Denon DRM-700A Nový "redakčný" deck

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový "redakčný" deck

Príspevok od používateľa Kazetowich »

divím sa, že niečo také vypustili - a je to skoro vlajková loď
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový "redakčný" deck

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ten nesúlad by som možno zrobil - uvidím - ale ak je problém s vybudením ako sa píše v tej angličtine - okolo 0 dB - tak s tým neurobím nič. Bola by to škoda, lebo to znie božsky. Ale nahrávať na jednom a púšťať na tomto, je nahovno.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2317
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Nový "redakčný" deck

Príspevok od používateľa orhore »

Kazetowich napísal: Utorok, 18. Decembra 2018, 16:51 divím sa, že niečo také vypustili - a je to skoro vlajková loď
To jsi ještě neměl v ruce vlajkovou loď Technics RS-B965. Tak jak byl vyroben od výrobce měl přímo hrozný zvuk a spoustu nedostatků. Po velmi rozsáhlé modifikaci v elektronice je to jeden z nejlépe hrajících decků a bez chyb.

Bohužel ne vše je vždy super přímo od výrobce, napsal bych že nikdy, ale nechci vás tady odrazovat :)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový "redakčný" deck

Príspevok od používateľa Kazetowich »

vedeli by sme to spáchať "na diaľku" - telemostom CZ-SK ?
Keby sa to dalo vyrišiť nejakým baypasom tých tranzistorov medzi sviatkami ak sa budeš nudiť ...
Možno by sme boli prvý web, ktorý zverejní vyriešenie toho problému. A pošlem ti voľačo potom.
No bez merákov asi to bude v pr....
Keby som v tom decku nevidel potenciál, tak sa o tom ani nebavíme a vykašlem sa na to
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2317
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Nový "redakčný" deck

Príspevok od používateľa orhore »

Tohle určitě nepůjde vyřešit tak jak píšeš. Bylo by nutné nejdříve zjistit co leze bez těch tranzistorů na výstup. I tak u tranzistorů co dělají rec mute to bude největší problém. Bez nich ta funkce nebude aktivní. Ideální by bylo je nahradit relátkem. To je další deska s vybavovacími obvody.
Vím, že po bitvě je každý generál, ale já si třeba decky vybírám i podle toho jaké mají nedostatky a zda existují určitá řešení. Pročítám fóra a hledám problémy dříve než si něco takového pořídím.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový "redakčný" deck

Príspevok od používateľa Kazetowich »

zrejme to nepôjde - asi to neni len tak že niečo prepáskuje sa nejaký spoj ... treba maturovať ... a to sa nedá na dialku
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový "redakčný" deck

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tak budem s tým museť žiť a nehnať kazety moc cez nulu
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2317
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Nový "redakčný" deck

Príspevok od používateľa orhore »

Denon dělal slušné decky co se týče mechaniky a hlav, ale v elektronice to bylo horší.

To psal A. Nikitin i o vyšších modelu 800/A:

The DRM-800/A has excellent amorphous REC/PB heads. Almost all 3-headers from Denon I've seen (DR-M20, 22, 24HX, 44HX, DR-320, DRM-700, DRM-800), used the best heads, decent mechanics and, unfortunately, quite horrible electronics. Every deck required a lot of work to sound reasonable to my ear.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový "redakčný" deck

Príspevok od používateľa Kazetowich »

to je pruser že tolko inžinierov nevedelo doladiť aspoň tie najvyššie modely - vždy sa na niečo vyprdli a zanedbali
Mne by nedalo spávať, kebyže viem, že to môže byť lepšie a neurobím to!
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2317
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Nový "redakčný" deck

Príspevok od používateľa orhore »

Tak jak uvažuješ ty je pro nás uživatele logické. Výrobce vyrobí něco co má nízké výrobní náklady a má na tom velmi dobrý zisk. Funguje to takhle ve všem. Kdyby použil místo těch "obyčejných" tranzistorů na ty funkce relátka, tak by to bylo dražší a ve výsledné ceně se to projevilo a třeba by to tak nekonkurovalo. Nemysli si, že třeba tak opěvovaná značka Nakamichi byla skvělá ve všech oblastech. Nebyla.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový "redakčný" deck

Príspevok od používateľa Kazetowich »

A ani vyšší model neznamená lepší zvuk a novší deck už vôbec :)
No nič. Uvidím čo s tým.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Nový "redakčný" deck

Príspevok od používateľa EZ647 »

