Čištění, běžná údržba a servis decků

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Čištění a běžná údržba decků

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

No krom toho, že jsem mu vlastně nerozuměl ani prd (páč jsem znalec angličtiny :-D ), tak se obávám, že některé pásky co mám já by asi vyčistit nezvládl, i když na běžnou údržbu by to asi mohlo být.. Třeba v případě těch práškových Metalek nebo flekatých díky skladování ve vlhku..


moniatko: Jinak ty bílé jsou možná z dnešní produkce, kdy si můžeš objednat jaké kazety chceš - myslím co do barvy, designu i délky. Jen pásek tam asi už nebude ze zásob BASFu, ale těch FOX - tedy aspoň v případě toho českého obchodu.
Ale nechci kecat, v Americe toho mají třeba víc než tady.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Čištění a běžná údržba decků

Príspevok od používateľa moniatko »

SilverFox•NSK napísal: Utorok, 28. Júla 2020, 01:29 moniatko: Jinak ty bílé jsou možná z dnešní produkce, kdy si můžeš objednat jaké kazety chceš - myslím co do barvy, designu i délky. Jen pásek tam asi už nebude ze zásob BASFu, ale těch FOX - tedy aspoň v případě toho českého obchodu.
Ale nechci kecat, v Americe toho mají třeba víc než tady.
Kazety FOX idú podľa receptúry BASF, čiže tam tá kvalita nie je o nič horšia myslím. Ešte som ich neskúšala.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2652
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Čištění a běžná údržba decků

Príspevok od používateľa AdmineR »

ja som Foxy skušal ale na nahravanie by som si to iste nekupil. To uz radsej Tdk D alebo Sony Fx, Hf, Ef ... myslim ze aj Maxell Ur je o dost lepsia ako tie nove Fox. Ak chces jednu ti poslem ak nemas
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Čištění a běžná údržba decků

Príspevok od používateľa moniatko »

ja mám len jednu nahranú od Dana, ale netreba mi poslať, díky aj tak : )
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Čištění a běžná údržba decků

Príspevok od používateľa Kazetowich »

aj ja mám len jednu od Dana - čistú - nahral som si tam niečo ako test - dávno - hneď ako prišla. Ani neviem kde teraz je :)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2276
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa orhore »

Asi budu protivný, ale musím se smát :D a také něco napsat. Ne fakt, jen co jsem uviděl to video se strojkem na čištění audiokazet, tak jsem si tipnul, jestli se někdo nezeptá na ty pověšené bílé kazety. A vyšlo mi to na 100% :)

Ale když už jsem zde, tak napíšu něco co patří do tohoto vlákna. Před časem se zmiňoval uživatel FixYourAudio o úpravě hřídelek unášečů z lesklého na pískovaný vzhled v tomhle příspěvku. Má to výhodu v lepším vedení pásku přes soustavu hřídelek a kladek. Tak jsem to vyzkoušel a funguje to perfektně.

První obrázek je s ještě neošetřenými hřídelkami v decku Technics:

Obrázok

Druhý je již s upravenými hřídelkami:

Obrázok

Tímto děkuji pánu Mihokovi za skvělý tip a ověření v praxi ;)

Jinak bych chtěl požádat admina, jestli by celé tohle vlákno přejmenoval na "Čištění, běžná údržba a servis decků". Děkuji.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Teslák »

Pěkná práce Orhore. Hádám že je to rs-tr 828 která se mi víc než líbí,ale dnes těžko sehnatelný kus ,docela rád bych si ho aspoň osahal
.Jsem na vážkách,jestli má být drsná i levá hřídel, když se u dualcapstanu pomýšlí o mírný prokluz pásky u levé kladky.
Jaký Roztok jsi použil? Kyselinu chlorovodíkovou?
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2276
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa orhore »

Oba obrázky jsou RS-B965, ale tuhle úpravu jsem provedl na všech Technics kazeťácích. Dělá se to rozkokem chloridu železitého - FeCl3. Je to chemikálie, která se používá pro leptání plošných spojů a jde zakoupit běžně v gm electronic a pod.

Jinak ano, také jsem zvažoval zda nechat tu levou hřídelku raději lesklou, ale nakonec jsem se osmělil a také udělal úpravu. Už vzhledem k tomu, že právě na ni ten pásek u dual capstanu rád ujíždí. I když je to způsobeno jinou silou, tak tím se to trošku zlepší. Jinak obé hřídelky mají pískovaný povrch již od výrobce i v decku Yamaha či Akai a nevadí to prokluzu.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: No já jsem tu FOX taky dostal, ale musím se přiznat i když na mě asi bude dotyčný naštvaný, že jsem ji nerozbalil - já jak mám jen jediný artikl, tak ho nechci odbalit nebo použít (v případě, když nemá fólii).


orhore: Tak já bych na ty bílý nijak nereagoval, páč takové kazety znám (myslím nepotištěné, na objednávku), ale chtěl jsem to osvětlit moniatku.

Jinak to zdrsnění, musím říct, že vypadá zajímavě, ale není díky nehladkému povrchu větší šance, že se tam nachytá víc bordelu a půjde to hůř očistit? Samozřejmě vím, používat jen čisté kvalitní pásky a ne ty kdoví odkud z bazarů - takže se ptám obecně.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Teslák »

Orhore: No právě, někde dualcapstany mají obě drsné hřídele, někde mají zas logicky jen tu hlavní hřídel,aby levá nebrzdila tu hlavní.Čert aby se vyznal.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2276
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox•NSK - já si z toho dělal jen legraci, protože vím jací jste tady závisláci na různých kazetách :).

To jestli se pak na těch hřídelkách usadí více bordelu z kazet, tak to je irelevantní. Kdo pravidelně čistí páskovou dráhu, tak není problém. Výhodou v tomto případě je, že na tom matném povrchu to je lépe vidět. Na těch lesklých právě hůře. Už jsem se setkal s tím, že na hřídelce byly nalepeny doslova hory materiálu z kazety a přitom to nebylo skoro poznatelné. A nešlo to běžným způsobem očistit :!:

Teslák - ano, některé decky mají levou hřídel leštěnou a některé matné obě. Můžeš zkusit nechat tu levou hladkou. Já jsem nezjistil, žádný problém s transportem pásku tak jak jsem to udělal. Stejně po čase se to zase oleští trošku.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa oneeeee »

kazeťáky čistím pravidelne . GX 67 pred každou kazetou , kôli nahrávaniu . aj demagnetizér je v pohotovosti. u dvojdecku len sporadicky , preto , že je len na kontrolu čo som nahral . u gx-r35 raz do mesiaca a to hrá denne aspoň jednu stranu.
u gx 620 po každom prehratí jednej strany . čistím komplet celú páskovú dráhu.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"