Tape deck Pioneer - ktorý?

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2317
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa orhore »

Abych jen nehanil Pioneer, tak je pravdou, že i bez změny součástek v zapojení nehraje vůbec špatně. Technics naopak potřebuje určitou modifikaci, aby hrál dobře.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1353
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa Teslák »

Orhore : uff,malém se mi dělalo špatně,zkoro jsem si myslel že svět je jen o Technicsech,.
Pioneeri hrají fakt pěkně,z výroby jsou v nich mechanická relátka v audio cestě namísto elektronických přepínačů,(v tom mojem sic jen jedno).
Naposledy upravil/-a Teslák v Utorok, 6. Októbra 2020, 00:01, upravené celkom 1 krát.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

dávam palec hore pre Pioneer ;) - ale tie z 90. rokov nepoznám. Mám rád z prelomu 70/80 - lepšie povedané koniec 70. rokov. Ale to už asi viete :lol:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa janvys »

Stano napísal: Pondelok, 5. Októbra 2020, 19:29 No veď čakám, aj na tú moju 765 som čakal a ako to dopadlo viete :D To keď ukážem a napíšem čo všetko bolo zničené, tomu neuveríte, ten deck niekto opravoval asi kladivom alebo tak nejak podobne.
Ja chcem jeden poriadny deck a tie, čo som pokúpil pôjdu do sveta.
Samozrejme si 765ku nechám,
Za tuhle cenu je to naprosto bezkonkurenční nabídka, navíc prodejce je z SK:
Screenshot_20201006_041804.jpg
https://aukro.cz/kazetovy-magnetofon-so ... 6975394718
.
SONY ES
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa Stano »

Janvys:
Na toto som nereagoval, ale cením si tvoju námahu. Ja neviem prečo, ale mňa Sony absolútne neoslovuje, všetci chvália, ale z nejakého dôvodu ja a sony, to k sebe nepasuje.
Zvažoval som JVC TD-V711, bola tuším za 7500 českých, Pioneer 939 za 5500 tuším, len viem, čo mám za sprostú povahu a aj tak skončím tým, že kúpim Technics RS-B965, jednoducho to tak skončí. Cez email mi jeden pán z Čiech prisľúbil pomoc so zháňaním podľa mojej špecifikácie - vizuálne perfektný prípadná nefunkčnosť výhodou kvôli nižšej cene. Všetko závisí od výzoru, ceny pod 500 nie sú, tak uvidím ci sa niečo zoženie a ak nie, zoberiem ten z hifibazar.sk. Je za 590, ale je po servise. Keď s počítam 765ku, 100vka predajcovi, 100vka servis, 30 pošta tam a späť, 626ka na náhradné diely za 40eur, 404 na náhradné dieli 65 eur. Mal som z fleku kúpiť čo som chcel a mal by som pokoj. Ale keď je človek lakomý, mám čo si zaslúžim.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa janvys »

Stano napísal: Piatok, 16. Októbra 2020, 22:57 ....Keď s počítam 765ku, 100vka predajcovi, 100vka servis, 30 pošta tam a späť, 626ka na náhradné diely za 40eur, 404 na náhradné dieli 65 eur. Mal som z fleku kúpiť čo som chcel a mal by som pokoj. Ale keď je človek lakomý, mám čo si zaslúžim.
To nic, tohle potkalo určitě víc lidí, i včetně mě. Hezky česky tomu říkám že "jsem si pěkně nasral do bot" :D
Osobně jsem vždy měl pro všechny značky otevřené dveře, nebyl jsem zatížený na něco a nebo naopak dopředu nezavrhoval nic. Ale za posledních 30 let jsem měl těch decků tolik od všech hlavních výrobců, jak na užívání tak servisování, že jsem si postupem času utvořil relativně dobrý vztah k Sony, ale pozor - modely do max 1993 a zejména ES třída! Mám rád jejich neutrální zvuk, vynikající zpracování(80.léta), robustní relativně jednoduché mechaniky, ale hlavně "service friendly" konstrukci. Navíc se mi například líbí, že v 80.letech i ve střední třídě modelů byly standardem vymoženosti, které ostatní značky měly až u svých highend modelů.
Co se týče Technicsu, mám na ně v podstatě stejný názor jako Orhoř.
Obecně, u všech značek najdeme šunty i povedené kousky. Velmi často konzultuju různé věci se servisáckýma špičkama mezi cassette decky na tapeheads.com, oproti nim jsem vlastně absolutní nula :D
A hlavně jak se říká více hlav víc ví. Hlavně skutečně těch co rozumí analog zvuku a elektrotechnice.
Věřím že s 965kou budeš spokojený, nic lepšího ani Technics pravděpodobně nevypustil. 3hl. dual caps, quartzDD, manuální kalibrace s generátorem, dva vstupy, jediná věc co mě u tak vysokého modelu zaráží je absence amorfních hlav??!!! (jestli se mýlím-nakopněte mě)
Protože tady se dostáváme k nepříjemné skutečnosti, a to je v jakém jsou ty hlavy stavu (u decku který chceme koupit). Ve většině připadů tato skutečnost totiž zásadně ovlivňuje jeho hodnotu.
SONY ES
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

