MB QUART 850S

vintage Loudespeakers, Колонки винтажные vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Amateur
mazák
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Streda, 13. Februára 2019, 13:02

MB QUART 850S

Príspevok od používateľa Amateur »

Zdravim , idem si po rady.

Kupil som repro MB QUART 850S, mam rad nemecku produkciu a obzvlast tuto znacku favorizujem. Vsetky repro funkcne, stav viacmenej ok, ale ked som ich otvoril, aby som skontrolovat stav kondenzatorov, tak mam pocit, ze sa v tom uz niekto vrtal. Nie som nejaky expert do vyhybiek, ale napr. ten hranaty zvitok sa mi tam vobec nezda, mala cievka vedla neho prilepena nejaky ,,lidl" tavidlom, na doske su lepidiel/tavidiel asi tri typy. Nepozdava sa mi ani hnedy rezistor na foto vpravo, pod nim je ,,spalena" doska a vedla predpokladam od tepla deformovana cievka. Dalsia cievka pod nou je uz spominana, dolepena divnym tavidlom a nepride mi ako z produkcie MB Quart. Nikde na nete neviem najst foto adekvatnej vyhybky, 740ka musi byt ina podla parametrov, pre 980ku plati to iste. Netusi niekto ako ma vyhybka na 850Ska vypadat? Budem vdacny za rady a prispevky, nemyslim si, ze to clovek, co mi to predal bude mat zaujem nejako konzultovat /Bazos/. Dik.
Prílohy
20190726_160543.jpg
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: MB QUART 850S

Príspevok od používateľa orhore »

Možná došlo během provozu k uvolnění, tak to někdo dodatečně přilepil. Máš možnost to zkoumat z více stran, tak poznáš zda se jedná o stejný materiál jako u ostatních cívek. Pak se můžeš podívat ze strany spojů zda nebylo náhodou dodatečně pájeno. Ten svitek může být klidně originál. Často si výrobci nechávali i dělat některé součástky na zakázku.
Amateur
mazák
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Streda, 13. Februára 2019, 13:02

Re: MB QUART 850S

Príspevok od používateľa Amateur »

Zospodu su tie spoje take halabala skoro vsetky /aj veci ktore su original/, napr. ten zvitok ma jeden pin halabala a druhy vypada original. Na druhej vyhybke je akurat odtrhnuta velka cievka - tipujem ze to niekomu zletelo a tazka cievka sa odtrhla - prilepil som to, to je minimum.
Povodny majitel mi tvrdi, ze to kupil od cloveka, ktory povedal, ze su dobre ,,sfazovane". Nic viac o nich tento povodny majitel nepovedal, popravde neviem co to znamena. Mozno je na tom nejaky tunning, ale to by musel asi vidiet profik /a asi by k tomu potreboval schemu, z ktorej by som toto vycital aj ja/.
Amateur
mazák
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Streda, 13. Februára 2019, 13:02

Re: MB QUART 850S

Príspevok od používateľa Amateur »

Jaky mate nazor na tie tridsatrocne Elko elektrolyty? Mam v plane nizsie hodnoty /zlte kondy 47micro a 22micro/ vymenit za Monacor zvitky a velke kapacity /modre 147micro a 200micro/ vyskladat z Monacor elektrolytickych bipolarov. Nemam ESR merak, ale s tymito Elkami mam take skusenosti, ze tak po 15 - 20 rokoch su zrele do kosa.
2mato

Re: MB QUART 850S

Príspevok od používateľa 2mato »

Ahoj, Nemci v tej dobe hojne pouzivali Elko Glatt a dnes by ich nikto nezhanal aby ich tam dal. Ak sa nejaka zmena odohala, tak uz davno a teda je tam sanca, ze kondiky su povodne.

Kazdopadne bez schemy alebo aspon dobrych fotiek povodnej vyhybky neprides na to ci a co sa zmenilo.

Elko glatt funguju aj po 35 rokoch, mam vacsie monitory od TSM a v kazdom je asi 5 ks EG a zatial idu v pohode... zalezi od toho ci boli hrane, alebo stali... ak ich budem nahradzat tak pouzijem Wima MKP10 alebo Jantzen Audio Standart Z-cap, su tam vysoke hodnoty tak to nebude lacne, ale co uz... :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Reprosústavy, reproduktory"