Sháním přenosné reproduktory

vintage Loudespeakers, Колонки винтажные vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
už delší dobu (nějaký ten rok) řeším menší problém a to, že hledám nějaké přenosné a aspoň trochu výkonné reproduktory.

Protože se v tomto vůbec nevyznám (a díky označování PMPO ještě míň), tak bych potřeboval pomoct, ale nevím jestli mi poradíte, protože moje požadavky zřejmě budou dost vybočovat od vašich nároků :-?..


No, kdysi dávno jsem měl k jednomu ze svých prvních stolních PC obyč reproduktory "Genius SP-K06", které byly zřejmě trochu amatérsky vylepšené - vedl z nich totiž i jeden kabel navíc s koncovkou 3.5mm jack samice, kde se daly napojit třeba sluchátka a zvuk fungoval nezávisle na zesilování reproduktorů.
Zvuk z nich není nejhorší, zahrají celkem ucházejícně, ale basy mají poněkud mírné. Takže jsem si je nechal jako pohotovostní na chalupě.

Další přenosné repráky co mám jsou "Sony Ericsson MDS-65".
Mám je od nova, ale kupované před několika lety. Bohužel k nim nemám žádný adaptér, tak používám svůj univerzální.
Zvuk z nich je poměrně ostrý a čistý, ale bohužel basy prakticky nulové.



Jde o to, že vím jaké mají tyto repráky výkony a proto sháním nějaké, které by byly výkonější co se týká basů (kdyby i hlasitosti, tak tím líp) a byly podobně přenosné jako ty výše zmíněné. Rád bych, aby zahrály alespoň od 40Hz - pokud to není příliš velký nárok.
Potíž je, že nevím po jakých modelech se dívat.
A samozřejmě, nevadily by mi ani nějaké bazarové, pokud by byly funkční. To by bylo i lepší, páč nechci (no spíš nemůžu) příliš utrácet..

Už hodně let se snažím sehnat reproduktory Sony Ericsson MDS-70, které mají navíc i basák. Bohužel jsem je objevil v době, kdy už nebyly k sehnání, tak ani netuším jak jsou velké, natož jaký mají zvuk.


Pokud by vám vrtalo hlavou proč sháním něco tak "nepotřebného", tak je to proto, že třeba jedu na chatu či někam, kde musím řešit hudbu a přes noťasové repráčky se to prostě bohužel nedá poslouchat.
A přenosné potřebuji proto, aby se mi vešly do tašky k noťasu a nemusel jsem je mít třeba v nějaké igelitce..



Předem tedy moc děkuji za vaši pomoc :-).
A pokud by někdo věděl o možnosti sehnat ty MDS-70, tak budu moc rád za info.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa janvys »

Obávám se že tady nepořídíš. Tedy aby to mělo kvalitnější zvuk, nějaké basy...v tak malé velikosti, abys sis to strčil do báglu...asi nic takového neexistuje.
To co v této velikosti existuje, je příšerný kompromis. Už jen to, že je to z plastu a při basech to drnčí s poskakuje oo stole. Aby to mělo néjaký výkon...musí to mít vnitřní zesilovač. A zde jsme opět u příšerného kompromisu (zvukově). Je mraky modelů na netu ale to vážně není na vážnější poslech hudby.
Pokud to budeš budit jen výstupem z pc/walkmanu apod. je tedy nutné aby to mělo svůj zabudovaný zesilovač.
Řešení "portable" sice existuje, ale to je finančně náročnější.
Můžeš sehnat reprobedny co se dávaly k některým minisystémům, to by se do báglu vešlo, ale k tomu potřebuješ ještě koupit zesilovač v malých rozměrech. Nebo si ho postavit, někdy v 80.letech jsem takový stavěl, velikost většího walkmanu, podle schématu v AR.
Postavit to jde, ale vždy jsi limitiván výkonem a jeho chlazením.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Já vím, toho se taky trochu obávám, ale vím, že i nějaké počítačové repráčky dokázaly pěkně zadunět. Jasný, vy co jste zvyklí na metrový repráky ve dřevě, tak by jste těžko dokázali ocenit i takový zvuk co já.

Jak říkám, vím, že existují malé repráčky se solidním zvukem, který předčil i ty Genius SP-K06 a nebyly velikostně rozdílnější, jen asi byly o něco těžší, ale to by mi nevadilo. Problém je, že fakt netuším značky, natož modely..

Tak v práci máme PC repráčky napájené z USB - že to není v zásuvce jsem fakt nečekal. Zvuk mají celkem mizerný - ani ne tak co do basů, ale hlavně výšky jsou pořádně odrbaný. Nehledě na fakt, že jsem jeden repráček asi odrovnal se svojí hudbou, ale spíš to bylo asi jen nevhodně načasovaný - v době kdy jsem je začal taky používat začal odcházet jeden repráček takovým způsobem, že neduněl, ale drnčel/bzučel a nyní nejede už vůbec, takže tam hraje jen jeden kanál :-D.


Chci ale říct, že nejsem fakt náročnej, stačily by mi i repráky určené k počítači, i nějaký x let starý model, jen kdyby byl o něco výkonější než Genius SP-K06.
Mám pocit, že jsem kdysi slyšel hrát SP-K10, které měly lepší zvuk než ty moje a navíc byly i těžší, ale nechci kecat jestli jde o tento model, vím, že byly dost podobné těm mým, jen hrály líp.

