katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Já vím, že Watson je od ICM, právě proto jsem psal, že jsem si to neuvědomil, když je ten design tak podobný..

Che :-D, dobrá sranda..ono správně má být číslo 616 a ne 666. Jinak i když ten seriál neznám, tak by bylo podivný toto číslo v kombinaci, kdyby to nebyla značka "Daimon", ale "Damien". Ten název seriálu se mi vybavil hned jak jsem viděl název této kazety..


Jinak ta Chromová Normálka nemusí být podvrh, třeba je napadlo udělat to samý co Panasonic, jen místo Metalek použili Chromku i do plnění Normálek..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

stanglin nebude mať nič spoločné s novými myšlienkami ako Panasonic, toto je proste chromka, aj detekčné otvory má chrome, páska je tmavá, takže zle spravený obal
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Hm, tak pokud má i ty otvory na Chrom, tak to asi bude chyba. Ale stejně nemá chybama na tu moji (ne)Normální Chromku :-D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Aky je rozdiel medzi Denon RDX a RDZ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa janvys »

RDX je vyšší v této řadě. RDZ je o stupeň níže. Stejně jako např. Sony HF-ES a HF-S
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ok. Dik za info
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Fuha, no sakra to je teda pěkný.. Moje závidění bylo aktualizováno..

Jinak teda ta Maxell Wild 54 vypadá spíš obsahem pásky na C30 - to tam snad narvali ze 120min..
A u té kočkovaté Denonky, proč jsou na té kazetě uprostřed smutný? To vypadá celkem divně..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Wild 54 by som s kľudom povedal že to je C90 páska.

Denon v roku 1988 mal až 5 modelov typu I, čo je dosť ťažké sa potom v tom vyznať, ale prehľad Denon kaziet som tu na fóre už robil, niečo málo tam je napísané.

No by som sa rád rozpísal, ale dneska nás nahnali na nočnú, takže zajtra :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z poslednej aktualizácie 14.4.2019 a 25.3.2019
Akai DX-57 dolby off

Axia A2 120 rok 1998 Made in Japan
+2db bias -4
Výstup z pásky je slabší asi o 4db, ale zachováva si svoje kvality, bassy sú jemnejšie, na 120min dobré, výškovo je veľmi dobrá, žiadne poruchy, žiadne kolísanie, proste Axia.

Axia PS1 54 rok 1994 Made in Japan
+4db, špičky +6db, bias -6
Výborný zvuk po všetkých stránkach, žiadne poruchy a kolísanie, tak ako všetky Axie PS a JZ normal.

Daimon Ferro Extra 60 Made in Switzerland by ICM
+4db bias -12
Nie je to zlé, výkonovo by to šlo, výškovo ani s týmto biasom už nestačí úplne, je tam menší rozdiel od zdroja, občas nejaký menší a väčší výpadok, ale stále použiteľné. Výstupný výkon pásky sa drží na úrovni zdroja, až na časť výšok ktorá je mierne oslabená. Predpokladám že bola použitá skôr páska Agfa než Basf. Páska necháva hnedé okraje na hlavách.

Denon HG 54 rok 1990 Made in Japan.
+2db bias -4
Výkon treba voliť opatrnejšie, výškovo je dosť silná, kolísanie nie je, ale občasné poruchy s dropy na výškach. Jedná sa o základný typ II Denon Japan, porovnal by som ju s HD6, ale tá mala hnedú pásku, a HG má čiernu, vzhľadom a farbou sa viac podobá HD7.

Denon Love success ABC rok 1986 Made in Japan

+4db bias -8
Zvukovo je rozhodne lepšia než jej 46min kolegyne, výkonovo tak akurát, výškovo prekonala 46min verzie, hraje naozaj veľmi pekne, ojedinele nepatrný drop.
Výstup z pásky je slabší o 2db od zdroja. Malo by sa jednať o základnú DX1 pásku Denon.

