MC prenosky ZYX Japan

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: MC prenosky ZYX Japan

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Ale zasli sme príliš ďaleko od témy, systém Hifi názory. Riešime stále niečo, čo nie je účelom tohto vlákna.

Takže ten článok, čo som sem dal, hovorí jasnou rečou.

Na Hifi názory som dávno prestal chodiť, nemal som nervy sa s každým dohadovať a večne niečím niekoho presviedčať a argumentovať. No ako vidím, keď tu niekto hlesne o high ende, tak začne hon na bosorky. Nečudujte sa, že je tu len par ľudí.

Tešme sa z každého príspevku, ktorý sem niekto dá a ktorý rozširuje obzory. Ďakujem za pochopenie.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: MC prenosky ZYX Japan

Príspevok od používateľa Stano »

Ja mám toto v slepých testoch ABX na za sebou a rezolútne závery, ako ty, by som nerobil. To čo vyhovuje jednému, absolútne nemusí vyhovovať druhému.
Aj priamo tu sú ľudia čo vinyl nemusia vôbec.
Musíš vedieť aký boom spôsobilo sacd, dvd a, a kam to dospelo.
LP frčia ale v porovnaní so stremom, je to na úplnom okraji.
Tak isto som kupoval vo veľkom LP, ale aj CD a Sacd, japonské vydania.
Zažil som prechod na PC, všetci to kritizovali a dnes sa riešia také veci, ktorým chválabohu nerozumiem a idem z fyzických nosičov.
Už toto je nostalgia a minulý rok som sa rozhodol pre kazety, ale uznám aj to, že sťahovanie hudby je momentálne top a všetci čo to kritizovali majú v zostavách PC vetvu, ja nie, lebo som lenivý :lol:
Tie SACD, som spomenul hlavne preto, že aj na nich je vidieť, ako rýchlo sa unaví trh. Vždy keď príde niečo nové, tak sa navodí dojem, že už nič lepšie nebude a ono vždy niečo ďalšie príde. Hlavne u tých SACD sa upozorňovalo na to, že slepá cesta od začiatku.
Inak mohol by si mi dať odkaz na obchod, som potencionálny zákazník a kupujem ako CD tak LP. Aj teraz som zháňal ELO a napríklad oni majú výborný mastering, tak na LP ako aj CD.
A poprosím ťa aj o tipy na dobré nahravky, už keď si spomenul hifinázory, ani ja tam už nechodím. Pamätám akurát, že v tipoch na dobrú muziku bolo vidieť, že ani najdrahšia zostava nezaručuje kvalitný zvuk, práve podľa tých tipov čo sa tam dávali :P
Všetko v pohode, napísal som už aj viac ako som chcel, tak už dám pokoj, ale o tej hudbe sa baviť môžme
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: MC prenosky ZYX Japan

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Stano napísal: Pondelok, 4. Januára 2021, 18:46 Ja mám toto v slepých testoch ABX na za sebou a rezolútne závery, ako ty, by som nerobil. To čo vyhovuje jednému, absolútne nemusí vyhovovať druhému.
Aj priamo tu sú ľudia čo vinyl nemusia vôbec.
Musíš vedieť aký boom spôsobilo sacd, dvd a, a kam to dospelo.
LP frčia ale v porovnaní so stremom, je to na úplnom okraji.
Tak isto som kupoval vo veľkom LP, ale aj CD a Sacd, japonské vydania.
Zažil som prechod na PC, všetci to kritizovali a dnes sa riešia také veci, ktorým chválabohu nerozumiem a idem z fyzických nosičov.
Už toto je nostalgia a minulý rok som sa rozhodol pre kazety, ale uznám aj to, že sťahovanie hudby je momentálne top a všetci čo to kritizovali majú v zostavách PC vetvu, ja nie, lebo som lenivý :lol:
Tie SACD, som spomenul hlavne preto, že aj na nich je vidieť, ako rýchlo sa unaví trh. Vždy keď príde niečo nové, tak sa navodí dojem, že už nič lepšie nebude a ono vždy niečo ďalšie príde. Hlavne u tých SACD sa upozorňovalo na to, že slepá cesta od začiatku.
Inak mohol by si mi dať odkaz na obchod, som potencionálny zákazník a kupujem ako CD tak LP. Aj teraz som zháňal ELO a napríklad oni majú výborný mastering, tak na LP ako aj CD.
A poprosím ťa aj o tipy na dobré nahravky, už keď si spomenul hifinázory, ani ja tam už nechodím. Pamätám akurát, že v tipoch na dobrú muziku bolo vidieť, že ani najdrahšia zostava nezaručuje kvalitný zvuk, práve podľa tých tipov čo sa tam dávali :P
Všetko v pohode, napísal som už aj viac ako som chcel, tak už dám pokoj, ale o tej hudbe sa baviť môžme
V pohode, Stano, rešpektujem Tvoj názor.

