katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Najhoršie je že je obal ako nový nepoškodený, nie je šanca to poznať ak niekto niečo také kupuje.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa janvys »

Jojo zajíc v pytli. Setkal jsem se s várkou kazet, které vypadaly skutečně bez chybičky bez škrábanečku, ALE páska byla v hajzlu, protože kazety pocházely z vytopeného kontejneru. I když jsou zabalené, není to vákuum, nějaká mikro skulinka se tam většinou najde a voda/vlhkost se tam dostane.

Vlhkost je největší problém, protože i když jsou kazety zabalené, stačí aby pár let ležely ve skladu kde se netopí a je problém, stačí střídání teplot a jakmile kazeta (nebo cokoliv) přejde z teplého do studeného a naopak, vnitřek kazety začne kondenzovat, nemusí to ani být vidět, ale na pásku to má škodlivý dopad.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Je to tak čo dodať. Stačí aj niekde doma na nevhodnom mieste a páska môže skončiť ako je na fotke. Alebo aj horšie. Už som mal aj situácie, keď bol zčernaný plech vankúša a totálne hrdzavý ten magnetický štít pod ním a páska bola v poriadku.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Máj 2019 - pripravuje sa - prvá várka.

Ďalšie Axie vždy potešia, je to ako nekonečné puzzle, no a Tudor, to je poslednou dobou ako novinka, pritom to budú staré kazety, jednoduchý dizajn, zaujímavá kvalita, kto sa kamaráti s Basf a pod. Nemeckými páskami, tie by sa mu páčili.
Memorex CDXII je ďalšia dlho očakávaná kazeta, metal typ II od Memorex, asi jediný model tejto značky, výroba priamo v USA, v letákoch a reklamách si doslova brali do huby Maxell, Sony, TDK ako ich táto kazeta všetky prekonáva :)
Prílohy
IMAG0574.JPG
IMAG0574.JPG (100.15 KiB) 4779 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ktorej sa najviac tesis?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Kazetowich napísal: Nedeľa, 12. Mája 2019, 07:11 Ktorej sa najviac tesis?
Asi Memorex CDXII, už som ju moc dlho zháňal.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z poslednej aktualizácie 12.5.2019
Akai DX-57 dolby off

Axia Hi 46 rok 1990 Made in Japan, veľké cievky
+4db bias -4
Aj keď je výkon dosť na hrane pri +4db, zvuk je výborný, ak sa to nepreženie s výkonom, páska poskytne naozaj veľmi dobrý výsledok, kvalitné výšky, žiadne poruchy a kolísania, myslel som si že je to nejaká základná páska typu II od Axie, ale zrejme má všetky kvality, ktoré sú potrebné. Proste Axia.

Axia PS2 74 rok 1998 Made in Japan
+4db, špičky +6db, bias -6
Výkonovo je veľmi svieža a dynamická, kvalitou stále nepodľahla tlakom znižovania nákladov na výrobu pásky a komponentov, dobrá voľba. Stále vravím pokiaľ je kazeta od Axie stále Made in Japan a neobsahuje komponenty SKC, tak s kľudom môžte zveriť nahrávky aj modelom po roku 2000.

Axiu J´z 2 Colour 46 som nerozbaľoval, pretože v inom obale, ale rovnaká kazeta bola už otestovaná pred rokmi, v skratke stále si zachováva svoje kvality Axie.

Basf Soundtrack 60 rok 1989 Made in Singapore by General Electric
+4db bias -12
Pomerne slušný výsledok, výkonovo je síce na hrane, ale čistota zvuku, bez porúch a kolísania ma pomerne prekvapila. Jedná sa totiž o kazetu General Electric Singapore, ich cievky, ich kazetové telo, ktoré napodobuje povrchovo dizajn Basf, robené samozrejme na zákazku Basfu, otázne je či sa jedná len o komponenty alebo aj pásku, pretože GE OEM pod inými značkami vždy hrali podstatne horšie. Na Basf pásku nemá ale tu správnu "farbu". Je to pekná dizajnová a zberateľská záležitosť, ale netreba sa spoliehať na kvality Basfu, mimo toho na obale nie je nikde údaj o výrobe v Nemecku, ani sériové číslo nezodpovedá Basfu, celkovo modely Soundtrack a The Colours of Sound boli OEMkové buďto GE, alebo ICM kazety, prípadne ďalšie varianty.

