ALPINE AL-80

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Som chcel pôvodne sa pochváliť čo mi prišlo domov a nakoniec som sklamaný a zasa servis a servis alebo v najhoršom navrátenie majiteľovi aj s príučkou-sledujte ďalej písané po zákl.otestovaní a posluchu:

Tak som sa pekne s tým Alpine AL-80 oje...al.
Prvé:prehrávanie čo som vedel že mám slušne nahranú referenčnú kazetu-pokles pri prehrávaní o takmer 10dB do mínus a zvuk akokeby ste si na slúchadlá predsadili foliu.
Záznam:pustím refernčný generator,aj pri stiahnutých potenciometroch preráža do indikátorov cez +4dB,dobre,odbaľujem a s opatrnosťou zakladám grecku Maxell UD I,púšťam Rec a kalibračný signál a vykazuje až +3dB bez možnosti dokalibrovania a zníženia úrovne,dobre dorovnávam pri kmitočte generátora aspoň L-R kanál.Púšťam nahrávku zo zdroja CD ako vstupnú,o takmer polovicu na indikátore proti generátoru menej,dotiahnem na v špičkách na 0- +2dB,púšťam záznam,prepínam na tape príposluch a hľa zasa záznam o takmer 8-10 mínus a zvuk total hluchý bez výšok ale aj hlbok kmitočtov na úpočutie a dokonca takmer vôbec nereaguje ani bias fime čo pri tomto decku by mal byť počuteľný +-10dB.
Som znechutený,v prvej chvíli uvažujem o vrátení tovaru.
Neskôr sa rozhodujem že asi zajtra deck otvorím,stiahnem si servis manualy a predsa len za tú nákupnú cenu sa tomudecku povenujem ale s tým že ak by bola porucha trebars v samotnej hlave,indikátore,oscilátore tak mu to v rámci reklamácie vrátim.
Joooj že som teraz pekný Grundig CF-7500 nakalibrovaný presne predal a už aj poslal NEC-kovi.
Som hamížny ?Pritom dotyčný deklaroval že na tom Alpine len nesedí kalibrácia,prd makový,určite trimrami a aj šrobovákom určite krútil všetkým čo sa dalo,s tak rozhaseným deckom tejto kvality som sa ešte nestretol.Ďalšie neskôr,som pre dnes aj stratil chuť ho otvárať a čokoľvek ďalej robiť.

Kúpim a to na presnú kalibráciu záznamu pre svoj deck:
Kazety výroby a zabalené nové najlepšie z vlastného kupovaného vlastníctna medzi rokmi výroby 1986-1992 a to po kuse 60-90min-:Normal Maxell UD I/TDK AD,Chrom Maxell UD II/XL II,TDK SA,Slušnú akúkoľvek novú Metal Maxell,TDK,Denon.Som ochotný dať do 50Eur a poštovné.Prosím o korektné ponuky,potrebujem s istotou mať 100% stav nových na kalibráciu deckov,žiadne rozbalené a tak,žiadne vydražené pod cenou z E-bay a tak,musia kondíciou behať ako nové vo svojej dobe výroby.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa Nstar »

no tak to ma mrzí, to riadne naserie. Ty vždy z ruky v tip top stave a tebe sa dostane takýto. Ako cena dobrá ak by to nebolo ozaj niečo kritické ako hlavy tak ma zmysel sa povenovať tomu
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa moniatko »

ach jaj tak to aj mňa veľmi mrzí....
najmä preto, že tebe záleží na tom v akom stave od teba stroj odchádza a takúto ..... kúpiš - nepochybujem, že ako nový šlapal ako hodinky, ale teraz... práce jak na kostole

dúfam, že sa ti to podarí spojazdniť

PS: posielam mail s kazetami, čo ti môžem ponúknuť
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1353
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa Teslák »

Takže držím palce,stroj si zaslouží generální opravu.Jen ta práce je nezaplatitelná. Člověk si to sám pro sebe udělá zcela s nadšením z následných úspěchů a dobrého pocitu .Ale toho času,a času... Tak ať se zadaří.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa Nec »

Och a tak si sa tešil, keđ si dnes telefonoval. Vyzerá to na riadnu makačku.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak sa dnes chcem veľmi pekne poďakovať Monike-MONIATKO,splnila mi všetky požiadavky na kúpu nových kaziet vraj a za pomoci druhých tu z fora za čo veľmi ale naozaj veľmi jej ďakujem za pomoc ĎAKUJEM,ĎAKUJEM,ĎAKUJEM veľmi moc.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa moniatko »

daniel00421 napísal: Štvrtok, 18. Februára 2021, 21:31 Tak sa dnes chcem veľmi pekne poďakovať Monike-MONIATKO,splnila mi všetky požiadavky na kúpu nových kaziet vraj a za pomoci druhých tu z fora za čo veľmi ale naozaj veľmi jej ďakujem za pomoc ĎAKUJEM,ĎAKUJEM,ĎAKUJEM veľmi moc.
Nemáš zač Daniel, bolo mi cťou =)
Netreba toľko ďakovať =D neviem či sa dá povedať, že sme si kvit, ale takisto som ti ja vďačná za perfektne fungujúcu Yamahu.
Dúfam, že ti kazety na kalibráciu pomôžu a Alpine získa druhý dych!
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No a pôjde sa v kľude na servisovanie,inak po tom prvom testovaní som nechal tak,dnes zapol,niečo sa ozvalo v mechanike,nechal som ešte predtým vnútri kazetu.Teraz že idem previnúť a dopredu ide ale späť prevíjanie nič a aj pri zaradení funkcie poblikáva podsvietenie kazety,ooooch,uvidíme po rozborke.Asi až zajtra rozoberiem a začnem sa venovať.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa oneeeee »

používaš aj ruské náradie ?
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa moniatko »

ja len dúfam, že sa ti to podarí opraviť a nebude ti to kaziť pásky
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa daniel00421 »

oneeeee napísal: Utorok, 23. Februára 2021, 20:54 používaš aj ruské náradie ?
Nerozumiem ja nepanimaju...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: ALPINE AL-80

Príspevok od používateľa oneeeee »

kladivo a sekáč. :D
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Alpine"