Originalky

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Originalky

Príspevok od používateľa Nstar »

K tomu Boys dont cry albumu (ten biely )
Vynikajuci kompaktny nabuchany album, vybudene tak do dolby loga povedzme, to dolby treba inak to znie neprirodzene, paradny dynamicky rozsah, vsetko znie tak plasticky, zosik vytocis na polovicu a tiche klopkanie palickami len jemnulinko podkreslene stopu sumu a zrazu sa zjavi (doslova)gitara, bum prask bicie nasup a ziadne stisovanie hlasitosti, uzivas
Takto by to malo byt, taky plasticky, rychly zvuk, ta priemerna hlasitost je taka akoby nizsia ale spicky su ozaj spicky, proste daleko vyssie (dalej na merakoch )tym padom sa zvuk nezlieva a pridanim hlasitosti sa nezvysuje hluk ale priblizuju hudobnici
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Originalky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdarec, tak dobře. Jak tu bylo zmíněno to copy-centrum na způsob Reel2reel, tak zřejmě bylo myšleno toto ;-)
kazet1.jpg
kazet1.jpg (50.03 KiB) 7835 zobrazení
kazet2.jpg
kazet2.jpg (53.28 KiB) 7835 zobrazení


Tak dobře, pak tu taky s něčím přispěju, pokud to vyhrábnu :-D..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Originalky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ano - tam kde som bol, boli tie na spodnom obrázku čo dal SilverFox
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Originalky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

U toho prvního obrázku nechápu, že se ta páska udrží takto "ve vzduchu" a nerozmotá se.. Stejně by se mi líbilo mít aspoň jeden takový kotouč kazetové pásky do sbírky.


Sice tohle zrovna není bohužel moje kazeta, ale nedá mi to, abych to sem nedal - kazeta, které stačí jeden šroubek? :lol:
Jedná se o rádoby "originálku", tak snad nevadí malý spam :-?..
Odkaz na zdroj obrázku
R-8334014-1459570163-5302.jpeg.jpg - jediný šroubek na celou kazetu !.jpg
R-8334014-1459570163-5302.jpeg.jpg - jediný šroubek na celou kazetu !.jpg (27.85 KiB) 7828 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Originalky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

celá vyzerá veľmi "originálne" a "profesionálne" -:) vrátane etikety hehehehe
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Originalky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: To jo, ale právě že takový mám nejraději :-).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Originalky

Príspevok od používateľa EZ647 »

Čo sa týka origináliek, pred časom som sa už rozpisoval viewtopic.php?f=1&t=1387
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Originalky

Príspevok od používateľa Nstar »

Som myslel, ze NSK a EZ mate plne regale originalok
Nech to neni take plane, tak niečo ceskoslovenske
Prílohy
IMG_20190516_161617.jpg
Naposledy upravil/-a Nstar v Štvrtok, 16. Mája 2019, 16:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Originalky

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja sa zameriavam na prázdne kazety, z origináliek, mám časť tohto:
http://ez647.sk/cc/orig_typferro.html
http://ez647.sk/cc/orig_typchrome.html
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Originalky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Tak sice mám přes tisíc audiokazet, ale jak říkám, málokdy se dostanu k originálkám kvůli cenám a hlavně taky záleží na obsahu. Navíc tu hudbu co chci si místo originálky třeba seženu v digitálu a nebo líp na vinylu.

Pro příklad, z celé diskografie Kabátů se mi líbí pouze 19 skladeb s celkovým hracím časem 43min 39sec - tím chci říct, že toto je zrovna i ten příklad, kdy bych si snad nekoupil ani desku. Jedině bych rád sehnal jejich album Corrida, ze kterého se mi líbí až 8 skladeb, jenže na to frajeři záhadně zapoměli, když předloni dělali reedice "všech" svých alb co nikdy nevyšly na vinylu :-(...
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Originalky

Príspevok od používateľa Nstar »

SilverFox•NSK napísal: Štvrtok, 16. Mája 2019, 18:32 Nstar: Tak sice mám přes tisíc audiokazet, ale jak říkám, málokdy se dostanu k originálkám kvůli cenám a hlavně taky záleží na obsahu. Navíc tu hudbu co chci si místo originálky třeba seženu v digitálu a nebo líp na vinylu.

Pro příklad, z celé diskografie Kabátů se mi líbí pouze 19 skladeb s celkovým hracím časem 43min 39sec - tím chci říct, že toto je zrovna i ten příklad, kdy bych si snad nekoupil ani desku. Jedině bych rád sehnal jejich album Corrida, ze kterého se mi líbí až 8 skladeb, jenže na to frajeři záhadně zapoměli, když předloni dělali reedice "všech" svých alb co nikdy nevyšly na vinylu :-(...
Veľa albumov obsahuje vatu, niektoré sa tak javia ale po vypočutí celého to tak nejak do seba zapadne. Napr Pink Floydi maju také konceptualne albumy. Niektoré kapely su narez od zaciatku do konca. Rovnako je to aj s vyberovkami, to je este tazsie si vybrat taku co bude dobra obsahom a pri tom aby aj hrala.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Originalky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Tak některá vydavatelství asi mají furt zažitý ten styl myšlení, kdy skupinám a interpertům radí, aby udělali nějaký 3-4 pecky a zbytek alba něčím vyplnili - a celé album tak bude prodávat jen těch pár skladeb..
Já vím, je to náročný si něco vybrat a to mám poměrně dost velký záběr v poslechu hudby.
Právě i proto se moc nezaměřuju na originálky, jediný kdy, tak pokud je to výhodný nebo když to jsou ty rádoby "originálky" - tedy ty falešné co se jen za origo vydávají.

Příkladem třeba tato co tu mám po ruce, nahrávka je z jeté gramodesky a zvuk je poměrně tlumený :-)
CIMG7217 – kopie.JPG
CIMG7217 – kopie.JPG (108.27 KiB) 7774 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Originálne nahraté kazety, LP platne, 8 tracky, šelaky a iné"