Memorex CDX II 90 rok 1988 Made in USA
+2db bias -8, alebo +6db bias -4 ?
Jedná sa o kazetu metal pre typ II, nastavenie chrome, o týchto kazetách som písal viac krát, ale nikdy som sa nestretol s týmto problémom, Denon a That´s metal typ II fungovali bezchybne, takže...
Toto je jediná kazeta tohto druhu pod značkou Memorex, vyrobená v USA, a rovnaká kazeta sa predávala pod značkou Realistic ako model MII.
Po spustení nahrávania zistíme že zvuk je len nepatrne slabší od zdroja asi 1-2db, ale totálne sa zmení farba, pri biase 0 hneď zmiznú výšky, ale výrazne sa posilní basová oblasť aj vokálna dostane celkom iný nádych. Pri biase -4 veľmi výrazne klesá výkon ale zvýraznia sa výšky, lenže len čiastočne, ani pri bias -8 nie sú výšky ako zdroj, skôr veľmi neprirodzené preostrené, napriek tomu je časť spektra "pod dekou" a hlavne pri znížení biasu prudko ubudnú nízke frekvencie, nie len skreslia, ale proste doslova miznú a kazeta hraje neprirodzene, nepodarilo sa mi nájsť kompromis nastavenia, kedy by to hralo prijateľne. Hľadám poznámky testov k Realistic MII a tam je to iné, výkon do +6db pri biase -4 hraje ako zdroj, žiadne nepríjemné javy, takže ktovie, možno nie sú až tak rovnaké, alebo je rozdiel Memorex C90 a Realistic C100, ale obe sú približne z rovnakého obdobia a to rok 1988 vyrobené v USA, s rovnakým telom, kde je zmenený len vzor povrchu. Možno si iný deck porozumie lepšie s touto kazetou.

Tudor CR 90 Made in Spain by Socimag
+2d bias -4, výstup z pásky slabší o 4db
Dneska tu máme samé záhady, Tudor resp. Socimag používa tela kaziet dizajnu lacných origináliek 90tych rokov bez skrutiek, cievky dizajnu starých Basf a pásku? Názov modelu je High Chrome, ale žeby tam bol pravý chromdioxid? Nízky výkon zvuku +2db a veľmi ľahko dochádza k skresleniu, áno máme také skúsenosti s chromdioxidom.
Výšky sú veľmi dobré, bias -4 je už len nepatrný detail, páska hraje krásne ostro a čisto bez dropov a porúch, hmm.
Farba pásky je ako chrome, sivo čierna na silnom svetle, ale pravý chromdioxid ťahá na silnom bielom LED svetle do modrého odtieňa, kobalt nie.
A chýba aj typická chromdioxidová aróma, táto je bez zápachu. Takže zvukovo pri nízkom výkone poslúži, ale chromdioxidom si nie som istý, zhodné výsledky som mal aj u kazety MIG HD 60, ktorá je tiež od rovnakého výrobcu.

Tudor DS 60 Made in Spain by Socimag
+4db bias -12, výstupný výkon z pásky je zhodný
Je to už druhá normal kazeta od tohto výrobcu čo mám v teste, predtým sa jednalo o Tudor HF, a popravde nevidím moc medzi nimi rozdiel.
Zvuk je ale úžasný, pri tak nízkom biase, ani náznak skreslenia, mal som pomerne problém poznať rozdiel aj pri priamom prepínaní tape/source, presné výšky, presné neskreslené sykavky, plný nádherný zvuk, som veľmi prekvapený. U modelu HF ale 90min boli výsledky podobné, len výkon sa natiahol v špičkách až po +6db pri bias -12, u tejto je +4db tak akurát.
Farba pásky sa ani trošku nepodobá na klasické Basf normal.
Stále neviem či si tento výrobca robil pásku sám, alebo kupoval nejaký OEM, ale netreba sa nechať klamať lacným prevedením tela kazety, páska je dosť schopná.

Nakoniec som si teda nechal kvalitné Čínske HIG-END výrobky.
Jedná sa zrejme o novodobú produkciu, určite budú dostupné za pár centov.

