Bolo aj gramo

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

voľakedy (2012) RPM1 od Project s OMB5
elpíčka ostali ... ktovie (však Orhore?)
Prílohy
Project RPM1
Project RPM1
DSCF9431.JPG (58.05 KiB) 3973 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Nstar »

Tak teda servus, nejako to nechapem. Mal si gramec, dal si ho prec a LP ostali a teraz chces gramec zasa jednoduchy?

Neviem kam mieris ale ak to chces ako prehravatko dosiek (ved teda na to to jeB-)) tak klidek, sice asi mimo tvojho vkusu ale
Project Elemental jednoduchy, novy
Tesla NC 420, krasny dizajn a ja som s tym bol velmi spokojny, podla mna slusny stroj bez velkych vyhrad

Lenze ako teba poznam, bude to nejaky Sansui, Technics, Pioneer takze som netrafil. Tak aspon prenosku skusim, myslim z dostupnych
Ortofon, ok bez vyhrad
AT, slusne
Shure, to uz ano

Grado, zaklad black staci. Pozor je to jak gremlin. S nevhodnym gramom brumi, az ju zle nastavis tancuje a ja neviem este co. Ale, proste ked si to vypocujes budes kludne stelovat cely tyzden nech to hra. To je doslova interpret nie ze ihla. Das jej dosku a ona podla nej hra a spieva co tam je. Pozri nebudem dalej monologovat az ta zaujima viac daj vediet.

Predzos. Toto je problem, zabudni na project, mam a nelubi sa mi slapol som vedla. Ale zasa ty mas tie vintage zosilnovace a tie budu mat asi velmi kvalitne phono
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Predal som ho kvoli nedostatku miesta - teraz by som to nemal doma ak sa podarí - uvidím - len dopredu rozmýšlam - pár LP ostalo - moc nie ... ale to by sa dokúpilo postupne. Uvažujem že by to bolo na nahrávanie na kazety a samo aj na počúvanie.
Tá tesla by stačila - niečo také - ale neviem či Pio SX-770 má na to predzosik alebo by bolo treba dokupovať (nechce sa mi zase tolko investovať) - gramo v pohode čo si uviedol (NC-420)
Prílohy
Tesla NC-420
Tesla NC-420
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Nstar napísal: Utorok, 8. Októbra 2019, 08:38 Tak teda servus, nejako to nechapem. Mal si gramec, dal si ho prec a LP ostali a teraz chces gramec zasa jednoduchy?

Neviem kam mieris ale ak to chces ako prehravatko dosiek (ved teda na to to jeB-)) tak klidek, sice asi mimo tvojho vkusu ale
Project Elemental jednoduchy, novy
Tesla NC 420, krasny dizajn a ja som s tym bol velmi spokojny, podla mna slusny stroj bez velkych vyhrad

Lenze ako teba poznam, bude to nejaky Sansui, Technics, Pioneer takze som netrafil. Tak aspon prenosku skusim, myslim z dostupnych
Ortofon, ok bez vyhrad
AT, slusne
Shure, to uz ano

Grado, zaklad black staci. Pozor je to jak gremlin. S nevhodnym gramom brumi, az ju zle nastavis tancuje a ja neviem este co. Ale, proste ked si to vypocujes budes kludne stelovat cely tyzden nech to hra. To je doslova interpret nie ze ihla. Das jej dosku a ona podla nej hra a spieva co tam je. Pozri nebudem dalej monologovat az ta zaujima viac daj vediet.

Predzos. Toto je problem, zabudni na project, mam a nelubi sa mi slapol som vedla. Ale zasa ty mas tie vintage zosilnovace a tie budu mat asi velmi kvalitne phono
VM by aj na začiatok stačila (bavíme sa zatiaľ teoreticky) a značka gramo ... nebránim sa nijakej - aj Dual sú vraj fajn - len nech to nebrumí a nekolíše a je stabilné a jednoduché . zosikov mám viac - viem k tomu dať aj Saba Telewatt TS100A alebo Pioneer SX-330T, či Sansui 331 ... zatiaľ polemizujeme - ale je to príma - ako snívať -:)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Nstar »

Myslim ze to ma phono vstup (Pioneer reciever)a aby nebol lepsi (a to asi bude ) ako moj project.
Nc420 je velmi pohodlny ja som pouzival cisto cierny elegantny. Das tam ihlu nastavis zaklad a uz len hras jak cd player - vlozis LP a hotovo
Cenovo ja som ho mal za nic a videl som aj za 400e. Takze az mas kde popytaj sa mozno niekou zavadzia.

