Čištění, běžná údržba a servis decků

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa orhore »

Lékárny a zdravotnické potřeby.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa EZ647 »

hmm to bude zaujímavé, dobrý deň máte striekačky? potrebujem si nadávkovať presné množstvá niečoho a predávať a posielať ďalej :D
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa E001 »

Ale nooo. V zdravotníckych potrebách majú toľko, že aj predávajú. Keďže som cukrovkár, mal som také šikovné malé na Inzulín, boli balené po 10 kusov, mali integrovanú ihlu, aj s krytkou. Len bol problém, natiahnuť tam olej, Má vyššiu viskozitu a tá ihla je hodne tenučká. Skôr vidím problém v tom, ako tú striekačku zaštupluješ po naplnenína prípadnú prepravu.
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa orhore »

EZ647 - https://m.heureka.sk/hledat/?h%5Bfraze% ... 4%8Dky+5ml
Dají se koupit v různém provedení. Nemusíš vysvětlovat k čemu to použiješ :)
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nec »

Ihly a striekačky som kupoval u nás v lekárni. Ale premerala si ma dievčina pohľadom. Asi som zle vyzeral. Po nočnej nechoď nakupovať :)
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Čištění a běžná údržba decků

Príspevok od používateľa Nstar »

orhore napísal: Štvrtok, 6. Decembra 2018, 15:59 Tohle bylo napsané jen tak v "kostce". U těch olejů pro ložiska setrvačníků je jedno nebezpečí. Výrobce mohl použít původně dost odlišný a po promazání novým může dojít ke sražení obou olejů. Ten původní nikdy dokonale z ložiska neodstraníte. Lít tam nějaké rozpouštědla rozhodně nedoporučuji, protože může dojít ke zničení ložiska. Ale tento stav se sražením obou olejů jsem nikdy nezažil.
Jinak všechny ty informace jsem postupně nacházel pročítáním různých zahraničních fór, ale i studováním manuálů různých typů vazelín a olejů. Jsem rád, že jsem na některé důležité věci přišel i sám bez pomoci fór.
Orhore, prosím Ťa akým spôsobom je najlepšie dostať staré mazivo z púzdra kapstanu? Samozrejme z hriadele by to malo ísť pomerne jednoducho ale neviem si predstaviť ako dostatočne vyčistiť to púzdro a byť pri tom šetrný k materiálu. Ďakujem Ti vopred, čím viac to riešim tým jasnejšie chápem, že moc toho neviem.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa orhore »

Staré mazivo z toho nedostaneš když ložisko je pórovité a samomazné. Drastické metody přicházejí v momentě kdy je ložisko zapačené. To bys musel namočit do nějakého rozpouštědla IPA apod. Pak vyfoukat, nechat vyschnout a pak nechat opět napustit správným olejem (max 1 kapka). Pak stejně přebytek očistit nějakou šňůrkou nebo tkaničkou, kterou protáhneš přes ložisko. To je už ale krajní postup. Můžeš maximálně protáhnout tu tkaničku na sucho pokud by tam byly přebytky maziva což samo o sobě je nepravděpodobné. Vstupy do ložiska bych očistil protočením vatové tyčinky a profouknul stlačeným vzduchem. Musíš na to pohlížet jako na hodinový strojek.
Pokud ti jde o tu Yamahu, tak nevím jak jsi daleko. Vytáhnul jsi již celý capstan? Pokud by to nešlo, tak si můžeš pomoct kapkou oleje Isoflex a pomalým krouživým pohybem dostat hřídelku capstanu z ložiska. Nepoužívat velkou sílu. Pak vše očistit od případných zbytků a protáhnout tkaničku přes vnitřek ložiska. Do ložiska žádné rozpouštědla nedávej. Pak stačí malá kapka oleje na hřídelku v místě styku s ložiskem a rozmáznout. Musí to být opravdu jen tenký film oleje. Více znamená špatně.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nstar »

Ďakujem Orhore,
je to tak, že ešte nie sú všetky potrebné mazivá takže Yamahu som nerobil. Trochu sa obávam práve toho, že ten chod ide ťažšie. Ja som sa to skôr pýtal tak všeobecne, pretože občas si čítam takto spätne nejaké príspevky a nájdem v tom nové otázky alebo aj informácie. Yamahu si bude opravovať Moniatko ona je zručná na také. Mne sa trasú ruky keď mám opravovať niečo čo neni moje, ja som potom tak opatrný až to rozbijem.
Tieto opravy by som doporučoval každému si trochu osvojiť, je to veľmi užitočné v tomto hoby. Niekedy sa možno oplatí zamyslieť nad kúpou nejakého "lacného" stroja na podobné pokusy a zároveň na prehrávanie otáznych kaziet (prach, neznáme zdroje)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa EZ647 »

Po práci cestou, v Tesco lekárni, veľmi mladá a ochotná slečna, ponúkla viacero veľkostí, o štuplovaní tiež premýšľam, ale nejako sa to poddá snáď
Prílohy
IMAG0812.JPG
IMAG0812.JPG (99.88 KiB) 2467 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa orhore »

Na zazátkování proti samovolnému úniku vazelíny bude stačit obyčejná injekční jehla. Ucvakneš jehlu u nástrčného klouboučku, opiluješ a zacínuješ. Pokud nemáš už jinak vymyšleno :)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa EZ647 »

ihly som nekúpil, ale určite sa to nejako bude dať, mám aj špendlíky a nejak to zalepím a bude :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nstar »

Páni prosím ak máte niekto nejaký tip, na minidiscdecku mi po nejakej polhodine zhasne diplej akoby ho niekto dimmol. Nepomože stroj vypnut/zapnúť, treba odpojenie zo zásuvky. Napriek tomu pri zhasnutom displeji nadalej stroj funguje. Nechcem sám tipovať ak sa stým náhodou niekto stretol budem vďačný za nejaké indície. Aj tak to budem musieť riešiť samozrejme ale ešte som v štádiu popierania. :?
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"