Xavian Bonbonus

vintage Loudespeakers, Колонки винтажные vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Xavian Bonbonus

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Neviem či to je pravé vintage, ale hifi hej.
Tieto prcky som kupoval priamo v Xaviane - bavil som sa s konštruktérom, ktorý ich navrhoval - pánom Bucilom. Inak veľmi ochotný a milý pán. Chlápek s konským copom - vcelku mladý.
Po vybalení repro na vás vykukne krásna pravá dýha a strohý dizajn - všetko bolo navrhované ako krásne strelená jedenástka. Útok na bránu - bez blbostí okolo. Teda venované čistej funkčnosti a zvuku.
Na úvod - sú to mini reproduktory - nie štandardné regálovky. Sú menšie. Rozmery niekde na webe.
Ale ťažké jak hovädo - aj s jeho staffordom dokopy.
Hliníkové basreflexy, meniče Barletta ... štýlovka.
Ku zvuku stručne. Aby zahrali, treba im vyťať za uši. Ja som ich potreboval na stôl a na to sa nehodia. Hodia sa skôr do menšej miestnosti a posluch aspoň z 1,5m. Ale chcel som si dokázať opak - tvrdohlavec. Pán Bucil ma varoval - ale komu niet rady ... nie sú koláče. Či ako to je?
Bonbonusy majú po vytočení volume doprava slušný fundament a hrajú aj bas. Ale...
Postavili sme ich do takejto konkurencie - hromadné foto - a držali sa, držali .... a keď malo prísť fortissimo, neprišlo. Prišlo fortissimko - také komornejšie. Proste hrá to až čučíte ako teľa, ale keď čakáte zázrak - že vystrelí Aurora, tak príde chlapec so vzduchovkou a strelí vám medzi nohy.
Ale to sme porovnávali ťažšie kalibre a nebolo to fér. Však - Sonus Faber Concertino a o dosť väčšie Dynaudio.
Pripomeniem len, že všetky tu spomínané repro čo som mal, porazili nakoniec Pilot Fun 33 - už sú tu zverejnené.
Tu - viewtopic.php?f=47&t=155&p=483&hilit=pilot#p1935
Myslím tým v rámci stolovej zostavy k PC.
Prílohy
zľava Sonus Faber Concertino, Xavian Bonbonus, Dynaudio
zľava Sonus Faber Concertino, Xavian Bonbonus, Dynaudio
xavian v strede.JPG (39.01 KiB) 1433 zobrazení
Xavian Bonbonus
Xavian Bonbonus
Xavian Bonbonus
Xavian Bonbonus
Xavian Bonbonus
Xavian Bonbonus
Xavian Bonbonus
Xavian Bonbonus
Xavian Bonbonus
Xavian Bonbonus
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Reprosústavy, reproduktory"