u složitých (a drahých) výbrusů hrotu. pokud hrajete obyčejným konusem nemusíte se s tím zalamovat . Přibližné nastavení- ramínko vodorovně stačí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Originálne nahraté kazety, LP platne, 8 tracky, šelaky a iné"