Elemental som ti navrhol prave z dovodu kompaktnosti, zaruky, a jednoduchosti. Samozrejme ma to aj svoje minusy.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Jo - diky. Tá tesla by bola ok ak mám zosik na to - lebo Phono je na MM nie ? Neviem či tie vintage majú aj na MC (magnetodynamickú) - ak mám v tom hokej, opravte ma prosím
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Nstar »

Kazetowich napísal: Utorok, 8. Októbra 2019, 09:38 Jo - diky. Tá tesla by bola ok ak mám zosik na to - lebo Phono je na MM nie ? Neviem či tie vintage majú aj na MC (magnetodynamickú) - ak mám v tom hokej, opravte ma prosím
Niektoré mali aj mm aj mc, daj sem foto toho recievru predok, zadok ale tipujem ze to bude vybavene mm vstupom. To staci. K tej VM, no takto ako staci no, podla mna nie je ovela horsia ako zakladne Ortofon az vobec je horsia.
Este ako Vlado bb pisal, pustas sa na tenky lad, preto ti ja navrhujem stroje co sa drzia pri zemi a napriek tomu stacia, teda viac ako to, su skvele. Samozrejme gramo vyzera a aj je jednoduchy ale je to celkom veda. Ja osobne si viem predstaviť na co to potrebujes a preto davam tieto cesty ako inspiraciu. To samozrejme neznamená ze si myslim ze mam patent na pravdu.
Ale takto ak by som to riesil ja pokusim sa zohnat gramo, prenosku (ja grado, ty co chces), nasiel by som tomu miesto! a uz len platne, kazeta dolby B a hotovka.
Vyvaroval by som sa, jasne henten elektronkac bude hrat jak z praku, a chcem lepsi gramec a ramienko a mc prenosku a este lepsiu prenosku a step up a kabel a puky, mramor, akryl, slipmat, zerostat, vaha pracka a ja neviem este ake uzitocne veci lebo...no ved vies
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

idea: chcem zvukovo slušný a jednoduchý gramo - potom sa uvidí ...
Tieto zosiky mám k dispozicii
Prílohy
Pioneer SX-770 JPG17 2896.JPG
Pioneer SX-770 JPG17 2896.JPG (56.74 KiB) 3715 zobrazení
pioneersa600.jpg
pioneersa600.jpg (32.08 KiB) 3715 zobrazení
pioneer-sa-600-ok.jpg
pioneer-sa-600-ok.jpg (48.58 KiB) 3715 zobrazení
DSC_0103.jpg
DSC07275.JPG
IMG_0089.jpg
DSC03818.jpg
DSC06401.jpg
DSC06401.jpg (37.26 KiB) 3715 zobrazení
P1020154.jpg
P1020154.jpg (93.59 KiB) 3715 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

a ešte tento
Prílohy
IMG_0016.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa jhradec »

Zásadně varuju před NC 420 !!!! pokud nevadí mizerný odstup- > připomínám, že je to snad jediné gramo od Tesly, které má špatně geometrii ramínka !! To už je lepší HC 15.
Ale fakticky pohodové gramo je NC 430. Tedy ono to vypadá, že je to klon 420-cítky, ale není. geometrie je v pořádku, mouchy z 420-cítky vychytány- pohodové gramo. Samozřejmě pro MM přenosku- má to železný talíř.
Já bych samozřejmě sáhl po nějakém Dualu- řemínkovém automatu, ale to berte jako osobní úchylku :)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

kludne sem nasypte názory a rady - čím viac tým lepšie - kludne aj tipy na nákup na bazos alebo sbazar. Ideálne v SR. A kuknite mi tie moje zosiky (hore) ak sa vám chce - aké majú phono - či na MM alebo MC ... díky vopred
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Pardon, že vám do toho vstupuju, ale když jsi zmiňoval, že chceš hlavně hodně stabilní gramec co se otáček týká, tak za mě nemůže být lepšího řešení než je pohonu magnetem.
Další velikou výhodou je to, že díky tomu neuslyšíš ani vibrace z motorku, protože ho prostě nemá (dobře, pokud chcete chytat za slovo, součástí onoho motoru je ten talíř že).

Vím, že existoval i Teslácký gramec s magnetem, ale absolutně nemám tušení jaký model to byl a roky ho marně hledám.
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"