Tape deck Pioneer - ktorý?

Moderátor: AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa Stano »

Každému sa páči niečo iné. V Bratislave som mal známeho, ktorý mal teslu aj bedničky Tesla vrazené v obývacej stene a bol nadmieru spokojný ako mu to super basuje :D
Ja nespochybňujem kvalitu tých teac, tascam, revox tape deck topmodelov, len je to mimo rozsah ktorý som ochotný zaplatiť.
A studer 807, asi budem navždy ľutovať, že som ho nezobral keď sa dal kúpiť za cenu lacnejšiu ako chcú dnes za dragona.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa oneeeee »

za 1000 € je GX 625
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa Nstar »

Zalezi aj čo chceš. Či to má mať vselijake hracicky, aký typ zvuku preferujes, a či ocenis skôr jednoduchu servisovatelnost alebo radšej prespekulovany komplikovaný starší stroj. Páčil sa ti asi zvuk Ortofoniek, takze niečo tým smerom?
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa Stano »

Tak som narazil na bazosoch, na model Pioneer ct900s. Chcel by som poprosiť skúsenejších, o nejaký názor na tento tapedeck.
Nestretol sa s ním niekto.
V podstate by som chcel kúpiť, nejaký slušný kazeťák, oslovujú ma hlavne 90te roky.
Vysnívaný Technics RS-B965, tak ten sa pod 500 eúr momentálne ani zohnať nedá, tak rozmýšľam ako sa dostať k nejakej vyššej triede za nejakých +/-300 eúr.
Ak by niekto vedel poradiť, pripadne mi sprostredkovať nákup niečoho lepšieho, za slušnú cenu, nebudem len vďačný, ale nejako sa revanšujem.
Ďakujem za každú radu.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa janvys »

Vím že mě hned pár lidí ukamenuje, ale:
decky z 90.let Technics a Pioneer nebrat
Ct-900s nemá ani možnost manuální kalibrace. Koukal bych se na konec 80.let kdy byl vrchol cassette decků. Ještě bych zkousnul některé kousky ze začátku 90.let.
Je to jen můj osobní názor a zkušenosti. Vic k tomu nic.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa orhore »

Proč se omezovat v záporech jen na 2 značky když ten pokles kvality v 90 letech byl globální? Co taková Aiwa AD-F850 s plastovým setrvačníkem :mrgreen: . Ale i Teac V-8030S nebo 6030S. To byly hodně drahé od pohledu krásné monstra s podprůměrnou elektronikou. To samé by se dalo napsat i o Denonu, atd. Ani Nakamichi nebo Tascam nebyly svaté - špatné návrhy zemních spojů nebo rozpadající se plastové převody.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa Teslák »

Já jen tak hodím do placu,Pioneer CT-S820S ,nebo CT-S910 .Referenční mechanika s těžkými setrvačníky..
Mám sice jen CT-S710,který je z roku 1992 a oprav zažil a ještě zažije,nojo ,zub času.
Tyto stroje moc plastů nemají.Ale oba bych chtěl alespoň očichat mýmy smysly... Měly by to být ještě japonci.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa Stano »

Chlapi!!! :lol:
Každý deck má svoje pre a proti, ale napr. automatickú kalibráciu chváliš na yamahe aj ty Janvys, hromada ľudí je s ňou spokojná. V ponuke je aj Yamaha KX 670, mne na ňom chýba taký ten šmrnc topmodelu.
Čo by ste zobrali, tú yamahu kx 670,alebo Pioneer ct900s.
Nechcem si dať odobriť rozhodnutie, ani nejdem okamžite kupovať, len sa radím.
Chcem nejaký vyšší model, za rozumný peniaz. Za Orhorem nepredávanú a neponúkanú :D 965ku,by som dal aj trošku viac.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa orhore »

Nedávno jsem měl na stole PIONEER CT-S730. Typická závada snad pro všechny tyhle modely se stejnou mechanikou. Problematické zavírání dvířek s kazetou s prokluzem řemínku na převodech. Zatuhlé mazivo na pojezdech zavírání dvířek, které tomu chodu úspěšně bránilo a totálně sjeté plovoucí kolo s hvízdavým prokluzem. Guma kde se podívám. Vždy když mám na stole něco jiného než je Technics, tak si říkám, proč proboha :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa Stano »

Dobre, tak naďalej čakám na 965ku :D Ale nie, musím byť trpezlivý a počkať na správnu chvíľu alebo jednoducho kúpiť na hifibazar. Ak je pod 500eur,automaticky je tam nejaké poškodenie, plechov alebo aj čelného panela.
To aký deck a prečo, preberali aj na Slovane té a fakt "ťažký kazeťáci" a 965ka vychádzala zo súbojov vždy veľmi dobre. Ale Pioneer je fakt krásny stroj.
Ak by ste na niečo slušné narazili, tým myslím kľudne AKAI, JVC, Technics, Pioneer tak mi dajte vedieť.
Hlavne nemám kontakt na nikoho, čo by mi vedel sprostredkovať kúpu, ide mi hlavne o vyzualnu stránku, opraviť sa dá všetko ale čelný panel nie.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

super deck sa da kupit do 200 e .... treba len chvilku pockat a mar stastnu ruku
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Tape deck Pioneer - ktorý?

Príspevok od používateľa Stano »

No veď čakám, aj na tú moju 765 som čakal a ako to dopadlo viete :D To keď ukážem a napíšem čo všetko bolo zničené, tomu neuveríte, ten deck niekto opravoval asi kladivom alebo tak nejak podobne.
Ja chcem jeden poriadny deck a tie, čo som pokúpil pôjdu do sveta.
Samozrejme si 765ku nechám,
Napísať odpoveď

Návrat na "Pioneer"