Denon RD-X 42 rok 1989 Made in Japan
+4db bias -2
RD-X je vyšší model nad RD-Z. Oproti RD-Z ma nižší výkon +4db, ale výškovo je úžasná, oproti zdroju má rovnaký výstupný výkon, jedine stredy a vokály akoby boli mierne slabšie, nekričí tak prehnane.

GoldStar SHP 60 rok 1992 Made in Korea
+4db bias -8
Výkon je na hrane, výškovo jej k zdroju ešte niečo chýba, ľavý kanál nehraje práve ideálne, občas nejaká tá porucha. Veľmi základná páska. Výstup je slabší o 2db.
Toto je Čínske puzdro aj cievky, či si to GS robil sám, alebo mal formy, ťažko povedať. Zavádzacia páska je v GS farbách. Farebná zmes cievok, svoriek a kladiek na štýl nekonečných kombinácii ako u My First Sony, pravdepodobne to mali v zásobníku stroja náhodne nasypané súčiastky rôznych farieb a takto sa to aj skladalo, len je otázkou ako dosiahli to aby sa náhodne nevybrali dve súčiastky rovnakej farby.

Maxell UDI 60 rok 1996 Made in Japan
+6db bias -4
Zvuk je naozaj veľmi dobrý, aj keď už nie je podľa predpísanej knižky bias 0 na Akai. Výstup je výkonovo zhodný, bez porúch, kolísania, veľmi dobrá kazeta aj po rokoch.
Dizajn puzdra kazety a potlače je do posledného detailu zhodný s Japonskou verziou UDI roku 1996. Krabička je zhodná s EU verziami 1998 a grafika obalu má najbližšie k UR, UE 1998. Neviem prečo tieto kazety a pre aký trh uviedli do predaja.

Maxell Wild 54 rok 1998 Made in England asi
+2db bias -4
Je to poctivá UR ale bojím sa že je naozaj navinutá z C120 a nie z C90 ako som si pôvodne myslel. Správne mali použiť C60, ale tak ... Výkonovo je pri +2db dobrá, výškovo taktiež, ale má všetky príznaky C120, nízky výkon, dobré výšky, príliš tenká páska. Určite to vyrobili z toho čo sklad dal v tej chvíli.

Maxell Wild 64 rok 1992 Made in England asi
+4db bias -8
Opäť sa jedná o UR pásku, takmer zhodná so vstupom, len niečo málo výšok jej chýba k zdroju, naozaj len nepatrne, občasný dojem dropov ale nič závažné. Celkom isto použili C90 pri výrobe a to je štandardný postup u 64min kaziet.

Maxell Wild 100 rok 1992 Made in England zrejme
+2db bias -4
UR páska, možno z C120, rozhodne výkonom a výškami by tomu zodpovedala, ale z vyšším vekom sa objaví občas porucha či zakolísanie v ľavom kanáli. Páska necháva veľmi jemný biely okraj na hlave.

Permaton Ferro I Plus 60 rok 1980 Made in China? Germany?
+2db bias -8
Najprv trochu o značke Permaton, vlastne to bol Nemecký výrobca audio kaziet z Berlína, niečo ako ICM, vyrábal kazety a pásku používal Agfa, Basf a pod. Mal vlastný dizajn, najznámejší zástupca je kazeta Elite chromdioxid ktorú mám. Ale tu po rozbalení to bolo sklamanie, puzdro s malým oknom, veľmi nekvalitne prevedené, presne na ten Čínsky štýl ako Noblestar, Digitech a pod. značky, s presne rovnakým dizajnom ľahkých cievok. Páska mala v puzdre veľkú vôľu pohybu do strán, ale cievky šli nečakane zľahka a plynulo.
Zvukovo čakal som katastrofu, tá sa ale nekonala, ale ani zázrak. +2db zvláda veľmi slušne pri uvedenom biase sú výšky dosť schopné, páska má presný chod, azimuth vôbec nekolísal počas testu, len jemné poruchy v podobe strapatosti výšok, občas nejaká väčšia čo by zodpovedalo v kľude aj kvalitnejším páskam z tej doby. Jedine výstup je slabší o 4db, ale inak je zvukovo dosť schopná. Takže môže sa jednať o OEM China produkt, plnený v Nemecku nejakou z miestnych pások, keďže na agfabasf com sú Permaton kazety aj v rôznych OEM prevedeniach. Priamo fejk by som vylúčil.

