Moje malé přístroje na hraní

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
David Davidian
mazák
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Utorok, 4. Augusta 2020, 16:17
Bydlisko: Chropyně
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje malé přístroje na hraní

Príspevok od používateľa David Davidian »

moniatko napísal: Streda, 5. Augusta 2020, 10:12 tiež som chcela niečo podobné napísať, ale Nstar ma predbehol.
Je super že deti zasvěcuješ do týchto nádherných koníčkov, ani si možno neuvedomujú, aký poklad im prenechávaš : )

myslím záľubu - nie konkrétne materiálnosti, ale ten pocit, zážitok, radosť.
tomuto by sa mali malé deti venovať, pretože je to niečo, čo má v sebe hodnotu a doslova sa to dedí : )

obrovská poklona, že dávaš svojim deťom možnosť spoznať ozajstné koníčky
Strasne moc dekuji, jak na pude, tak i v obyvaku mam i VHS.. mala si pousti obcas i video. Jsem moc rad, ze ma zajem. Uvidime na jak dlouho . Mala umi i kalibrovat kazetu :-) naucil jsem ji to. je to radost.
mam tri deti. 21 syn, 19 dcera a mensi tento tyden 5. O analogu vědí. Jak LP, MC,DAT,MD ... starsi dcera je i muzikantka. i syn, ale ted dcera toho nechala. udelala maturitu na policejni skole a jde dal. Chce byt vysetrovatelkou vrazd. tak neni cas.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Moje malé přístroje na hraní

Príspevok od používateľa moniatko »

páni, až žasnu : )
nádhera, to je radosť, keď deti majú záujem pokračovať v šľapajách rodičov
Mala umi i kalibrovat kazetu :-) naucil jsem ji to. je to radost.
pfúúúúha ako, to je úžasné, pochváľ ju odo mňa, že ju moc obdivujem a dúfam, že ju to neomrzí
keď bude chodiť do školy, možno bude nosiť walkman s vlastnými kazetami ako ja som pred 4 rokmi začala : )
PS: aj všetko najlepšie k narodeninám : )


Naozaj som rada, že si sa zaregistroval a podelil sa o svoje poklady (a nemyslím len hifi ;) )
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Moje malé přístroje na hraní

Príspevok od používateľa orhore »

Napíšu zde, aby to lépe zapadalo do tématu. Citace je ale z jiného vlákna věnovanému zesilovači Sony TA-F335R.
David Davidian napísal: Streda, 5. Augusta 2020, 12:50 No to je různý. Ale nejvíc mě baví Aiwa 850 a 880 a potom Yamaha 493 a 580 a pak technics RS-BX 655 a 626 Direct drive oba
Aiwa AD-F880 je skvělý deck pokud má kvalitní řemen. AD-F850 je už daleko horší deck. V mechanice má levý plastový :o :!: setrvačník a nic moc elektroniku.

Obrázok

Technics RS-B655 také vlastním a po výměně IC2 z M5218L na NJM2114L hraje excelentně. Přímý náhon, žádný řemen a jen gumová kladka. Absolutně nenáročný na údržbu. Velké dvourozsahové indikátory. Tohle by mu mohly závidět i násobně dražší decky. Je to sice jen dvouhlavka, ale na poslech ideální.
Používateľov profilový obrázok
David Davidian
mazák
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Utorok, 4. Augusta 2020, 16:17
Bydlisko: Chropyně
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje malé přístroje na hraní

Príspevok od používateľa David Davidian »

orhore napísal: Streda, 5. Augusta 2020, 15:34 Napíšu zde, aby to lépe zapadalo do tématu. Citace je ale z jiného vlákna věnovanému zesilovači Sony TA-F335R.
David Davidian napísal: Streda, 5. Augusta 2020, 12:50 No to je různý. Ale nejvíc mě baví Aiwa 850 a 880 a potom Yamaha 493 a 580 a pak technics RS-BX 655 a 626 Direct drive oba
Aiwa AD-F880 je skvělý deck pokud má kvalitní řemen. AD-F850 je už daleko horší deck. V mechanice má levý plastový :o :!: setrvačník a nic moc elektroniku.

Obrázok

Technics RS-B655 také vlastním a po výměně IC2 z M5218L na NJM2114L hraje excelentně. Přímý náhon, žádný řemen a jen gumová kladka. Absolutně nenáročný na údržbu. Velké dvourozsahové indikátory. Tohle by mu mohly závidět i násobně dražší decky. Je to sice jen dvouhlavka, ale na poslech ideální.
Naprosto souhlasim. Je po celkovem servisu. Jak Technics 655 tak i AIWA 850. Cela kompletace mechaniky. Gumy , kladky a pod hlavou i posuvna kulicka. 880 je taky po servisu obou kladek.
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"