Bose

vintage Loudespeakers, Колонки винтажные vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
pepst
metál za zásluhy
Príspevky: 305
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:35

Re: Bose

Príspevok od používateľa pepst »

Kazetowich napísal: Nedeľa, 18. Novembra 2018, 08:20 Bolo by fajn Pepst, keby si dal solo opis tychto bedničiek do kategorie Repro.
Dám cez týždeň, asi aj s popisom všetkých repro, čo som mal.
Finist
desiatnik
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Sobota, 22. Septembra 2018, 20:27

Re: Bose

Príspevok od používateľa Finist »

Kazetowich napísal: Sobota, 17. Novembra 2018, 20:23 Viem o Elac - hovorí sa, že žiadne Elac nehrajú zle - však Finist ?
Ja som ešte nemal príležitosť žiadne počuť. Nevyskytli sa v dosahu. Takže sa nevyjadrujem k nim.
Ahoj Kazetowich. Veru, ja mám s Elac veľmi dobré skúsenosti, ale sú to už staršie modely - EL60 a ELX 8080. Obidva modely mali osadení rovnaký výškový reproduktor, asi jeden z naj čo som počul. Aj pre som si tie EL60 nepredal :)
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Bose

Príspevok od používateľa jhradec »

Ten Klipsh je na výškách horna- hraje to jinak, než "normální" reproduktory né každý to snese.
vrátil bych se k tomu Bose - na té fotce výhybky jsou nějaké "baňky" - trochu mi to připomíná žárovky. Co to je a jak je to zapojené ?? Předpokládám, že to funguje jako pojistka reproduktoru- ale asi bude taky ( úmyslně ) nelineární - takže bude snižovat dynamické špičky - to by vysvětlovalo proč to hraje dobře v obchodu, nebo hospodě. Nikdy jsem ale neslyšel, že by tohle udělalo realistický zvukový obraz - k televizoru to samozřejmě nevadí, tam je směrové vnímáno určováno obrazem, tedy vizuálně
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Bose 901

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tieto nám hrali doma popri Revox a Dual,niakych Tesla komponentoch až do mojej puberty,keď som ich po otcovom súhlase bastlil a neskôr mal vo svojej izbe a potom predal ale ako regálky hrali úžasne,trocha menej stredov,skôr sa správali ako dvojpásma ale na dobu prelomu osemdesiatych a deväťdesiatych paráda,blbec ako by sa dnes hodili a za pár tisíc išli preč v tej dobe,musel som si predsa kúpiť nový Technics Deck nie ?Pôvodné foto mojej izby sa nedochovalo.
Prílohy
Casse-bose-901-20180613211553 (1).jpg
Casse-bose-901-20180613211553 (1).jpg (43.13 KiB) 3380 zobrazení
bose.jpg
bose.jpg (20.14 KiB) 3380 zobrazení
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Bose

Príspevok od používateľa Hasterman »

Pokiaľ by mal niekto o Bose Acoustimass 5 series II záujem, už sú na predaj.
Cena 150, tak ako som kúpil a pridám držiaky na stenu:)
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Bose

Príspevok od používateľa Kazetowich »

šup do bazára s tým - tu to nik nenájde
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Reprosústavy, reproduktory"