Väčšie reprosustavy

vintage Loudespeakers, Колонки винтажные vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Sa tu stretávam poväčšinou len so sústavami dvoj,potiaž trojpásmovkami limitne väčšinou prevažujúce regálovku do stredných rozmerov.
Kde ste borci so sústavami a stľpovkami riadnych litráží nad meter rozmeru,chválte sa s takými čo hrajú v priestore dynamicku ako na v posluchovke v režii studia alebo citlivosťou koncertu,dynamiky aby triaslo telom,dušou aj žene riadmi v kuchyni,určite ste tu niaky,či nie len pri kompe a slúchadlách pri rodine čučíte ?Pochválte sa...mňa to zaujíma.Prepáčte ak som urazil papučkových mužíkov...rodiny,deti...úcta pred výchovou,rodinou,nechápte to ako vyhrážku,som slobodný,hrám na voľne položenom baráku na dedine,cítim sa stále na dvadsať,so skúsenosťami staerca...Ale chuapi rozbalte to doma konečne...ako sa patrí,povieš žene v obývačke,teraz prišla moja chvíľa otočiť poťák na zosíku na doraz................................
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ja mam len sračky asi 60 cm trojpasmove regalovky. Ked im vyjebes, tak ich pocut sice cez 3 poschodia, ale ja som sebec. Susedia v panelaku nech si pocuvaju svoje. Preto im hudbu zasadne nepustam.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja mám len Technics SB-CA21
https://www.radiomuseum.org/images/radi ... 222176.jpg
Obrázok

To budú ešte pomerne slabé bedničky, aj keď dizajnovo sa mi páčia a bolo to to posledné čo som kúpil ešte v reálnom obchode za pôvodnú cenu. Ale sú to len dvojpásmovky, aj keď majú tri repro na bedňu. Povedal by som že jediné čo mi vadí, je slabší nevýrazný prejav stredov, vokálov, keď to osolím, je to lepšie, ale zase vibrujú steny v izbe od bassov, no nakoľko ich púšťam málo , väčšinou hrajem len na sluchátka, tak mi to tak neprekáža.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Kazetowich napísal: Pondelok, 22. Októbra 2018, 00:44 Ja mam len sračky asi 60 cm trojpasmove regalovky. Ked im vyjebes, tak ich pocut sice cez 3 poschodia, ale ja som sebec. Susedia v panelaku nech si pocuvaju svoje. Preto im hudbu zasadne nepustam.
Ma teraz napadlo,v Blave som často chodil žurovať ku jednému a ten robil a to mal hutný aparát,bedne veľké Quadral Vulkan a vždy čo na neho rokmi suseda volala políciu tak potom robil že 5 min.pred desiatou jej púšťal s opretými Quadralmi ku jej priečke v panelaku-spoločná pre obývačky, 3 min skladbu každý večer na plný výkon tú istú,zaznelo 22,00 nočný kľud a vypol. Pak ráno hovoril nechám bedne do rána stáť a 6,02 to isté na vstávanie,pravidelne každý deň,aké susedské vzťahy v paneláku,že?
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa daniel00421 »

A nie je chuť v terajšej dobe kutiť a stavať niečo vlastné ?Na nete mnoho dostupného so schémami a rezaním dreva až do piky poslednej skrutky,viem že domáce koľkokrát pre....serie vyrobené v súčasnosti komerciou a poctivosť na úkor masy ubúda.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa EZ647 »

Škoda že vôbec nemám k takej tvorbe vzťah, ešte k plošákom ako tak, ale k drevu, a iným mechanickým veciam už nič.
Tak som rád aspoň za to čo mám a že niesom ako väčšina mladých s 2,1 či 5,1 pod stolom za 2000korún :)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ma to vyznam len ak byvas v dome. Co nebyvame. Tiez v poslednom case sluchatka. Neriesis akustiku a kvalita ide bez strat rovno do usi. Navyse nikoho to nerusi. Vela vyhod. A cena tiez.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa EZ647 »

tak jasne, keď príde návšteva a treba pustiť nejakú hudbu, či film, tak hneď všetci okolo vedia o čo sa jedná :D
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa daniel00421 »

EZ647 napísal: Pondelok, 22. Októbra 2018, 01:04 Škoda že vôbec nemám k takej tvorbe vzťah, ešte k plošákom ako tak, ale k drevu, a iným mechanickým veciam už nič.
Tak som rád aspoň za to čo mám a že niesom ako väčšina mladých s 2,1 či 5,1 pod stolom za 2000korún :)
Si sa asi ppomýlil nehrajúce budky za 2 000 Eur namiesto korún,či ?
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa EZ647 »

jop korún, tie PC repro tak stáli v tej dobe, a ja som kúpil Technicsy za 11 500SK a každý sa ma pýtal že na čo to je dobré, keď k tomu treba ešte aj zosik.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa daniel00421 »

EZ647 napísal: Pondelok, 22. Októbra 2018, 01:18 jop korún, tie PC repro tak stáli v tej dobe, a ja som kúpil Technicsy za 11 500SK a každý sa ma pýtal že na čo to je dobré, keď k tomu treba ešte aj zosik.
Fajné,nech si kúpia do kuchyne umývačku riadu a nieto prívodu aj odvodu k tomu čo?Som sa stretol realne,babenka,čo mám investovať ku tej umývačke ďalších 300 Ečiek na prívod vody,elektriny aj odpad ?Moja milá si si to mala rozmyslieť skôr,tak som ju vyprášil a dodal vizitkou firmu na rekonštrukciu kuchune,ja som si svoje odslúžil aj zbytok na podlahe nechal.
Neuvažujú tí ľudia,prípad že si objednajú v bytovke novú kuchyńu aj s dresom s drtičkou odpadu a čo teraz?Odpad na 40-ke rúle,neprecpal by si polovičku mrkvy a meniť pri plnom drtení odpadové potrubie cez pol bytovky kôli jednej zákazke v kuchyni ?Našťastie toto nie je môj byznis ale kamoši zo stavebníctva koľkokrát krútia hlavami a chodia im sťažnosti v predaji.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Väčšie reprosustavy

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak keď tie 2.1 bedničky za 1500Sk mali v subáči stavaný zosík a napájali aj tie nič nehovoriace dva malé repro čoby ľavý a pravý kanál a stačilo to, keďže to dunelo, robilo tuc tuc, aj mne sa to chvíľu páčilo, ale stačilo. Ako núdzovka dobré, to mať niekde na hudbu v práci a pod je dostatočné, ale oni nevedeli nič o kvalite, ale aj cena rozhodovala.
Dobrý príklad s kuchyňou teda :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Reprosústavy, reproduktory"