Philips CD Plus 60 rok 1998 Made in Germany, Dessau
+4db bias -8
Zvukovo to je použiteľné, mierny dojem kolísania azimuthu, poruchy žiadne, v podstate dobrý výsledok základnej normal pásky. Tak ale moment, CD Plus je superferro páska, v tejto rade bola tá základná CD One. Takže zase podvod na ľudí od tvorcu audiokaziet? alebo s každou šaržou prekvapenie vo vnútri. Teda Dessau nemal zlé pásky, ale neviem o tom žeby robil superferro. A tie ich mizerné cievky je len otázka času kedy sa rozlejú do nepravidelného tvaru.

Raks AX 90 rok 1993-1998 ? Made in Turkey.
+4db bias -8
Prekvapujúco dosť slušná páska, myslel som že sa jedná o rozpočtový model. +4db a znesie aj malinko viac v špičkách, pri biase -8 hraje takmer ako zdroj, žiadne poruchy ani kolísanie, veľmi pekný zvuk. Na obale vzadu je Nemecká adresa zrejme pobočky Basf? možno tam bola naozaj Basf Ferro páska, farba by tomu zodpovedala, kvalita je viac než dobrá. Rok je tiež neistý dizajnom obalu viac zodpovedá novším, ale krabička je klasická hrubá hranatá, booklet z lesklého papiera ako mali od roku 1993.

Raks CD-SX 90 rok 1990 Made in Turkey.
+4db bias -8
Neuveriteľne ľahko sa dá prebudiť na +8db, samozrejme skreslene, možno kedysi taký výkon naozaj poskytla. Výškovo ako zdroj, bez porúch a kolísania, excelentý zvuk, veľmi kvalitná normalka. Podľa obalu vraj dual layer tape.

RKL DX 90 Made in Switzerland by ICM
+4db bias -10
Na prvý pohľad vyzerala ako nejaká OEM alebo fejk Denon DX1. Potom kým som ju nerozbalil som myslel že je to China, ale už som si celkom istý že sa jedná o ICM. Dizajn kazety je takmer identický ako je u tých ICM ako vyššie uvedená Daimon, alebo Universum chrome čo mám na webe, ale okno je zmenšené. Cievky sú opäť ako v prípade Daimon, Basfáckeho starého typu. Zvukovo je na tom viac než dobre, žiadne poruchy, žiadne kolísanie, viac než pravdepodobné že použili Basf ferro pásku.

Scotch S1 120 rok 1993 Made in Korea by SKC
0db bias 0
Táto rada S1 Scotch je najlacnejšia normalka pre Japonský trh, vyrábaná v SKC, zrejme ich základná páska normal. SKC nemal nikdy veľmi oslnivé výsledky u 120min, ale použiteľné to je pri malom výkone, výšková odozva tenkej pásky je dosť dobrá. Ale celkový výstup pásky je slabší o 6db v porovnaní so zdrojom. Žiadne poruchy a kolísanie.

SKC QX 46 rok 1999 Made in Korea
+2db bias -4
Rozdielne starnutie, alebo zmeny v recepte výroby spôsobili že je táto páska slabšia než jej kolegyňa z roku 1990, ale výškovo je sviežejšia. Nie je to zlé, ale je to SKC, žiadny high end, stále ma čo doháňať, a hlavne opatrne s výkonom. Výstup pásky je slabší o 2db než zdroj.