Ja som tiez spekuloval.. Chcel som kupit Sony TC-KA7ES. Bolo to asi pre 5 rokmi. Povedal som si ze strop je 200 EUR. Rok som sa snazil na aukciach. Vysledok bol, ze skoro vzdy sa za tych 200 EUR aj predala. Len som vzdy skoncil druhy.
Teraz sa pod 1000 kupit neda. Ale nelutujem toho, moje preferencie sa uz davno zmenili
Prepacte ze som odbocil od temy.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2317
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa orhore »

janvys napísal: Sobota, 17. Októbra 2020, 04:09 Věřím že s 965kou budeš spokojený, nic lepšího ani Technics pravděpodobně nevypustil. 3hl. dual caps, quartzDD, manuální kalibrace s generátorem, dva vstupy, jediná věc co mě u tak vysokého modelu zaráží je absence amorfních hlav??!!! (jestli se mýlím-nakopněte mě)
Vyráběla se ve dvou verzích. Pro Japonsko a USA kde byly AX amorfní hlavy a zbytek světa se musel spokojit jen s tzv Hard Permalloy hlavami. Já mám ve svých 965 stále původní a bez viditelného většího opotřebení hrajou velmi dobře. Zálěží také jak se k decku uživatel chová. Pokud do něho strká vše co najde na smětišti, tak zhobluje klidně i ty amorfy.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa Stano »

Orhore, ty ich máš viac kusov? :twisted:
Svet je nespravodlivý :D
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa iwwo111 »

orhore napísal: Sobota, 17. Októbra 2020, 09:44
janvys napísal: Sobota, 17. Októbra 2020, 04:09 Věřím že s 965kou budeš spokojený, nic lepšího ani Technics pravděpodobně nevypustil. 3hl. dual caps, quartzDD, manuální kalibrace s generátorem, dva vstupy, jediná věc co mě u tak vysokého modelu zaráží je absence amorfních hlav??!!! (jestli se mýlím-nakopněte mě)
Vyráběla se ve dvou verzích. Pro Japonsko a USA kde byly AX amorfní hlavy a zbytek světa se musel spokojit jen s tzv Hard Permalloy hlavami. Já mám ve svých 965 stále původní a bez viditelného většího opotřebení hrajou velmi dobře. Zálěží také jak se k decku uživatel chová. Pokud do něho strká vše co najde na smětišti, tak zhobluje klidně i ty amorfy.

Mňa by zaujimalo, na čo si dať pozor pri prehravani. Akym kazetam za vyhnúť.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2317
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa orhore »

Stano - mám akorát dvě 965. Tu druhou jsem koupil za pěkný peníz na aukru: viewtopic.php?f=56&t=1274

iwwo111 - hlavně dodržovat čistotu a používat kazety, které jsou takhle udržovány a uschované v původním obalu. Vyhnul bych se starým kazetám s mechanicky poškozeným páskem. Ale i od neznámých uživatelů. Už jsem viděl pásek, který měl nalepený prach a jiné nečistoty zřejmě po nějakém úniku maziva. Věřím jen kazetám, které si odbalím, nahraju a používám jen já.

Ale to už jsme mimo téma. Tak aby to nezapadlo. Stano, jaký vlastně bereš deck Pioneer? :)
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa Stano »

Ak vydrží do Vianoc v ponuke tá Pioneer zostava urushy, tuším 60000 tisíc, alebo tak nejak zoberiem ju celú aj s deckom. Nebudem kupovať deck za 700 a podobné nezmysli. Tak to bude aj s deleným zosikom komplet zostáva, je tam ct 91 tuším. Myslím, že za tú cenu komplet to bude dobrý kauf.
Napísať odpoveď

Návrat na "Pioneer"