Technics RS-B765

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa oneeeee »

hi-fi bazar je predražený. po tej druhej stránke , či je zoservisovaný a nastavený , neverím. je tu jeden servisák z púchova , ktorý dáva aj certifikát o nastavení .
https://elektro.bazos.sk/inzeraty/technics-rs/
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Stano »

Ideálne nastavenie hláv, neočakávam, že vraj to nemali decky ani keď odchádzali z fabriky. Ale ak by som tu poprosil o nastavenie decku, nechcel by som mu poslať úplný šrot :) Myslím že gumičky, vyčistenie a namazanie robia určite.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Stano »

Tak ešte niečo napíšem k tým plastovým zobáčikom. Pretože keď som hľadal ja, niečo o podobnej poruche skoro nič som nenašiel. Orhore o nich píše aj v inej téme.
Každopádne s nimi netreba manipulovať na amatérskej úrovni, z amatérskeho pohľadu sú po tých rokoch veľmi krehké a na to ako sú pre tento konkrétny deck dôležité, neviem či sa to nedalo urobiť lepšie.
Predajca ma upozornil, že dvierka neotvarajú, plus tlačítko monitor spôsobí otvorenie dvierok ak je vo vnútri kazeta normál. U ostatných kaziet bolo všetko v poriadku. V tom čase boli poškodené dva tie zobáčiky, odstránil som ten silikón čo ich držal, lebo v podstate voľným okom je poškodenie toho zobáčika neviditeľné dostalo to vôľu, ktorá tam nemá byť, plus jeden ďalší som poškodil ja.
Takže oprava dopadla tak, že teraz pri prázdnom decku detekuje kazetu type IV metal z tohto pohľadu môj servis nemá vo svete páru :D
Chyba je tá, že už ani nahrávanie nefunguje pretože, po stlačení tlačítka rec sa toto rozbliká a otvorí dvierka.
Musím tie zobáčiky vymeniť, pretože mám aj na videu, že všetko fungovalo až na tie dvierka. Uvidím, beriem to ako hobby na voľný čas, len si musím kúpiť nejaký poriadny tape deck, aby mi hral pri oprave.
Chcem sa všetkým poďakovať za rady osobitne Orhore-mu.
Idem zháňať niečo plne funkčné, téma tipy na dobrý nákup už čaká na vaše nápady, hádam sa niečo podarí, moja predstava je RS-B965, gx-75, gx-95 alebo niečo podobné.
Naposledy upravil/-a Stano v Nedeľa, 19. Júla 2020, 22:58, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa EZ647 »

Mne to nejako pomaly myslí :D
Riešia sa tú tie Technicsovské spínače detekcie typu pásky ani som si neuvedomil že pred rokmi som ich mal niekoľko desiatok navyše z odpadu výroby Panasonicu z DE.
Mal som z tej výroby veľa materiálu v rátane niekoľkých mechaník Panasonic ktoré dávali do veží v tej dobe asi 2000-2002, dvojkazetové s jedným motorom, tam boli tieto spínače v plastových krytoch, keďže Technics je Panasonic, tak už je len otázne či použili rovnaký dizajn a či by som ešte našiel torzá tých mechaník niekde.... Keď tak mi to niekto pripomeňte asi v strede týždňa.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak treba si porovnať či to presne sedí, ale ja som našiel len dva kusy.

Pozerám na tie fotky čo poskytol orhore, ale je to trochu iné.
Prílohy
IMAG0565.JPG
IMAG0565.JPG (105.96 KiB) 4615 zobrazení
IMAG0566.JPG
IMAG0566.JPG (83.52 KiB) 4615 zobrazení
IMAG0567.JPG
IMAG0567.JPG (90.16 KiB) 4615 zobrazení
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Stano »

Ahoj, budú iné. Zdá sa mi ze sú kratšie a ešte tam niečo chýba v tom čiernom plaste. Ale mali by mi prísť, ozval sa mi jeden pán a poslal mi z iného kazeťáka, že budú sedieť. Uvidím, on si bol istý. Tolik práce a pritom tlaková blbosť.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa orhore »

Vypadají, že jsou o něco kratší.
Tohle je achilova pata decků. Ale k smrti jim pomohou jen ti, co sundávají ty plastové krytky. Jinak ty jazýčky přežijí deck, ale musí se o ně uživatel starat. Sem tam ošetřit přípravkem na kontakty a žádné násilí.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Stano »

Tak mi dnes prišiel balíček s náhradnými spínačmi, ale stalo sa to čo som očakával...
IMG_20200724_183918.jpg
IMG_20200724_183932.jpg
Sú z modelu RS TR232 a sú to asi tie isté čo sem dal EZ, sú kratšie o cca 5mm. Mám ich 6 a dobre ich odložím, dostal som ich zadara. Keďže, momentálne neviem zohnať náhradu z Orhore-em odporúčaných deckov, idem to risknúť ešte raz a kúpim RS-B40, podľa návodu má slušné parametre a je za 30 eúr. Týmto bohovským kaufom, získam funkčný kazeťák, plus prehľad o spínačoch v modeloch Technics medzi rokmi 1985 až 1996, keď sa zadarí, budú tie spínače sedieť. Nechce sa mi platiť 100vku za model nízkej rady ktorý by som znefunkčnil.
RS-B 40 odstup signál šum 92 dB :D
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa oneeeee »

držím palce , pri servise .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa EZ647 »

No tak ja si tie svoje odložím na horšie časy :D
Čo mi pripomína že mi tieto v decku RSTR979 blbnú asi všetky plus väčšina mikrospínačov na prednom panely, ale vymeniť to? nie lenivosť, ako sa poznám robil by som to pol roku a potom by to nešlo ani toľko čo teraz :D

a vždy som premýšľal ako to orhore myslel že sa to dá obrúsiť tenkým prúžkom papiera bez rozobratia, a oni tie staré Technics spínače sú čiastočne otvorené, nezakryté.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa orhore »

V přední časti toho jazýčku je štěrbina kde se vloží ustřižený proužek jemného vodního smirku mezi kontakty. Prsty jemně sevřít kontakty a ten proužek smirku vytáhnout. Opakuje se to několikrát s otočením toho smirku, aby byly oba kontakty očištěné od oxidace. Vymyje se celý v IPA, usuší a pak se ustříhne proužek obyčejného papíru, který je třeba napustit v přípravku na kontakty. Pak opět vložit štěrbinou mezi kontakty, opět lehce stlačit a opatrně papír vytáhnout. Pozor na přetržení, ať tam nezůstane! Není to žádná věda.

Jinak starší řada RS-B505, 705, 905 ma zcela jinak řešenou mechaniku, včetně těch jazýčku pro identifikaci kazety, takže nejdou použít jako náhradní díly.

Obrázok
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Stano »

Tak dnes konečne prišiel darca orgánov pre RS-B765
IMG_20200803_150106.jpg
Je to Technics RS-BX626, mal by mať niečo s ozubeným kolesom. Ale vyzerá výborne. Najprv sa pokúsim opraviť 765, po tom čo vyhodnotím stav 626,ale veľmi rád zachránim aj tú, len tie sprosté spínače... Toto bude nekonečný príbeh. Zase zháňať ďalší deck na diely. Potreboval by som sa dostať k decku označených Orhore-m, ale nech má rozbitý display, odtrhnuté dvierka a pokrivené plechy, proste havária, ale tie spínače v poriadku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Technics"