Technics RS-B765

Moderátor: AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Stano »

Prečo si to nenáfotíš?
Ja strašne nerád telefonuje, ale o to viac si cením mobil kvôli foteniu takýchto vecí.
Pamätám si pár opráv, keď som cestu späť nepoznal a posral som to, ale s fotkami nemám najmenší problém.
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa E001 »

Snažím sa tiež hodne fotiť, lebo skleróza je svinstvo, ale to fotenie je hodne zdravé. Tak mi zdvihne tlak, že ani kávu nepotrebujem. Väčšinou sú na fotkách s bleskom odlesky a bez blesku sú roztrasené zábery nečitateľné. Toľko k mobilom. Ale kto by stále vláčil zo sebou zrkadlovku?
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Nstar »

Ved to, ze snazim sa fotit ale som na to lenivy, nebavi ma to ani s fotakom a s mobilom mojim to uz radsej mozem cez priesvitny papier obkreslit.
Skratka hrabat sa v masinkach ma bavi ale dost vyrusuje ked clovek ma zrazu vsetko odlozit a zacat fotit a hladat k tomu svetlo, stativ, zovialne sa rozpravat s rozobratym strojom aby zaujal vhodnu pozu a vyraz..nehovoriac o tom ze ked ide do tuheho neni cas ani miesto a uz vobec nie ruky nieco este fotit. Ale jasne treba to vypilovat a pochopit ze v mojom pripade to asi k tomu patri.
Moj najvacsi problem ani neni az tak skleroza ale skor neschopnost si vsimnut co a ako bolo povodne spravene. S tym sa bijem odmalicka
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Stano »

Rob fotky aj kvôli fóru, ja som ešte taký zadrbaný kazeťák nevidel :lol: , to ešte aj tá moja obúchaná RS-B40 bola v perfektnom stave.
Ja som s fotkami z mobilu spokojný a to nemám žiadny high end, nakupovanie drahých telefónov, je mimo mňa už 10 rokov.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Stano »

Tak môj najobľúbenejší kazeťák, má pretrvávajúce problémy so zdravotným stavom :D
Ja som to tušil od zaciatku, že Technics bol po technickej stránke úplne inde ako ostatné značky, pretože aj tento deck dokáže veci, ktoré sa niekedy nedajú pochopiť. Jednoducho umelá inteligencia tajne zabudovaná do tohto decku, je schopná učiť sa a dnes v roku 2021, už dokáže chápať ľudské pocity :D

V čase keď mi prišiel zo servisu, mal byť v absolútnom poriadku, vtedy som bol spokojný. V servise vraj mesiac hral bez akéhokolvek náznaku poruchy. Prišiel balík, vybalím, zapojím... Dvierka sa otvárajú, tlačítko monitor funguje tak ako má, tak ideme nahrávať a hajzlík on si dolby radi ako chce B mieša s C a opačne. Tak volám servisákovi a on, že čože? Po popise mi káže prepnúť trimer a skúsiť, následne na to mi oznámi, že bude vadný procesor a že jedine zohnať nový a to sa neoplatí. Ale hral ako pred tým, tak som sa ďalej na fóre nesťažoval.

Ako plynul čas, eject prestal otvárať dvierka, monitor začal otvárať dvierka, a zase fungoval po starom :lol:
Včera si vravím, kamarát už má serieš, idem sa pozrieť na tú opravu.
Pôvodne tam bol pri procesore dorobený nejaký zásah, predpokladal som, že toto bolo odstránené, ale nebolo bolo tam dorobené ešte niečo, sem káblik tam káblik a kazeťák sa správa rovnako ako pred týmito zásahmi.
Pri demontáži som zle zasunul 11 žilový kábel mechaniky, trošku sa zadimilo, ale dvierka sa otvárali a zatvárali samé od seba ani eject nebolo treba tlačiť :lol:
Takže kazeťák ide do šuflíka, uloženka na horšie časy.
Nahradil som ho RS-BX626, škoda že som tak neurobil skôr, lebo až dnes som zistil, že ho viem ovládať dialkáčom.

