Technics M04

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Technics M04

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Prizná sa majiteľ k tomuto krásne hrajúcemu drobčekovi ?
Osobne ho radím medzi PERLY - teda tie nenápadné modely, ktoré sa nikdy nehrali na TOP, ale hrajú tak. Ako napr Sansui 331.
V skutočnosti to je malinký, krásne spracovaný stroj. Rád by som ho niekedy mal.
Technici - kuknúť schémy ... v nich je tajomstvo super dynamického a nezbrzdeného zvuku.
Very good sound !
Prílohy
Technics M04
Technics M04
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Technics M04

Príspevok od používateľa jhradec »

Tenhle strojek mám já. pořídil jsem si ho celkem nedávno- především pro jeho příbuznost s tunerem , který mám od dřívějška. není to až takový skvost - normální dospělý kazeťák v miniformátu. Má tedy úžasnej VU Metr s indikací špiček.
Hraju na něm do sluchátek u postele. Ten můj kus by si zasloužil poopravit různé mouchy- ale až někdy:).
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Technics M04

Príspevok od používateľa jhradec »

Tak jsem se podíval na schéma a opravdu nevím, kde jsou zakleté vynikající vlastnosti. jako všechny dvouhlavové strojky z téhle doby je i M-04 postaven okolo obvodu Dolby. má neošizenou předmagnetizaci ( je to Technics). korekce nahrávání v emitoru tranzistoru - ale to je běžné. Nadstandardní je výstup pro sluchátka a displej - VU & peak meter- to ale zvuk nedělá.

Výtky bych měl k příliš vysoké vstupní i výstupní impedanci ( běžné u vintage aponců ) a nepříliš korektnímu přepínání reprodukční ekvalizace 120 / 70 us . Prozraďte co Vás na něm tak nadchlo ?
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Technics M04

Príspevok od používateľa orhore »

Tady asi obyčejný pohled do manuálu a schémat nepomůže. Někdy ty jednodušší či obyčejné věci mohou hrát velmi dobře i se svými nedostatky.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Technics M04

Príspevok od používateľa jhradec »

Nejde jen o pohled do manuálu, já ten strojek mám a nezdá se mi, že by hrál líp, než třeba Optonica RT-104 který mám taky.
pokud mám srovnávat mini formát a jednomotorové provedení. Jinak samozřejmě souhlasím, Zvuk dělá "fyzikální" základ, různá "bižuterie" je někdy na závadu.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Technics M04

Príspevok od používateľa jhradec »

V rámci soupisu všech řemínků v domácnosti( asi čtyři decky bude třeba obnovit), jsem otevřel i tohohle malého Technicse.
Fotky sem nedám, až na to, že se otvírá odspodu nejsou střeva až tak výjimečná. Píšu kvůli něčemu jinému. Zřejmě jsem byl první, kdo ho otvíral. Strojek rozhodně není jako nový- šrámy, viditelně opotřebená hlava......
ALE - řemínky naprosto v pohodě- všechny. A kontroloval,jsem i všechny elektrolyty. Vyměnil jsem tři kusy s trochu větším vnitřním odporem-> ale mám špatné svědomí - ty nové určitě nebudou tak trvanlivé jako původní. Ty zázračně trvanlivé ellyty jsou většinou od firmy ELNA.
Co se spolehlivosti týče, je to PRVNÍ TŘÍDA .
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Technics M04

Príspevok od používateľa janvys »

Taky je mi záhadou proč to kazetočič topuje do nebeských výšin :?:
Edit: v čem je to Sansui 331 tak megavyjímečný? Rád se přiučím, takhle značka se mi vždy nějak vyhýbala
Naposledy upravil/-a janvys v Pondelok, 3. Februára 2020, 23:11, upravené celkom 2 krát.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Technics M04

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Stráž si ho ako oko v hlave,to bola doba Technics kde ešte pomernú časť mechaniky a a j spracovanie rozloženia robil National v klasickej strojarine,také už nikdy nebudú.V minulosti počas puberty som mal obdobný ale mal ešte klasiky VU indikátory a teraz spätne na neho spomínam že to bolo to najlepšie čo som mal,neskôr skončil ako experiment na súčiastky a potom do vybrakovanej krabice som kutil niečo iné,dnes ľutujem,škoda ho.No mládí...Ja som vyrastal v rodine kde nikdy nevládli prenosné tzv.Boom boxy vždy od môjho mladeho prvotného záujmu boli doma v obývačke otcove komponenty,čo pamätám tak prvé zdroje kopii nahrávok aj boli doma už v tej dobe socíku prelomu 70-80 rokov na otcovej hifičke zosíka,gramca a bední zo zväzarmu,známe TW série a kotučák Revox A 77 a deck niaky Teac,neskôr ja prvé technicsy.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Technics M04

Príspevok od používateľa janvys »

Strojek je to krásný, taky bych si ho dal rád vedle postele na noční stolek, tam by byl fakt super, sluchátkový výstup regulovatelný má, takže paráda.
Ale pořád nevím, v čem je tak naprosto vyjímečný zvukově, jak psal kazetočič.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Technics M04

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Zvukovo to nie je určite naj stroj,to jo ale spracovanie ktoré dnes už nenajdeš.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Technics M04

Príspevok od používateľa AdmineR »

janvys napísal: Pondelok, 3. Februára 2020, 23:15 Strojek je to krásný, taky bych si ho dal rád vedle postele na noční stolek, tam by byl fakt super, sluchátkový výstup regulovatelný má, takže paráda.
Ale pořád nevím, v čem je tak naprosto vyjímečný zvukově, jak psal kazetočič.
pocuvali sme to s mladsim hifistom s netopierymi usami (2mato) a ten zvuk z toho plynul tak samozrejme a nezbrzdene ako vodopad.. snad Mato ako majitel a narocny posluchac by mohol k tomu cosi napisat.
2mato

Re: Technics M04

Príspevok od používateľa 2mato »

Kazdy ma o zvukovo "naj" stroji ine predstavy. Mne sa na M04 paci koncepcia priameho zvuku z hlavy cez zosilnovac "hlavovy" rovno von cez 2 tranzistory do cinchu - uz v tej dobe mali vsetky techáče 4558 a podobne operáky a ich zvuk tomu odpovedal... okrem ineho kombinoval novu hlavu ktora isla do 18k ak sa nemylim s poctivymi tranzistorovymi preampami a zvuk tej priamej a cistej zvukovej ceste odpoveda. Hra dynamicky, štavnato vyborne na vyskach aj basoch a nechyba mu farba a charakter... ma to daleko od plechoveho zvuku novsich ciernych plastakov ale i starsi M07 ma uz viac operakov... M04 bol vo svojej dobe klenot - nove hlavy + poctivy recept a okrem ineho to vidiet aj na jeho vybave a osadeni. Pre posluchacov klasiky asi nebude to prave, ale vsetko ine zahra s velkou chutou... Je to aj velmi slusny rekorder, dobra hlava sa nezaprie. Prehral min. 3 troj hlavove decky ktore som mal. napr. Yamaha Kx-800. Vyborny, velmi pekny a kvalitny deck so zivym fun zvukom. :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Technics"