Nic proti, ale i plastové repráky dokážou zahrát pěkně, nahlas a s pořádnými basy - to se však už týká nepřenosné záležitosti. Holt subwoofer, který má asi 15" si jen tak do báglu nedám :-D.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa oneeeee »

A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa Kazetowich »

2x JBL GO ( I alebo II) - KED AJ Z BAZARU
mame doma, syn si to dava aj na bicykel. Basy aj zvuk celkovo prekvapia. Cena nezabije a vies to zapojit aj stereo. Ma to line in na kablik aj BT.
Mk I je lacnejsia, hranatejsia ale zvukovo tam velky rozdiel nie je. MkIi ma mozno kusok "ostrejsi" zvuk.
Viac ti dnes o tom mozno napise uzivatel Tomi.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Alebo Creative T20 MkII.
Na Yt mas kopu porovnani s omnoho drahsimi repro. Su lahučké, stali ma len 41 e aj s postou (ako nove), dvojpasmove a maju skvely zvuk aj basy a slusny vykon.
Ked to budes pocut, neuveris ze hraju male plastaky bez subwoofera. Ma ich aj SlavoP. Ten ma inspiroval ku kupe.
Prílohy
20190908_092842.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Nechci být nevděčnej nebo za haj*la, ale Alze nevěřím ani písmeno. Tyhle ** (těžko najít vhodné slovo) mají oproti konkurenci výrobky dražší i v jejich fiktivních slevách. Fiktivních proto, že jsem tam vyhlížel ceny nějakého produktu, který měli běžně za 500Kč, pak přišli ty jejich ultra-mega-giga slevy a z původní ceny se stalo najednou 1450Kč a ta výsledná byla furt stejná. A daný výrobek se dal jinde sehnat za 400Kč.
S těmahle praktikama na ně kašlu a tím, že si vymysleli takovýho uřvanýho pazgřivca to jen dorazili.


---
Kazetowich: Hmm, já ti nevím, ale ty JBL se mi zrovna moc nelíbí - je to ten druh modernosti, co nemám rád..
Já spíš rád jedu po staru - klasická 220V zásuvka a 3.5mm Jack propojka. No co, jak to jinak napsat, když dnes jsou kabely nemoderní - všude kde se dívám je bezdrát - sluchátka, nabíjení "chytrých mobilů", BT repráky - jako by toho grilování mikrovlnama co jsou všude nestačilo, ještě si do hlavy vrazím BT sluchátka..
No nic, to jsem odbočil..


Hm, to jsou celkem nový repráky.. Celkem zajímavě vypadají ty T20 - tedy pokud to jsou tyto:
Odkaz na web

Jen mi připadají trochu větší.. To už bych měl asi problém do toho batohu k noťasu nacpat :-D.
Hm, tak to jsi měl štěstí, jak koukám, tak tady to máme trochu dražší :-?.
Na ně bych musel asi chvíli šetřit.. Ale aspoň mám už jeden tip, díky :-).
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ten odkaz čo si dal, to sú oni (T20 MkII) - a sú ľahké a dosť malé - do batohu sa vojdu - len ich treba obaliť aby sa neobili
Hrajú dosť dobre.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa Kazetowich »

kuk sem
https://elektro.bazos.cz/inzerat/107650 ... ries-2.php

príp. nové o trošku drahšie - ale záruka
https://www.itage.cz/zbozi/id-141215_Cr ... F1610AA000

V skutočnosti sú omnoho menšie ako pôsobia na fotkách
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa oneeeee »

A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: No, aby jsi mě pochopil (tedy nejen ty) - já mám noťasový batoh takový, že ta "přihrádka" pro noťas je dělaná tuším pro 15.4" noťasy, no a já mám 17.3" a to se vejde tak akorát do toho prostoru určeného pro jiné věci. Takže naopak tu nabíječku, myš, diktafon, foťák atp.., si dávám do té "přihrádky" určené pro noťas.
I proto mám trochu omezenější prostor než by se mohlo zdát :-).

Jo, to se neboj, bazary jsem projel jako první. A při této ceně bych si připlatil už tu stovku za nové - jo nabízet je někdo třeba za polovinu, tak to je něco jinýho, pokud by byly plně funkční.
Nechci nic přivolávat, ale reklamaci jsem využil pouze u mikrokazetového diktafonu, dotykového mobilu a mého noťasu, kde díky této zkušenosti už nikdy reklamaci nevyužiju - tedy jen v krajním případě, kdy by se to cenově vyplatilo (u noťasu třeba základovka atp..).


---
oneeeee: Já se obávám, že jsi tak trochu nepochopil záměr mé žádosti o pomoc - já sháním obyč malé repráky, jež by byly bez potíží přenosné, přesto alespoň trochu výkonější než třeba "Genius SP-K06" nebo "Sony Ericsson MDS-65".

Jako možná ideální variantu, kterou bych chtěl sehnat tak či tak, jsem navrhnul Sony Ericsson MDS-70, ale za rozumnou cenu a v plně funkčním stavu. Protože ale netuším jak velké jsou a jaký mají zvuk, tak to neberu jako primární řešení mé situace.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Sháním přenosné reproduktory

Príspevok od používateľa janvys »

Jaký mají zvuk... to nikdy nezjistíš dokud je fyzicky neuslyšíš. Což je neřešitelné. Zkus jít do obchodu se svým zdrojem signálu a požádej prodejce ať ti vybalí některé modely že si je chceš poslechnout. Úplně to samé jsme s tebou řešili ohledně sluchátek.
Jinak to nemá východisko. Každý má jiné nároky na zvuk.
SONY ES
Napísať odpoveď

Návrat na "Reprosústavy, reproduktory"