Staré rádiá a staré kotúčové magnetofóny

боомбоксы, радиомагнитофоны, тунеры ... vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Staré rádiá

Príspevok od používateľa jhradec »

Posloucháte špatné stanice. Ano většina stanic i na FM používá kompresi jak rádio LUXEMBOURG na středních vlnách v 70- sátých letech.V ČR je výjimka jediná, ale rakouští soudruzi vysílají ještě s nějakou dynamikou.

Pokud si chcete pořídit staré rádio a nemáte k němu osobní vztah ( rádio po babičce ) pořiďte si nějaký vyšší model.
Z tuzemských třeba Filharmonie ( nejlepší rádio v ČR od půlky 50 sátých let do půlky šedesátých !!) Němci i východní dělali také pěkné kousky - vzpomínám třeba na Stradivari. Atd. Atp.
Kdysi jsem rádia sbíral. Skončil jsem s 32 kusy Tesla v dvoupokojovém bytě s rodiči a sourozencem :)
Dal jsem pryč skoro všechno, ale Filharmonii mám schovanou.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Staré rádiá

Príspevok od používateľa Kazetowich »

jhradec napísal: Pondelok, 29. Júla 2019, 08:47 Posloucháte špatné stanice. Ano většina stanic i na FM používá kompresi jak rádio LUXEMBOURG na středních vlnách v 70- sátých letech.V ČR je výjimka jediná, ale rakouští soudruzi vysílají ještě s nějakou dynamikou.

Pokud si chcete pořídit staré rádio a nemáte k němu osobní vztah ( rádio po babičce ) pořiďte si nějaký vyšší model.
Z tuzemských třeba Filharmonie ( nejlepší rádio v ČR od půlky 50 sátých let do půlky šedesátých !!) Němci i východní dělali také pěkné kousky - vzpomínám třeba na Stradivari. Atd. Atp.
Kdysi jsem rádia sbíral. Skončil jsem s 32 kusy Tesla v dvoupokojovém bytě s rodiči a sourozencem :)
Dal jsem pryč skoro všechno, ale Filharmonii mám schovanou.
to chce foto ;)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Staré rádiá

Príspevok od používateľa orhore »

Tady je o něm celý článek i s krásnými fotkami: https://teslaradio.webgarden.cz/rubriky ... monie-805a

Fascinuje mě to osazení reproduktory. S těma elektronkama to muselo mít příjemný zvuk. Kdo nezažil, nepochopí.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Staré rádiá

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Dovolím si pridať náhľad Tesla Filharmonie z daného webu
Prílohy
Tesla Filharmonie
Tesla Filharmonie
Tesla Filharmonie
Tesla Filharmonie
filharmonie-vnutro.jpg (95.26 KiB) 5140 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Staré rádiá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

No tyjo, tak tohle musí mít zvuk silnej jak blázen.. A to je ještě z dob mono zvuku, tak mě udivuje to množství repráků.

Tady to má dost prostoru, takže s dnešní hudbou by to i celkem pořádně zadunělo :-). Mám pocit, že tam jsou požitý i repráky jako v Sonetu Duo, ten má bohužel hrozně málo prostoru, takže neduní skoro vůbec a to mám přitom i ten stejný reprák ze Sonetu navíc, který když jsem zkušebně zapojil, tak duněl poměrně solidně..

No je to pěkný stroj :-).
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Staré rádiá

Príspevok od používateľa janvys »

Nedávno nějaký člověk z mého okolí rozprodával a ještě prodává(bazoš) velkou sbírku starých rádií a kotoučáků kus za 100-300Kč z 90% plně funkčních krásných a udržovaných. Např. asi 5 kusů Sonet Duo ve 100% stavu po 100Kč, další kotoučáky novější po 200Kč a hromadu starých rádií od přenosných tranzistoráků po ty velké kusy nábytku. Nejsem moc zběhlý v cenách u těchto strojů, ale myslím že jsem viděl prodávat Sonety za 500 i dráž. Měl jsem hodně velké cuky k němu zajet ale naštěstí zvítězil rozum :D :D
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Staré rádiá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: To si děláš srandu ne?! Opravdu plně funkční Sonet Duo za 100Kč? To bych bral teď hned z fleku. Sonety jsou celkem drahý poslední dobu, hlavně díky těm zas* překupníkům nebo neznalým, kteří chtějí zbohatnout kolikrát i na vraku..
Pár let se snažím sehnat Sonet Duo s plechovýma krytama pro taťky, jeden se mi podařilo před lety sehnat, ale po zapojení bylo jasný, že je leda na servis..
Osobně bych taky oplechovanej pro sebe bral a taky bych někdy chtěl mít ten s oranžovými kryty, ale takový štěstí asi mít nebudu..
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Staré rádiá