Takže k tejto téme prilejem trošku benzínu do ohňa, kamarát si ho nedávno zohnal, prvá trojhlava, tak som sa vrátil od neho s nejakými praktickými poznatkami k tomuto decku.
Teda jedná sa o Denon DRM 700A v striebornom prevedení, naozaj veľmi pekný stroj, podarený dizajn, obsluha, nádherný displej. S podsvietením kazety to výslovne posrali, veľká stredová oranžová plocha reaguje na UVčko, ale žiadne svetlo za ňou, za to by som niekomu zakrútil...
Chinche na zadnom panely sú presne ako na Romanovom kuse, dva nemajú zemniaci plech, teda sa nejedná o neodbornú demontáž, ale zrejme o šetrenie alebo iný dôvod pri výrobe.
Keď som sa dozvedel prvý krát že sa jedná o tento model, bolo mi to hodne povedomé, a teraz mi je to už jasné, spomenul som si na problém že to nešlo nahrať cez 0db, a dosť sa to tu riešilo, ale moje poznatky a závery vyšli trochu inak než bolo tu uvedené.
Mal som k dispozícii použité kazety TDK D 60 rok 1994 a Maxell UDI-CD 60 rok 1998 teda základnú a lepšiu normal kazetu.
Nahrávanie šlo pekne, ale výstup bol naozaj slabší, pri vstupe +5db výstup na TDK D nešiel moc cez 0db, ale ak som REC LEVEL otočil nadoraz tak to hralo aj na +6db a skreslenie nebolo počuť. Rovnako tak výškovo ani pri min biase to nebolo ani trochu dobré, hlavy a kladku som vyčistil, a ku klade sa ešte vrátim.
Otvorili sme ho, pozreli schému, a nepáčilo sa mi že ani na doske ani v schéme nebol popis trimrov bohatší než len číslo, žiadna funkcia, nič, žiadne kalibrácie v manuáli, nom tak som našiel na hlavnej doske tri páry trimrov a podľa schémy sme na to došli.
Slabá úroveň nahrávky:
zaujímala ma signálová cesta v schéme od obvodov dolby cez operáky do záznamovej hlavy, medzi tým bol jeden pár trimrov, vyskúšal som a pomohlo, nastavil som to tak že ak pustím do decku 0db tak z pásky aj 0db vychádza, a páska TDK D zahrala na +5db bez väčšej námahy a skreslenia, ale stále som nebol spokojný s výškami.
Na Maxell UDI-CD bolo vybudenie lepšie a zvuk živší, netrebalo bias regulovať nejak prehnane.
BIAS:
Stroj disponuje BIAS FINE na prednom panely, ale to nestačilo, v obvode oscilátora bol ďalší pár trimrov, kde som veľmi jemným pootočením dosiahol lepšiu výškovú odozvu, tak aby bol rozsah regulácie bias fine dostatočný aj s rezervou.
Samozrejme nešlo nastaviť zhodu výšok a nahrávať na +8db, ale +2db zahrali nádherne s presvedčivým zvukom, a samozrejme interný balance sa dá nastaviť bezproblémov zvlášť pre REC a PLAY, keďže pár trimrov je zvlášť ľavý a pravý kanál.
A posledná trojka trimrov bola v ceste prehrávania, do tých som nezasahoval, pretože so zvukovým výstupom playbacku sme boli spokojný, ale samozrejme ak je dobre nastavená pásková dráha, dobrá nahrávka a napriek tomu je potreba upraviť interný balance, tak tie trimre sú na to vhodné.
Posledný problém je stará prítlačná kladka, ako vždy samozrejme, bolo počuteľné občasné zakolísanie, kladka lesklá, veľmi ľahko preklzuje, takže sa bude zhánať nová, po výmene bude opätovne nastavená rýchlosť a nabudúce k nahrávkam vyskúšam aj kazety typu II a IV.

Ak máte tento deck pred sebou a dáte dole kryt, tak je to asi nasledovne, trimre v ľavom hornom rohu sú BIAS, pravý horný roh sú na REC LEVEL a ľavý dolný roh na PB LEVEL.
Prílohy
IMAG0547.JPG
IMAG0547.JPG (100.95 KiB) 4013 zobrazení
IMAG0554.JPG
IMAG0554.JPG (104.05 KiB) 4013 zobrazení
IMAG0560.JPG
IMAG0560.JPG (103.32 KiB) 4013 zobrazení
IMAG0552.JPG
IMAG0552.JPG (109.35 KiB) 4013 zobrazení
IMAG0558.JPG
IMAG0558.JPG (73.63 KiB) 4013 zobrazení
Na foto trimre REC LEVEL, vyriešia problémy so zlou výstupnou úrovňou pri nahrávke.
Na foto trimre REC LEVEL, vyriešia problémy so zlou výstupnou úrovňou pri nahrávke.
IMAG0553.JPG (111.47 KiB) 4013 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Denon"