Bolo aj gramo

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

páči sa mi tá Tesla MC600Q
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Nstar »

Kazetowich napísal: Utorok, 8. Októbra 2019, 13:25 páči sa mi tá Tesla MC600Q
Perfektny vyber, trochu komplikovaná ale paradicka
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich napísal: Utorok, 8. Októbra 2019, 13:25 páči sa mi tá Tesla MC600Q
No jo, si nemysli, tenhle gramec s magnetem jsem už roky doporučoval taťkovi, jemuž dosluhuje 1039A nebo spíš asi dosloužila.. Ukazoval jsem mu akorát fotky, protože jsem netušil co to je za model, ale pokud můžu, tak každýmu doporučuju gramec hnaný magnetem, tím odpadá hlavně: ruch od motoru, pro mě velká výhoda v podobě neřešení stržené gumičky, páč žádnou nemá, kolísání rychlosti a další výhodou prakticky žádná údržba. Jasně, je potřeba pravidělně otírat prach, ale zatím jsem nemusel nic promazávat nebo aspoň nevím že bych měl a taky jak..

Jasný, je to dražší, ale podle mě bys tyto výhody oproti řemínkovým ocenil :-).
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

SilverFox•NSK napísal: Utorok, 8. Októbra 2019, 13:43
Kazetowich napísal: Utorok, 8. Októbra 2019, 13:25 páči sa mi tá Tesla MC600Q
No jo, si nemysli, tenhle gramec s magnetem jsem už roky doporučoval taťkovi, jemuž dosluhuje 1039A nebo spíš asi dosloužila.. Ukazoval jsem mu akorát fotky, protože jsem netušil co to je za model, ale pokud můžu, tak každýmu doporučuju gramec hnaný magnetem, tím odpadá hlavně: ruch od motoru, pro mě velká výhoda v podobě neřešení stržené gumičky, páč žádnou nemá, kolísání rychlosti a další výhodou prakticky žádná údržba. Jasně, je potřeba pravidělně otírat prach, ale zatím jsem nemusel nic promazávat nebo aspoň nevím že bych měl a taky jak..

Jasný, je to dražší, ale podle mě bys tyto výhody oproti řemínkovým ocenil :-).
budem na to myslieť pri výbere ;)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tu sa zmieňuje že to je finančne náročný model
https://www.jmacusik.cz/gramofony/vlajk ... y-k-nakupu
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Nstar »

Teraz si trochu ale zbytočne prihrejem polievočku
Nc 420 je proste na taketo uzivanie optimum, nie nahodou som to navrhol
Mc600 ako som pisal je paradicka ale..420 ti staci jedna
Ako Jhradec navrhol 430 by bola ideal v tomto pripade ako su na tom cenovo neviem
Naposledy upravil/-a Nstar v Utorok, 8. Októbra 2019, 14:10, upravené celkom 1 krát.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Nstar »

Silver Fox, ty myslis ako DD gramo? lebo to ma svoje muchy tiez a ani to kolisanie nie je vzdy tak presvedcive
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar napísal: Utorok, 8. Októbra 2019, 14:07 Silver Fox, ty myslis ako DD gramo? lebo to ma svoje muchy tiez a ani to kolisanie nie je vzdy tak presvedcive
Jo no. Kdysi jsem měl Tesla HC 58, nebyl špatnej, ale vadilo mi, že nemá rychlost 78. Pak se strhla gumička, byla úplně popraskaná, tak jsem měl delší dobu pauzu, ale chtěl jsem si pouštět desky.. Tak se mi podařilo pořídit Omnitronic DD-5250 a od té doby si nemůžu stěžovat. Pro mě je tohle nejlepší gramec co může být. Pořizoval jsem ho někdy v létě 2011 a od té doby jsem z něj utíral jen prach.

Tady máš moji (zatím zřejmě neschválenou) recenzi:
Odkaz na web Heureka
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Nstar »

Pozri remienok do gramca tesla neni potiaz a on plni urcitu funkciu teda okrem prenosu sily aj tlmi
Hifi historka:
Dostal som do pouzivania nc420 a ta mala remienok volny ale odskusat som ju chcel. Tak som remienok vybral a uvaril vo vode v hrnci. Vyvar som nechal vychladnúť a dal do mrazničky. Remienok som nahodil a nc vyskusal. Fungovalo to tak dobre, ze uz som viac na to nesahal.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa orhore »

Stabilní otáčky má jen přímý náhon. U Technicsů to byly např. řady SL-Q* pro domácí uživatele a nebo SL-12** pro djs. Doporučuji verzi pro domácí uživatele, která se dá sehnat v bazaru do 6 tisíc kč. Dnes jsou k viděni novější řady SL-14**, nebo 15**, ale raději bych kupoval ty starší modely. I Sansui dělal velmi dobré gramce. Myslím, že Daniel ho také vlastní.

Gramofony od Pro-Ject bych nekupoval. Byť se vyrábějí v česku, tak to jsou extrémně předražené hračky.

Dále pozor na současnou produkci značek Audio Technica, Lenco, Dual, Omnitronic, které napodobují Technics SL-12** za nízké ceny. Jsou to čistokrevné sračky. Ten přímý náhon nedokážou vyrobit stejně kvalitně jako původní výrobce a o zbytku ani nemluvě. Navíc je osazují nekvalitními předzesilovači i když se nemusí používat - platíš i za ně.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: No, na takový laborování jsem nikdy nebyl i kdyby mi to někdo poradil. Stačí, že mám nervy z nutné opravy noťasu..no to je jedno.
Jako ty Teslácký gramce nevypadaj špatně, jen mi trochu vadí ten minimalistický vzhled a málo funkcí. Tím však nechci říct, že by nebyly kvalitní.


---
orhore: I když to formulování asi vyzní blbě, nemyslím to špatně a hádat se nechci :-).

Myslíš, že ten můj je zrovna napodobenina a není kvalitní? Ptám se normálně.

Jako vím, že ten design toho mého gramce májí i jiné značky, tak jsem si řekl, že to prostě je asi OEM jako to bývá u audiokazet, kdy je víc značek, ale výrobec jeden.

Hele, ono stále platí i to co jsem psal v recenzi (byť smazali moje jméno :-? ), dokud to funguje a tak jak má, nejsou s tím žádný problémy a když je to za dobrou cenu, tak je mi jedno, která značka tam je.
Jediný mínus co bych přidal je ulepenenost toho spodního dílu - zřejmě nějaký blbý nátěr.. To se projevilo nějaký rok po recenzi..
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox - to je v pohodě. Nevím už jaké konkrétní gramo máš, ale věř mi, že pokud to je vzhledově jako Technics, tak to žádné OEM není, ale jen špatná čínská kopie. Pokud ale funguje a vyhovuje ti, tak buď jenom rád. Na netu či youtube jdou dohledat všechny ty neduhy co mají tyhle gramce společné.
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"