Technics SL-P2000

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Technics SL-P2000

Príspevok od používateľa EZ647 »

Viem že Technics posledné modely CD prehrávačov boli viacmenej opovrhované nedostatočnou kvalitou zvukového podania, ale v katalógu asi rok 2000 :) sa objavil aj tento model, na ktorý mi aj jeden veľmi kritický pán povedal že je to veľmi kvalitný prehrávač, ale moc drahý, tuším bola vtedy jeho cena 30 000Sk, má niekto skúsenosti, alebo nebodaj na predaj? :D

https://www.hifiengine.com/manual_libra ... 2000.shtml
Prílohy
technics_sl-p2000_black_front_panel.jpg
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics SL-P2000

Príspevok od používateľa Stano »

Výborný prehrávač, s perfektnou odolnou mechanikou. Zaplatil som za neho asi o polovičku viac ako som ho následne videl na nemeckom ebay. Mám k nemu aj pre a power amp 2000, pre mňa je to nostalgia a spomienka na, predajňu elektra v BA niekedy v 1992, keď som čumel na nejaký midi systém Technics s ručičkami. Chcel som k tomu Rs-b 900, ale ani neviem či sa robí v čiernej.
Síce po dvoch rokoch, ale registroval som sa len včera.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics SL-P2000

Príspevok od používateľa EZ647 »

Vlastniť ho mi príde tak veľká šanca ako výhra v športke, totálna rarita.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics SL-P2000

Príspevok od používateľa Stano »

Mal problémy s načítaním, riešil som to v celku dlho, kúpil som kvôli tomu ešte jeden model s tým istým laserom, dve kompletné mechaniky a nový laser. Problémy trvali.
Na email sa mi ozval bývalí servisák Panasonicu, s tým, že neexistuje aby bol pokazený laser, že ten laser je nepokazitelný, kázal mi vyčistiť pojazd laseru a namazať - nepomohlo. Následne mi poslal nákres na zmeranie výšky unašača CD od laseru a chyba bola opravená. Staré stroje majú výhodu v tom že sa všetko dá opraviť. Ten unášač mal normálne šrób, pridvihnúť dotiahnuť a bolo opravené.
Tá mechanika je asi magnéziová, vyzerá tak a je aj tak odolná. Pri oprave som mal vysunutý šuflík a kopol som do neho pätou, nič absolútne nič sa tomu nestalo. Absolútne tichá, raz som sa v jednom highend obchode spýtal na mechaniku v top modeli Wadia, že to vrčí ako starý pes - radšej som odišiel. Zvuk neporovnávam, ale konštrukcia a prevedenie je podľa mňa výborné.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3647
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Technics SL-P2000

Príspevok od používateľa Nstar »

Prekrásne CD, mne sa to proste páči, ak má niekto odskúšané, nech sa podelí o názory
ja viem, že sú neni všetky z jedného rádku a že neviem vkladať obrázky ale námatkovo:
SANSUI CD A917 XR
PHILIPS LHH 1000
SONY CDP X777ES
VICTOR XL Z1000
a zopár dalsich
casto zabudnutý a neprávom Grundig 9000 alebo 9009
krásna YAMAHA GT CD1
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2886
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Technics SL-P2000

Príspevok od používateľa AdmineR »

netreba zabúdať na CD Rotel a nedávno som kúpil Teac CD-3 len som ho ešte neskúšal - neni doma
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics SL-P2000

Príspevok od používateľa EZ647 »

V skratke, mne sa ten Technics veľmi páči, už od prvej chvíle ako som ho pred rokmi videl v katalógu, ale neviem si predstaviť že by som za neho dal xxxx prachov, a hlavne NIKDY som ho NIKDE nevidel v ponuke, preto som ohromený tým že ho niekto zakúpil.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3647
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Technics SL-P2000

Príspevok od používateľa Nstar »

Stano, ty mas dva tieto CD a funkcne?
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics SL-P2000

Príspevok od používateľa Stano »

Nie, nie. Ten druhý model bol ta 900vka, čo som v bazáre ponúkal za kazety, ale Orhore ma upozornil, že je to výborný CD prehrávač, tak som ponuku stiahol. Tá 900vka má zhodnú mechaniku s 2000kou, kvôli tomu som ju zobral a predajca mi pribalil, ešte dve mechaniky SOAD 70.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3647
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Technics SL-P2000

Príspevok od používateľa Nstar »

Zvukovo to ako pocujes, ktory je lepsi? Porovnaval si to aj s nejakymi inymi cd?
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics SL-P2000

Príspevok od používateľa Stano »

Nikdy som ich priamo neporovnával, nemám na to nervy.
Ja si hudbu vychutnávam. Od kedy mám tú 2000ku, CD prehrávam len na nej. Porovnal som ju s BDP Pioneer sc-lx52 a 55 tuším, tie však boli zapojené do receiveru Pioneer, ale aj tak... Zostava Technics bola suverénne lepšia vo všetkom. Vždy keď čítam na hififórach keci o plochom zvuku bez života, to sa len usmejem. Niekto, niekedy v 90 rokoch počul nejaký základný model na bedniach Tesla a hodí to do jedného vreca.
Na akejkoľvek stereo zostave, počujem či je nahrávka kvalitná alebo nie. Zbierke hudby som venoval hromadu času, zisťovania čo je dobré a čo stojí za prd.
Ja už naozaj len počúvam. Keď si nájdem 2 hodiny pre seba, decká a najdrahšia odídu na prechádzku, tak vtedy, a vtedy sa mne nechce riešiť čo je lepšie, pustím si hudbu na ktorú mám chuť.
Tú 900vku som mal zapojenú cez sluchátkový zosik od BVa, a Byerdynamic DT 990 250ohm, bol som veľmi spokojný.
Ja ani neviem načo sú všetky tie tlačítka na tej 900vke, používal som len open/close a play 😁
Na tej 2000ke je minimum tlačítok a "Tak to má být, tak je to správňe"!
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3647
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Technics SL-P2000

Príspevok od používateľa Nstar »

Tak to ma byt, vychutnavat muziku.
Nepochybujem, ze tie cd hraju jak vino. A ten dizajn je vyborny. Pre mna je to dost exotika, tazko sa s takym stretnut, neviem od toho odtrhnut oci.
BV sluchatkac je skvely.
Napísať odpoveď

Návrat na "Technics"