ALPINE AL-80

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa Kazetowich »

oplatí sa (ak sa bude dať) opraviť tento stroj - je to geniálna mašina s vynikajúcim zvukom - ako nahrávka, tak out
Zanedbatelný šum aj na staré normal kazety - oproti šumu pásky nepridá svoj vlastný šum. Dynamika jedna báseň.
Dano - móžem ti poslať nejakú nahrávku aj aby si nastavil hlavy - mám na mojom ešte zablombované od výroby.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Kazetowich napísal: Streda, 24. Februára 2021, 06:39 oplatí sa (ak sa bude dať) opraviť tento stroj - je to geniálna mašina s vynikajúcim zvukom - ako nahrávka, tak out
Zanedbatelný šum aj na staré normal kazety - oproti šumu pásky nepridá svoj vlastný šum. Dynamika jedna báseň.
Dano - móžem ti poslať nejakú nahrávku aj aby si nastavil hlavy - mám na mojom ešte zablombované od výroby.
Ďakujem veľmi pekne za ponuku,zatial mám jednu kalibračku aj s frekvenciami na nastav.azimutu čo som ti vlastne dostavoval na Pioneer po výmene kladiek,ak bude potrebné určite sa ozvem.
Skôr otázočka či by sa v slušnom stave na dostavenie rec/bias nenašla niaka FeCr kazetka na testy,tá jediná mi chýba aby už bolo skalibrované všetko.
Díík za skoré info.
P.S.:aj tak mi nahrávka nepomôže,potreboval by som aspoň tak po 2-4 min presné záznamy frekvencii 400 Hz,3150 Hz,8 kHz,10 kHz,12,15 a 18 kHz.tie vyššie nad rýchlostný kaliber 3150 Hz by bolo dobré v urovni okolo -20dB,ostatok presne 0 dB.
Som puntičkár,podľa posluchu nahrávky nenastavujem.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ak pošleš mp3 alebo flac súbory tých frekvencii tak ti to nahrám aj na fecr - ale tú mi potom bude treba vrátiť - mám ich málo - asi len zo 4-5 ks ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Kazetowich napísal: Streda, 24. Februára 2021, 19:35 ak pošleš mp3 alebo flac súbory tých frekvencii tak ti to nahrám aj na fecr - ale tú mi potom bude treba vrátiť - mám ich málo - asi len zo 4-5 ks ...
FeCr len na zapožičanie,samo vrátim,netreba nahrávať.
Zatial frekvenčky ako som hovoril mám kazetu na testovanie,skús len prosím ťa nahrať niečo slušnejšie na Alpine a potom vložiť do Pioneer ako to hrá,ako sa ti to pozdáva či sedí azimut hláv a má to aj výšky aj dynamiku,možno to už máš testnuté a ak to sedí tak sa ja nemusím báť.
Samo očakávam to zapožičanie FeCr,kľudne už môžeš posielať,poštovné za dobierku samo platím ja.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa oneeeee »

daniel , čo tam na type II , chceš vlastne nahrať . ja mám gx67 skalibrovaný u pána Č .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa daniel00421 »

oneeeee napísal: Štvrtok, 25. Februára 2021, 18:18 daniel , čo tam na type II , chceš vlastne nahrať . ja mám gx67 skalibrovaný u pána Č .
No vieš či nahrávať-prehrávať typ I,II,III aj IIII.
Chcem mať správne skalibrovaný stroj na všetky typy kaziet aj keď sa použije občasne.
Ako záznam charakteristiky tak aj prehrávanie a celkovú presnú kalibráciu.Prečo nie,tiež ak s kotučakmi za mnou prídu na servis a má možnosť stroj EE pásov tak naladím aj to aj keď je pravdepodobnosť že dotyčný majiteľ nikdy pás EE mať nebude,ja pár na 18 cm cievkach mám práve na takéto nastavovacie účely.
Jo a s Čvirom-Zbora obce sa poznáme dlho roky rokúce,nádherné polohorské prostredie,aj mne niečo servisoval hlavne v spoločnej spolupráci v počiatkoch,obaja sme toho hodne železa robili pre p.Macha zo Serede-aj občasne ak nás osloví robíme,priateľstvo si držíme,aj kalibrácie robíme podobne,máme rovnaké test pásy a podobnú filozofiu nastavovania s rozdielom že ja nemám labák vybavený priamou dvojkanálovou diagnostikou s výstupom na grafické spracovanie
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak po dvoch strediskách servisákov predsa len sme sa dokopali ku výsledkom správneho nakalibrovania,riadneho servisu aj s výmenou či gumennej bižutérie alebo aj niektorých elektronických komponentov.Deck žije,v správnom nakalibrovaní ale rozhodol som sa že trpieť pri náhodných iných poruchách vrátim späť teda aj do navršených investícií pôvodnému majiteľovi.Ano,uznal a prebral späť,na revanš dnes som nepýtal investície ale po osobnej návšteve sme bartrovali trocha v inom ako ste tu zvyknutí ale o tom a za dobrú výmenu skutočne sa vyplatilo,pre mňa kotučiakového nadšenca,možno viac v príspevkoch o baliček dňoch a inom okolo pásov.Oplatilo sa,túto tému hádam uzatváram naposledy zo svojej strany,Ďakujem.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa daniel00421 »

oneeeee napísal: Štvrtok, 25. Februára 2021, 18:18 daniel , čo tam na type II , chceš vlastne nahrať . ja mám gx67 skalibrovaný u pána Č .
S Peťom Čvirikom sa poznáme hodne dlhú dobu,bastlovali sme spolu,rôzne vzájomné výmeny skuseností a rady pri servisovaní,aj kalibračky pásy a kazety menili,dodnes výborná spolupráca,sme sa spoločne naservisovali ak to počítam aj na stovky strojov,on má výhodu čo ja nie že vie vygenerovať aj popisné listy z meraní,tak vysoko môj domáci labák vybavenia nemá,hlavne ak som si nevedel rady z oblasti CD,DAT alebo MD vedel vždy poradiť a vie dodnes,on na tie jednotky a nulky je spoľahlivý aj na procesory riadenia,bola by to zbytočná špekulácia sa sem rozpisovať a zavádzať zúčastnených o čom všetkom v odborných nuansách sme spolu rozoberali.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Alpine"