Aktivne monitory

vintage Loudespeakers, Колонки винтажные vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Amateur
mazák
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Streda, 13. Februára 2019, 13:02

Aktivne monitory

Príspevok od používateľa Amateur »

Zdravim, zajtra by som mal ist po aktiva Dynaudio BM5A MK2, ktore by som chcel eventuelne vymenit v studiu za moje Grundigy XM400 /tiez aktiva/. Obe mensie dvojpasma, Grundig ma plastovy skelet. Vie sa mi tu niekto vyjadrit, ci je to dobry napad, lebo na tie Grundigy som pocul chvaly a teda aj mne sa zvuk pozdava. Daju mi tie Dynaudia viac? Zapojene k mixu /modular, rozne synthy/.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Aktivne monitory

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Prosím daj foto studia,pochvál sa,zaujíma ma to.Robil som kedysi vo full analog studiu Ebony v Blave,išli sme cez 24 ku Otari MTR 90 2palec a následná mixáž cez mnoho procesingu od BSS a DBX,cez pult Soundtrack Hendrix series 56 kanál s dvojitými parametrami a potom neskôr digitál od Otari system Radar OV.No a výstup master na Studer A 80 polpalec stereo cez dolby A alebo pre vydávanie CD na DAT-ku.
V súčasnosti čo aj sem tam navštívim digi studia mi to nič nehovorí,vypadol som z toho,ale keď som počul ako sa dnes na malých sústavách repro mixuje a počúva v studiu,režii tak prínos osobne ako som počul tak=00.
Sme tam v Ebony mali zaliate v stene veľké Urei bedne,myslím to boli 813 rada a na discret posluch tie legendárne malé Yamahy s bielym basákom,model si nepamätám.
Mastrovali sme tam napr.aj s kanálovou mixážou sk.Lucie,mnoho vydaného od Mullera a iných...aj Elán kapela bo majster zvuku Janko Došek bol domáci,a tam kde vidíte na obaloch médii písané že master a zvuková réžia Janko Došek-Skúter,tak ten skúter za pomlčkou som ja.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Aktivne monitory

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No a po dlhšej odmlke som sa potom začal venovať LIVE zvučeniu,samo dnes som bol donútený robiť a zaškoliť sa na digitál a postupne sa stáleučím a robím na konzolách Souncraft,Midas a Allen & Heath.Ak by niekto chcel a draho sme prenajímali a ja som mladých musel školiť máme na firme ešte analog pult legendu Soundcraft Vienna vers Two 32 a dva metrové racky procesingu osadené výlučne analogovými processormi compressors,gates,ganes,eq výlučne od BSS,T.C.Electronic a Clark technic.Všetko krmime do live reprákov nemeckej značky a systému Line Array fy.TW Audio v ktorej pri počiatočnom vývoji som mal tiež percento podielu a prsty v ňom.Pozri www.twaudio.de alebo com sériu Vera sys.
Naposledy upravil/-a daniel00421 v Nedeľa, 1. Decembra 2019, 00:05, upravené celkom 1 krát.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Aktivne monitory

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Amateur napísal: Sobota, 30. Novembra 2019, 18:20 Zdravim, zajtra by som mal ist po aktiva Dynaudio BM5A MK2, ktore by som chcel eventuelne vymenit v studiu za moje Grundigy XM400 /tiez aktiva/. Obe mensie dvojpasma, Grundig ma plastovy skelet. Vie sa mi tu niekto vyjadrit, ci je to dobry napad, lebo na tie Grundigy som pocul chvaly a teda aj mne sa zvuk pozdava. Daju mi tie Dynaudia viac? Zapojene k mixu /modular, rozne synthy/.
Hrajú veľmi slušne,odporučal by som knim aj subbak neskoršie dokúpiť,kam ideš pre ne,máš možnosť si ich aj vypočuť,ja som dlho poslúchal a kecali sme tak okolo v Mediatech s Mirom Pacigom.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Amateur
mazák
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Streda, 13. Februára 2019, 13:02

Re: Aktivne monitory

Príspevok od používateľa Amateur »

to Daniel00421:
Sklamem ta, elektronika /hudba/ je len moje hobby, mam mensie studio v ktorom varim vyhradne nepocuvatelne ambientne plochy. Ziadne kotucaky, Midasy, mikrofony a basove pasce s perzanmi na podlahe. Mna cokolvek strunove s vynimkou preparovaneho klavira neberie nic, vokaly vobec. Pouzivam na vsetko viacmenej jeden modularny synth, mam nejake analogy od Korgu a Mooga a starucky Alesis Quadraverb. Nic viac mi netreba, nic nemixujem nemastrujem nebastlim. Zvukove kompozicie ale vnimam detailne a bavia ma rozne sumy, ruchy, skreslenia, nepravidelna euklidianska rytmika a prirodzene asynchronicity.
Naposledy upravil/-a Amateur v Nedeľa, 1. Decembra 2019, 09:28, upravené celkom 1 krát.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Aktivne monitory

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Ja mam prave DBM50 v mojom office k pocitacu a spokojnost. Normalne ja Dynaudia nemusim, ale profesionalna divizia Dynaudia je lepsia ako hifi
Prílohy
image.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Reprosústavy, reproduktory"