Príspevok od používateľa janvys »

Nedělám :) tady jsem ho našel viz odkaz. Je vidět že už toho hromadu prodal, včetně těch sonetů. To, co tam aktuálně má, je už jen zbytek, pořád mám chuť na tu krásnou B90ku po kompletním servisu za 200Kč........:
https://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail ... jmeno=john
.
Naposledy upravil/-a janvys v Pondelok, 29. Júla 2019, 23:34, upravené celkom 1 krát.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Staré rádiá

Príspevok od používateľa orhore »

Stačí porovnat naše bazary Sbazar a Bazos
Nikdy jsem nepochopil co je na tomhle krámu tak zajímavého (Sonet Duo). O poruchovosti jsem četl ještě za socíku v rubrice technické poradny, kterou měl na starosti Ivo Rottenberg v týdeníku Rozhlas. Jo, byl to populární magič, ale nic pro mě :)
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Staré rádiá

Príspevok od používateľa oneeeee »

sonet duo som komusi daroval do bratislavy pred asi 10 rokmi . bol plne funkčný . možno je aj tu , medzi nami .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Staré rádiá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Tak s těma jeho cenama se nedivím, že ty Sonety tam nezůstaly dlouho.. Ta B90 se mě nikdy nelíbila :-?. Mě z toho výběru zaujala akorát B56, sice to není žádný super stroj, ale po servisu a za tyhle peníze..
Ale stejně, kdybych někdy měl pořizovat plně funkční Tesla kotoučák, tak by to byly tyhle:
klidně ještě jeden Sonet Duo, Sonet B3, B43A a CM130 nebo 160.


orhore: Však jo, já se tam schválně koukal, za kolik tam jsou teď k sehnání a je to ještě větší hnus než předtím..
Ty tak v mém případě to byl můj vůbec první kotoučák, takže ho mám rád minimálně z nostalgie. Ale stejně, pokud je seřízenej a dobře se o něj staralo, tak je to suprovej magič. Jedinou značnou nevýhodu u něj vidím v tom, že při nahrávání nefunguje příposlech.
Samozřejmě ale mám v hlavě už spoustu let nápady jak by takovej magič mohl vypadat sestavený z dnešních součástek..ale o tom si asi můžu nechat jen zdát.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Staré rádiá

Príspevok od používateľa janvys »

Jo, zmizelo to rychle, snad ne k nějakému překupníkovi. Na druhou stranu když vidím ty ceny těch veksláků, pochybuji že to někdo koupí, bude jim to tam ležet dlouho. Sonetů bylo vyrobeno mraky a hodně se jich dochovalo, takže to není žádná vzácnost ze sběratelského hlediska. Ano, a z toho technického hlediska jasně, nic moc, třídu hifi to nevidělo ani z rychlíku, ale musí se brát na potaz, že je to 60 let starý stroj a podle té doby to i hrálo a fungovalo. V té době ho snad každá rodina měla doma. Do sbírky v perfektním stavu je to určitě moc pěkný historický kousek!

Ještě mě zaujal tento kousek co tam má za dvě stovky. Podle první fotky jsem si myslel že je to kufr s bouracím kladivem, a hle, on je to kotúčák!!??!! :D :D
Prílohy
Screenshot_20190730_063027.jpg
Screenshot_20190730_063027.jpg (64.21 KiB) 5091 zobrazení
Screenshot_20190730_063002.jpg
SONY ES
Napísať odpoveď

Návrat na "Boomboxy - rádiomagnetofóny, rádiá, tunery a hifiveže"