Technics RS-M253X

(väčšie stolové stroje)

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Technics RS-M253X

Príspevok od používateľa Teslák »

orhore napísal: Piatok, 2. Apríla 2021, 11:31 Super vzhled Tesláku Obrázok. Tuším, že všechny Technicsy měly stejný odstín barvy na kastli. Akorát ten zbytek laku a nějakými znaky před číslem, tak google nic smysluplného nenašel. Nemůžeš to upřesnit?
Alfa Romeo 763 ,na webu už jsem na to koukal. Zmákl mi to autolakýrník,žádný ruční sprej,ale pistol.
A ten odstín je zaměřený nějakým spešl foťákem - spektrometrem.Čili nejvěrnější nejbližší možná barva.A odhadlo to perfektně.

V kelímku je zbytek barvy,co jsem k tomu dostal.
Prílohy
Pěkně jsem se zakuckal,když jsem to fotil,intenzivní závan barvy.
Pěkně jsem se zakuckal,když jsem to fotil,intenzivní závan barvy.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-M253X

Príspevok od používateľa Stano »

Zdá sa mi, že tie staršie išli viac do hneda
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Technics RS-M253X

Príspevok od používateľa Teslák »

Stano napísal: Piatok, 2. Apríla 2021, 17:48 Zdá sa mi, že tie staršie išli viac do hneda
Stano,ten odstín je fakt přesný,fotil jsem to jen mobilem. Pak se není z obrazovky čeho chytnout.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Technics RS-M253X

Príspevok od používateľa Teslák »

A abych nezapomněl,vyměnil jsem samo i přítlačnou kladku,načež mi ociloskop prozradil její tvar šišoidu.
Prílohy
Originál stará vs Originál nová
Originál stará vs Originál nová
Ale stejně to neklaplo,viz další text níže
Ale stejně to neklaplo,viz další text níže
pro změnu nová kladka šmajdá,viditelné na osciloskopu,pouhým okem neviditelné!
pro změnu nová kladka šmajdá,viditelné na osciloskopu,pouhým okem neviditelné!
Naposledy upravil/-a Teslák v Piatok, 2. Apríla 2021, 20:05, upravené celkom 1 krát.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Technics RS-M253X

Príspevok od používateľa orhore »

S těma kladkama je někdy zábava. Před výměnou novou kladku rozkutálím po rovné ploše jestli je ok. Nejspolehlivější asi bude kupovat od FixYourAudio: https://fixyouraudio.com/product/pinch- ... e-players/
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Technics RS-M253X

Príspevok od používateľa Teslák »

Mám strach,že jsi druhý předvídavý na tomto fóru. Přesně tohle jsem před tím udělal. A nakonec jsem mechaniku zase pasoval ven a dal další kladku.A hádej od koho je.
Prílohy
Nejlepší kladky na světě od FixYourAudio
Nejlepší kladky na světě od FixYourAudio
Jojo ,kvalita od Machra pana Mihoka se pozná.
Jojo ,kvalita od Machra pana Mihoka se pozná.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
jannickz
nováčik
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Marca 2024, 04:03

Re: Technics RS-M253X

Príspevok od používateľa jannickz »

Zdá se, že máte na stole dalšího zajímavého pacienta. Z popisu závady to vypadá na problém s pohonem navíjecího trnu, který se po zapnutí magnetofonu ihned rozběhne a nereaguje na ovládání.

Demontáž a kontrola mechaniky ukázala, že řemínky jsou opotřebované a vyžadují výměnu. To je poměrně běžná závada u starších magnetofonů a výměna řemínků by ji měla vyřešit.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Technics RS-M253X

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Fandím ti,inak ten lak čo tu všetkých irituje,neviem ako vo vaších kočinách krajiny,asi mám výhodu či pre autolakovania a pod,pri ceste asi 20km mám špecial predajňu kamennú kde pre professional lakiernikov a auto servisov miešajú presne farby a to aj tak že prídete s vozidlom,inou vzorkou-u teba prípad krytu Mgf,on práve prinesie prenosný ten spektrometer a či aj na rokmi jazdeným autom alebo čokoľvek iného na plechu zmerá,ide na stredisko a chodíte s ním až na laborku a miešareň farieb a on prenesie dáta nasnímané do kompu,ten mu ukáže a či napr.nejde o štandard palety RAL,ak nie ide sa na to,softver na kompe najprv zadanie o koľko v milililitroch litroch treba miešať a začína alchýmia:
Zadať koľko množstva,určené miešanie na nástrek pištolou,zarobiť na dva deci do tlakového spreja.
Porovná spektrometer predtým priložený na váš dodaný matroš,plechy,vonku zmerané auto a už mu vypisuje a presná váha s predkalibrovanou záťažou prázdnej konzervy a on začína podľa rozpisu na obrazovke...toľko ml takej,takej takej ečte pár milíkov takého laku aj,niekedy čo som si nechal u neho miešať tak pomaly aj 10komponentov čo išli do zmesy.
A toto sú páni čo vám či na striekanie do konzervy namiešajú alebo na spray presne to čo treba.Je to zastúpenie a robia len s veľkým vzorkovníkom a v takých asi 2 liter nádobách s tým nalievacím pipišom na plechovkách farby zn.Dupont,klasické chemiové na báze acetonu a oleja,žiadne dnešné búčory na vodnej bázi.
Rešpekt pred týmito chlapmi a prídete na stredisko ku známemu do dielne alebo v podobe spreja si sami doma dostriekávate,vždy farba aj laková povrchovka sedí,samo stalo sa mi ale vlastnou nedochvilnosťou že povrch po lakovaní presne nesedel a v rámci lakomosti na odporúčanie od toho miešateľa si nepriplatil a nenechal domiešať vrchnú vrstvu priehľad laku aby to správne chytilo presný glanc niekedy aj taký metalický vzhľad.no sťažovať sa,ti to hneď vysvetlí čo si zanedbal.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky a RTR"