Môj súkromný názor je napriek všetkému taký, že zvuk RS-B765 mi vyhovuje oveľa viac ako Pioneer ct 959. Je taký otvorenejší a počujem tam viac detailov a nahrávanie je vynikajúce.
Na mňa Pioneer posobí zastrenejšie, a táto zastretosť môže navodzovať u niekoho pocit čistejšieho zvuku.
Kalibrácia na Pioneer je vymakaná, ale práve počúvam Annie Lenox na najstaršej maxellke, nahrávka urobená bez akejkoľvek kalibrácie na RS-B765
Zosilňovač SE-A 2000, SU-C 2000, repro Pioneer S-3ex, neverím, že niekto by to odlíšil ušami od CD, ak zrovnám hlasitosť.
Je to perfektné.

Akurát rozmýšľam čo s tým technicsom. Bol by som veľmi rád ak by sa tu na fóre našiel človek ochotný dostať ho do poriadku, ja ho doma nepotrebujem, len by som chcel aby fungoval, tak ako má, kľudne to môže trvať aj celý rok. Ak to nepôjde opraviť, nech si ho nechá, na náhradné diely, ale bol by som rád ak by ho niekto rozchodiť. Dal som za neho už neviem, asi 100 eúr, 120 oprava, ja už sfunkcnenie toho decku beriem ako výzvu. :lol:
Kto z neho dokáže vyhnať zlých duchov, toho odmena neminie :lol:
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa EZ647 »

kontroloval tam ten pán vôbec stav odporového poľa tlačidlovej matice? Stav plošného spoja a jeho čistota proti skratom a rastúcim kryštálom cínu rokmi? Procesor by sa sám nemal rozhodnúť len tak robiť blbosti, teoreticky, ale čistota dosky a kvalita mikrospínačov sú prvé čo by som prešiel podrobne kus po kuse. Inak neviem.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Stano »

Neviem a ani to už nechcem riešiť. Jednoducho tam je už druhý zásah, ktorý tam nemal byť, vymeniť mikrospínače, pripadne iné veci by som dokázal. Opraviť mechaniku to hej, ale elektrike ja nerozumiem vôbec a som vo veku keď sa mi už učiť nechce.

Mám akurátnu krabicu na zabalenie a poslanie. Fakt je to dobrý deck, nezaslúži si aby skončil v šuflíku.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa EZ647 »

možno nejaký z miestnych členov by sa ho ujal čo by si s ním dal rady
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Teslák »

Já bych ho vzal,jako výzvu. Ale celé to záleží na majiteli.Pokud nespěcháš Stano.
Výsledkem může být ale i neúspěch.S tím je třeba taky počítat,už z pohledu ,že v něm bylo vícero zásahů a kouřové efekty.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Stano »

Aký neúspech?
Veď on napriek všetkému stále funguje, síce nie úplne tak, ako to soudruzi z Japonska zamýšľali, ale hrá :lol:
Keď vydržal to čo s ním porobili, určite sa tvojím rukám podvolí a ty ho sfunkcníš.
Ak ho nesfunkčníš je tvoj :lol:, ak ho sfunkcníš, predáš mi ho ako vlastník, to bude cena opravy.
Dobre som to vymyslel?
Náhradné diely mám a dodám.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa Teslák »

Dobře,zajímavá nabídka,máš druhý na díly ? No fajné! Vidím to pozitivně.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Technics RS-B765

Príspevok od používateľa orhore »

Ten dnešní oficiální servis je marný. Zřejmě vůbec netuší co ty decky potřebují. Pravděpodobnost je, jak už psal EZ647, že mikrospínače mají přechoďáky, takže to hází falešné povely.
Pokud by byl nějakým způsobem poškozený procesor (microcomputer), tak se dá koupit zde: https://eshop.avr.gr/en/mb88511-224n
Je to e-shop v Řecku. Už jsem od nich nakoupil hodně věcí a vždy vše přišlo v pořádku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Technics"