BKB C60? Made in China
-2db bias -4 výstup z pásky slabší o 6db
Prevedenie je veľmi lacné, cievky bez výstuhy, krivosť z nich len tak kričí, ako robotník Slovenskej fabriky pri pohľade na výplatnú pásku.
Výkonovo je to bieda, zvuk je od zdroja slabý a nevýrazný, trochu ma prekvapuje že výškovo ťahá celkom hore a že poruchy a skreslenie nie sú tak výrazné, ale celkovo ten zvuk je skôr za trest.
Čo sa týka výšok, možno je to len potvrdenie toho že je to posledný páskový high-end novodobej výroby China.

HOT C60 Made in China

+2db bias -8, výstup z pásky slabší o 4db
Prevedenie kazety je podobné, akurát chýba kúsok plastu na bočnej strane tela a iné zaujímavé praskliny a chýbajúce kusy na odliatku.
Zvukovo je výkonnejšia než ta predošlá, a výškovo skoro tak dobrá, ostrá, ale výšky sú zároveň brutálne strapaté (poruchové) takže hraje ako pokrčená páska.
Obidve Čínske pásky sú svetlej hnedej farby s výraznými tmavými fľakmi pozdĺžne, na tejto HOT sú dva krát tak kontrastné než u tej predošlej.
Navinutá cievka s páskou presvitá, dokonca je možné jemne vidieť presvitať aj lampu v priestore kazetového decku cez navinutý kotúč s páskou, u modelu BKB táto funkcia priehľadnosti nie je dostupná :)

Druhá várka kaziet je ešte na ceste, niekedy to pošta stihne za tri či dokonca dva dni, no a teraz to už bude ôsmy deň.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

High end china :mrgreen:
Mna tieto novodobe cinske atrapy nechavaju chladnym.
Ktovie co za odpad tam namocu ti mali zlti muzikovia.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Takže druhá májová várka, po ôsmich dňoch v rukách pošty konečne dorazila.
Hlavná téma je teraz Sony CDix II.
Okrem toho pár zaujímavostí, kazety Radiola sú všetky vyrobené Philipsom v Belgicku.
kazeta Topvalu UJ 90 je vlastne Maxell, kde sú logá Maxell na bokoch fólie aj na samotnej kazete, nechápem tie obštrukcie so značkami, prípadne tento model ako 120min mám bez loga, už dlhšie, na webe.
http://ez647.sk/cc/maxell_uj.html

A nakoniec Certron HD je samozrejme dobový Čínsky high-End model s veľmi precíznym telom kazety vyrobeným najnovšími modernými technógiami. Samotná páska Certron mám zabudovanú šetriacu technológiu displejov tapedeckov, ktorá výrazne znižuje opotrebenie LED alebo FL segmentov displeja od 0db a vyššie pri meraní úrovne vybudenia.
Magnetický výkon pásky priamo redukuje prebudenie zosilňovačov, zvyšuje životnosť reproduktorov a v neposlednom rade chráni váš sluch, neskôr túto technológiu implementovalo aj Sony do svojich walkmanov v podobe funkcie AVLS.
Páska je vysokej kvality, ktorá nepotrebuje redukcie šumu dolby NR.
Vhodná zvlášť pre ľudí, ktorý hľadajú relaxačné tóny šumu mora a pod, je táto kazeta už prednahratá priamo od výrobcu. Kazety sú vo veľmi výhodnom balení 10ks pack, ku ktorému dostanete aj sadu náhradný hláv do magnetofónu, spolu s rodinným XXL balením vatových tyčiniek a litrového balenia čistého liehu.
Prílohy
IMAG0702.JPG
IMAG0702.JPG (126.42 KiB) 4724 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jak ti vždy píšu, pěkná sbírka, opět :-). I zde můžu říct, že se závidění aktualizovalo :-D..

U toho psaného kurzívou jsem byl nejdřív poněkud zmatený než jsem pochopil, že jde asi o ironii, ale ohledně toho přebuzení a AVLS jsem nějak zblblý..
A když píšeš o tom "mořském šumu", tak byl nějak výraznější nebo šlo o běžný, které měly třeba Sipote?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Svet sa zbláznil, máme tu Maxellku s logom TDK.
Prílohy
IMAG0711.JPG
IMAG0711.JPG (90.65 KiB) 4712 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"