Sony CDix I 54 rok 1991 Made in Japan
+6db špičky +8db, bias -8
Celkom iste to plnili HF-S páskou, veľmi ľahko sa dá vybudiť aj prebudiť, bez porúch a kolísania, ale je vo zvuku cítiť istý nádych staroby, že presnosť a precíznosť zvukového prednesu mierne kolíše, prípadne mám dojem že občas kolíše azimuth.

Sony CDix I 54 rok 1999 Made in Thailand
+6db špičky +8db, bias -4
Oproti predošlej verzii, táto hraje naozaj naplno, zrejme pre Japonsko stále v tej dobe existovali kvality pásky HF-S, naozaj veľmi pekný zvuk, veľmi dobrý stav pásky. Pri nadmernom výkone je cítiť presykávanie na eSkách v speve.

Sony CDix II 20 rok 1992 Made in Japan
+2db bias -8
Tieto kazety boli plnené páskou UX, a tá nehraje tak dobre ako zamlada. Výkon je tak na hrane, výškovo by to šlo až na mierne poruchy vo výškach. Výstup pásky je slabší o 2db.

Sony CD-IT PRO 100 rok 1996 Tape Made in Japan, komponenty a montáž USA, Mexico.

+4db bias 0
Celkom dobré parametre, z testu predošlého modelu nedávno by som povedal že tam točia pásku UX-S. Ale tu je celkom iný problém a to veľmi zlé skladovanie, v prvých úsekoch pásky sú plesne, na test som pásku pretočil dve minúty ďalej kde sa opticky javila v poriadku, ale mala vlnité okraje už od odbalenia, zvukovo ľavý kanál bol slabší asi o 4db a silne kolísal, pravý bol v poriadku s dobrým výkonom a výškami.

Sony HF 70 rok 1999 Made in EU
+4db bias -8
Zrejme posledná originál Sony verzia tejto kazety pred tým než začali chodiť v tomto obale paskvily Mexika, pôvodná Sony konštrukcia tela kazety aj cievok.
Veľmi dobrý stav, kvalitný zvuk bez porúch a kolísania, výstup slabší len o 1db, veľmi dobré kvality na základnú HF pásku.

Stanglin CR 90 Made in China
0db bias -4
Generické telo a cievky kazety presne podľa Čínskeho vzoru, aký je na mnoho kazetách. Vtipné nápisy kombinácii chrome a normal na obale. Páska je sýto čierna v dobrom stave opticky, zvukovo je to horšie, zvuk je ostrý ale nie v celom spektre rovnomerne, s častými silnými výpadkami výšok aj zvuku.
Výstup z pásky je slabší o 4db oproti zdroju.

That´s FM 50 rok 1989 Made in Japan
+4db bias -8
Toto je základná normal kazeta pre Japonský trh, alternatíva k Tha´s RX. Dosť schopný zvuk, výkon tak akurát na hrane, výstup je nepatrne slabší možno o 0,5db. Výškovo hraje čisto, aj keď ešte trošku k zdroju chýba. Bez porúch a kolísania.

That´s EM-X 46 rok 1984 Made in Japan
+4db bias -4
Jedná sa o metal pásku pre typ II, verzia pre Japonský trh. Už zostarnutá, veľmi ľahko sa nechá vybudiť na +8db ale skreslene, +4db je pre ňu hranica, výškovo dobrá, ale neexceluje. Možno aj preto že necháva silný biely oter na hlavách, veľké množstvo bieleho bordelu.
Výstup z pásky je silnejší o +1db, bassové podanie je veľmi zvýraznené oproti zdroju.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Prikladám foto Sony CDIT PRO z testu
Prílohy
IMAG0449.JPG
IMAG0449.JPG (95.72 KiB) 4762 zobrazení
IMAG0451.JPG
IMAG0451.JPG (59.48 KiB) 4762 zobrazení
IMAG0450.JPG
IMAG0450.JPG (45.89 KiB) 4762 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa janvys »

To je brutál, buhví kde to ty roky leželo...
SONY ES
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"