Bolo aj gramo

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa pedro »

Predovšetkým si urob ,,jasno,, koľko éčiek si ochotný dať do prenosky.´TAk ??? Áno,Tvoje horevyobrazené mašiny majú poväčšine MM preamp zabudovaný.
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa pedro »

,,Vím, že existoval i Teslácký gramec s magnetem,,.Myslíš priamy náhon DD Tesla MC 600Q ?
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa pedro »

Vintage receivre ,taktiež zosiky by si zaslúŽili taktiež niečo z toho obdobia ,čiže ,,neodĽahčené,, konštrukcie.Treba si pozrieť aj vnútro gramcov.čím menej tiahel,plastov ! KĽudne napíŠ o svojich favoritoch,pozrieme sa im na ,,zúbok,,.:O)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

pedro napísal: Utorok, 8. Októbra 2019, 11:27 ,,Vím, že existoval i Teslácký gramec s magnetem,,.Myslíš priamy náhon DD Tesla MC 600Q ?
Hm, já ti přesně nevím, mě se dochovala jen stará fotka, kterou ani zrovna nemůžu najít (asi je v záloze na nějakém HDD), kde byl hlavně vyfocený ten vršek po sundání talíře. Vím, že to nemělo motor a na talíři byl možná magnet, takže to vypadalo jako slabší odvar mého gramce a vím, že to byla Tesla, ale už nevím jak vypadal zhora.
Ty fotky jsem našel v inzerátu někdy v roce 2012 a od té doby nic, takže fakt netuším.

Jen jak koukám, tak to jeden překupník prodává za ohavný prachy (což u něj není nic neobvyklého, že i netestované pásky prodává za cenu nepoužitých), ale jinak je asi trochu drahej. Jako za 5500 nebo 6000Kč to je celkem síla..

No ale zase, když to nemá motorek a nezpůsobuje to ty vibrace, tak je prakticky bezúdržbový - tedy nechci kecat, jen říkám ze zkušenosti se svým novějším gramcem.
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa pedro »

Vieš, Tesla MC600Q - TOP model v tých rokoch.Stál takmer dve výplaty.NC420 - 2290 kčs , NC 440 3290 kčs...CEna 6 tis kč , pokiaĽ je nepoškodený a funkČný neni zas aŽ tak zlá.Na bazároch,ebay ai sú ďaleko horŠie maŠiny ,síce so zvučnejším menom,no horšou kvalitou a niekoľkonásobkom pôvodnej ceny !
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

čo sa týka mňa, držme sa prosím pod 100€ za gramo aj s prenoskou - ideálne MM
Prenoska časom k výmene - idea ... za lepšiu - teda aby sa dala do gramca bez problémov uchytiť
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

pedro: Hm, to bylo pěkně drahý. A víš na porovnání tehdejší cenu toho MC600Q?

Jo rozumím, takže když je peněz víc, tak se do toho hodí investovat.
Ještě jeden prý po servisu jsem našel za 4000Kč jen prý se škaredým horním krytem, jak píše sám prodejce :-).


Ono kdybych si měl pořizovat další gramec, tak bych z praktičnosti asi šel jen zase do toho modelu co mám - holt jemnější tvary a hromada funkcí se mi líbí a hodí víc.
Navíc i takovou blbinu jako je třeba nastavení hodnoty rozjezdu a dojezdu jsem už využíval - hlavně u prasklých nebo jinak poškozených desek, kde by okamžitý rozjezd a dojezd nebyl moc bezpečný..



---
Kazetowich: Pardon za odbočení.

No, tak to se ti ten 600Q nebude s tou cenou asi moc líbit.. Škoda no.
Někdy se hodí investovat do něčeho lepšího než kupovat víc modelů, se kterými nebudeš plně spokojený. Jen můj názor, neber to špatně.
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa pedro »

Pozri tento.Síce presahuje ,,rozpočet,, no ten MOTOR !!! https://elektro.bazos.sk/inzerat/101749 ... oscope.php
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa pedro »

Kúpil som dávnejšie jeden kvôli motoru pre diy gramo.Skrinka síce neni ako ,,tank,, zato,,...
DSC04504.JPG
DSC04505.JPG
DSC04506.JPG
DSC04512.JPG
DSC04513.JPG
DSC04514.JPG
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa pedro »

Je to len príklad vnútorného prevedenia a info charakteru.Žiadne vnucovanie. :O)SKôr usmerňovanie. Gramo so 4 mm oskou ložiska taniera si už mal...
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Nstar »

Suhlas, 430 je lepsia a 420 ma zle navrhnutu geometriu ramena. Nic to ale nemeni na veci, ze je to pohodovy gramec a dobre vyzera. Bacha pretlacat ju nechcem, mam lepsi gramo ale viem ze by mi ako zdroj na nahravky a obcasne vypocutie stacila bohate. Pravdepodobne bude mat patkolik. Je to poslusny stroj, kompaktny. Urcite ti samozrejme nechcem "radit" co mas alebo nemas robit. Este raz opakujem ako Vlado bb napisal, je to tenky lad. Mozno by nebolo zle dat do hladaciku pat gramofonov ktoré chces a potom uz len podla stavu zobrat hociktorý z nich co sa naskytne v lepsej ponuke a uz neporovnavat a neriesit. Funkcnost je prvorada.
Popytaj sa znamych alebo na fejsbuku ci neni nejaka za odvoz alebo flasu
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Bolo aj gramo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

díky - odznelo tu kopa hodnotného k úvahám ... ale kludne pokračujte
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"