Pioneer ct 959

Moderátor: AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Pioneer ct 959

Príspevok od používateľa Stano »

Pekné mašinky, tak hodil by sa amp 858, pozrel som ceny a mením taktiku.
Ono sa to nezdá, ale s ohľadom na ceny, si asi počkám na ucelenú zostavu najvyších modelov z tohto obdobia a zobrať komplet.
Jedna aj bola za cca 2000 eúr, pretože jednotlivo ma to asi vyjde drahšie. Alebo čakať a sledovať.
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Pioneer ct 959

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Na 858 som hral niekolko rokov.Radsej by som pozeral po 878.Pri priamom porovnani bola pocutelne lepsia.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Pioneer ct 959

Príspevok od používateľa Stano »

Nepočul som ani jeden, ale keď vidím tie ceny, fakt rozmýšľam nad ucelenov zostavou, spravidla sú vo výbornom stave.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Pioneer ct 959

Príspevok od používateľa Stano »

Stano napísal: Nedeľa, 29. Novembra 2020, 18:01 Neporadí mi niekto, odkiaľ zohnať kladky na tento deck. Aký majú mať rozmer.
Žiadam múdrejších a šikovnejších o radu.
Objednal som remienky, kladky a idler, ale pán predajca ma požiadal o rozmer kladiek, nakoľko si nie je istý. Rozobratý ho nemám, tak to ani neviem zmerať a bez náhradných dielov to rozoberať nechcem.
Nevie niekto poradiť presné rozmery tých kladiek?
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2317
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Pioneer ct 959

Príspevok od používateľa orhore »

V tom by ti mohl poradit akorát Teslák. Kladky v jeho decku Pioneer CT-S710 jsou stejné jako ve tvé 959. Jinak ty samé kladky jsou osazeny ve více strojích:

CT 676, 737, 757, 777, 7A, 939, 959, 979, 95, 9A
CT-S 610, 620, 710, 730, 740, 810, 820, 830, 910, 920

Některé jsou single capstany, tak tam samozřejmě chybí levá kladka, ale jinak jsou totožné.

Označení kladek od výrobce Pioneer:
RXB-876 (pravá)
RXB-877 (levá)

Na ebay mají jen levé včetně držáku, pravé nikdo nenabízí. Myslím originály Pioneer. Fake shit od prodejce revox_de určitě nekupuj. Jsou to vyhozené peníze.
Vím, že jsem ti nepomohl, ale více informací nemám.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Pioneer ct 959

Príspevok od používateľa Stano »

Objednal som to od nejakého Čecha, ten to objednáva z Nemecka, uvidím čo pošle. Odfotím ti to potom a pošlem.
Mne tie kladky prídu v poriadku, ale pre istotu ich chcem, pre budúcnosť.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2317
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Pioneer ct 959

Príspevok od používateľa orhore »

Stano můžeš být konkrétnější? Od nějakého Čecha a ten to objednává z Německa? To zní velmi podezřele s nejistým výsledkem.
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: Pioneer ct 959

Príspevok od používateľa rado »

orhore - ja som od toho revox_de objednával kedysi remienky na deck Technics, nie kladky. Je na neho lepšie si dávať pozor, má nekvalitný tovar? Zatiaľ som ich nepoužil takže skúsenosť nemám. Vďaka vopred za info.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2317
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Pioneer ct 959

Príspevok od používateľa orhore »

rado i já jsem kdysi nevědomky objednal celou sadu gumové bižuterie na svůj RS-B965 právě od revox_de. Už po měsíci jsem musel vše vyměnit za alternativu či originály. To jsou už lepší opotřebované originály než na oko nové díly od něho. Až pak jsem zjistil na tapeheads, že v tomhle zjištění nejsem sám. Cokoliv se na tom webu probírá ohledně gumových dílů, tak se upozorňuje na nekvalitu právě od tohoto prodejce. Řemínky, které mají na starosti pohon setrvačníků musí být velmi kvalitní kvůli kolísání rychlosti. U ostatních stačí standardní kvalita.

Kladky a řemínky (pokud jsou k dispozici v takových rozměrech) kupujte hlavně od pána Mihoka. To je prvotřídní kvalita. Řemínky, které nenabízí, se dají dle rozměrů zakoupit v Ame.cz či jiných e-shopech i na Slovensku a jsou určitě lepší než ty od revox_de.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Pioneer ct 959

Príspevok od používateľa Stano »

Už to inak nebude :D spýtam sa ho keď mi dorazia, že odkiaľ to je a možno budú originálne, nechám sa prekvapiť, budem mať ďalšiu skúsenosť.
Kladky sú v pohode, idler by som vedel zobrať od Tesláka a aspoň budem vedieť rozmery.

Inzeruje na bazoš.cz aiwajapan alebo tak nejak. Tuším predáva aj na aukro.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2317
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Pioneer ct 959

Príspevok od používateľa orhore »

Pravděpodobně ten samý prodejce pod x-přezdívkama nabízí kde co z ebay včetně přivlastněných cizích fotek. V nabídce má i to, co prodává revox_de. Poznáš podle žlutého pozadí: https://www.bazos.cz/img/3/235/12714823 ... 1608380842
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: Pioneer ct 959

Príspevok od používateľa rado »

Vďaka za info. Čo už, u fixyouraudio som kupoval remienok do walkmana, na ten deck som to vtedy našiel hentam tak som to rovno objednal. Nabudúce si dám väčší pozor. ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Pioneer"