Keďže som v čase boomu nových formátov okolo roku 2001-2002 bol priamo pri tom, presne viem, prečo sa tieto formáty neujali. Z môjho pohľadu bolo DVD Audio príjemnejšie na posluch, emotívnejšie, teplejšie v prejave, viac sa mi páčilo ako SACD. To bolo viac analytickejšie, krištáľovejšie, jasnejšie. Problémom DVD audia bola kompatibilita len s DVD, len niektoré DVD Video prehrávače vyššej triedy boli schopné tento formát prehrať. SACD si zahubil sam Sony, trafil si vlastný gól do vlastnej brány, tak ako vždy. Formát SACD narval do lacných CD prehrávačov a čakal ze sa jeho rozdielna kvalita prejaví lepším zvukom, no omyl. V lacných playeroch lacné DA prevodníky, minimálny rozdiel vo zvuku, ergo, ľudia nemali dôvod kupovať drahé SACD. Nahravacím štúdiám poskytol Sony drahé licencie s drahým softvérom a hardvérom a potom sa na formát vykašľal a aj na podporu nahrávacích štúdií. Zato je formát dobre chránený proti ripovaniu. Takto si Sony odpisalo MiniDisk.

ELo sú fenomenálne nahraté, mam všetky sólové albá na vinyloch váčšinou povodne vydania. Zaujímavé je, ako Jeff Lynn básní na posledných vinyloch, ako bol analóg zlý a aký úžasný je digital, no jeho posledné albá sú z môjho pohľadu príšerné zvukové sračky. Prečo asi nahrával vacsinou len v jednom mníchovskom štúdiu? Pretože tam bol majster zvuku, akému nebolo páru. Čo sa tých nahrávok DVD Audio a SACD týka, môžem poslať zoznam, ja mám len špičkové nahrávky, sračky nedržím. TACET napríklad má niektoré vinyly nahrávané od stredu ku kraju, tzv. TUBE ONLY technikou, ale to je len klasika, tuším Beethovenové symfónie., ide o kritické tituly, ktoré kulminujú dynamickyna konci nahrávky. Keď mi pošleš do spravy kontakt, môžeme o tom podebatovať.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: MC prenosky ZYX Japan

Príspevok od používateľa jhradec »

Jenom malé dopřesnění- to nastavení VTA na headshellu DUAL je primárně určeno pro měnič (changer),kde se VTA logicky mění jak na talíři přibývá štos desek. jakékoliv nastavení- zvláště u eliptických hrotů ( DUAL používal)
je velmi kompromisní. Označení M - S na příslušném knoflíčku značí polohu pro Single x Multi .....
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: MC prenosky ZYX Japan

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

jhradec napísal: Streda, 6. Januára 2021, 10:29 Jenom malé dopřesnění- to nastavení VTA na headshellu DUAL je primárně určeno pro měnič (changer),kde se VTA logicky mění jak na talíři přibývá štos desek. jakékoliv nastavení- zvláště u eliptických hrotů ( DUAL používal)
je velmi kompromisní. Označení M - S na příslušném knoflíčku značí polohu pro Single x Multi .....
Ahoj, áno to viem, ku gramofónom bol taký trn,co sa zasunul do stredu taniera. To ale skôr slúžilo na podnazovu muziku ro reštaurácií a barov, aby nebolo treba stále meniť platne. V normálnych domácnostiach sa to prakticky nepoužívalo.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: MC prenosky ZYX Japan

Príspevok od používateľa jhradec »

Ty měniče se používaly i doma -třeba na opery- číslování desek je potom jiné- třeba 1/6 strana a né 1/2.
Neměl bys nepotřebný trn navíc ? potřeboval bych pro DUAL 1236.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: MC prenosky ZYX Japan

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

jhradec napísal: Streda, 20. Januára 2021, 10:46 Ty měniče se používaly i doma -třeba na opery- číslování desek je potom jiné- třeba 1/6 strana a né 1/2.
Neměl bys nepotřebný trn navíc ? potřeboval bych pro DUAL 1236.
Netuším, musím sa pozrieť, ale pravdepodobne k niektorým budú skôr chýbať
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"