JAPONSKÉ a porovnanie so svetom

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1935
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

JAPONSKÉ a porovnanie so svetom

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Nedalo mi ale musím sa vyjadriť ku teme všeobecnej elektronike.
Všetci až na vínimky možno 2% preferujete aké krásne a kvalitné sú značky a stroje made by JAPAN.
Kuknite a nebodaj ako laici začnite sa hrabať v takom stroji,káble a rozvody krížom krážom ako keby pavúk prešiel vláknom,kým sa ku niečomu konkretnemu dostanete tak musíte strávenými hodinami mnoho odstrojovať.
Nehovoriac o dochádzajúcich hlavne gumenných dielocha čo sa týka mechaník,zabudnite na original náhradné diely,v elektronike tiež tranzistory a integráče,len schopný človek vie nahradiť a zvoliť náhradu,repliku ku danej hodnote a babrať sa ešte s prispôsobením.
To hádam bola doba že v prelome 70-80 rokov nehľadiac na vnútornú štruktúru,riadne naštudovanie funkčnosti útrob strojov ste všetci zblbnutí designom a cenou japoncov ?
Veď aj USA robila mala kvalitné značky,EU nehovoriac o Švajčiarsku,DE,Norsku,Fínsku,len asi nám ten vonkajší krásny vzhľad nevyhovoval.Japonci mali nadčasový pohľad ale Europa a Amerika mala v útrobách schovanú nekonečnú kvalitu el.obvodov a mechaniky ale koľkokrát vzhľadom vyzerali ako naša Tesla,no čo nevidím to v zlom ale ak si na servis otvorím Revox,Grundig,Telefunken,Saba a z ami Ampex,Dokorder,Teac-mimo toho neskôr prešli do Japan,Symetric´s,a mnoho iného okrem Japan a China,všetko obvody a štruktura osadená ako má,rozvody drôtárne ako sa patrí riadne vyviazané a hneď viete čo k čomu patrí,mecha diely dnes no problem vyrobiť na 3D alebo poctivým frezarom-sústružníkom,logicky popísané servisné manualy v rozsahu že by ste podľa toho skonštruovali nový stroj,načo japonci,s čím novým prišli,akurát zbytočnou zložitosťou a komúlikáciqami a všetko robeným na 10 rokov max funkčnosti.
Ešte jedna,čo Japan a China a čo sa im uprieť nedá lákali tým nadčasovým desing ale v Eu a USA im tým poctivým tobolo šuma fuk,zoberte si Revox,Braun,ITT,aj naša tesla,lepšie nech svieti jedna žiarovka v podsvietení,10 mecha prepínačov ale zvuk a obraz na 20 rokov nekompromisný a nezrovnateľný,samo cena Japan a China šla kúpiť lacnejšie aj zohnať ako značkové kontinentálne výrobky.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1935
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: JAPONSKÉ a porovnanie so svetom

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jua ešte poznámka ako to vnímam rozdiel medzi kotučakom a cass deck,kazetu 90 min vyhovujúcu stredne náročnému posluchu ku real lacnému decku kupite a kúpili v minulosti priemerne za 100 Kčs,dnes 3-4 Eur,pás do kotučaku v dobrej kondícii rovnajúcej sa kvalite takmer profi záznamu kúpite za a kupovalo sa odjakživa za 300-600 Kčs,dnes 30-40 Eur,keď sa chcete ukázať tak takmer za 70 Eur pás o zázname ma polstopý kotučak na 19 rýchlosti s dobou hrania hodinkou,nehovoriac že poctivá značková trojmotorovka pásak je min 10-20x drahšia ako cass deck,stačí Vám to páni,hráme sa o doplnok Vintage domácnosti alebo si poctivo pustiť doma profi analog,zodpovedajúci až tak že keď máte doma kotúč stroj a j medium všetko riadne skalibrované a nahrané,nemusíte sa hanbiť aj prísť do profi studia alebo rozhlas prevádzky a nehanbiť sa za zdroj infošky na médiu,s kazetou by ste neuspeli ani s kotučak štvorstopým home záznamom.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: JAPONSKÉ a porovnanie so svetom

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Dano, ty sa na techniku pozeras ako servisak a studiovy pracovnik/profik. A to je ok.
My vacsinou ako uzivatelia (aj ked vela ludi tu tomu rozumie a opravi si veci aj doma).
Ja mam aj eu vyrobky aj usa no zvukovo ma najviac oslovil pioneer a sansui. Nekukal som odkial su. Design bol na druhom mieste. A kazeta mi zvukovo postacuje a vyhovuje. Pasak nemam kam dat ani gramo. Ale ver ze su fanusikovia, len sa im nechce registrovat a vypisovat na fora. A je to skoda. No co spravis.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1068
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: JAPONSKÉ a porovnanie so svetom

Príspevok od používateľa jhradec »

Musím souhlasit.
jednak RtR je nejen měřením, ale i poslechem úplně jiný level než kazety .
Stejný souhlas s tou Asií. Ještě bych připoměl Evropské firmy Bang &Olufsen a Tandberg.
Jenže- nemůžu si pomoct Já mám pořád ještě Akájský období. Zbavil jsem se ReVoxů a mám Akáje.
je to spotřebka. Člověk, který do toho jen trochu vidí, pozná jak to konstruktéři chytře zjednodušili, žádné nekompromisní řešení. Ano s vědomím všech těchhle nedostatků mám Akájský období.
Jediná věc se kterou nesouhlasím je TESLA - srovnání s běžnou "západní" produkcí nesedí. tedy je pár výjimek, ale většina Teslastrojů je Do Do- dodělej doma. Samozřejmě vzhledem k podmínkám ve kterých se vyrábělo - nefunkční zásobování- byla každá výroba hrdinstvím.
No a ještě politická rozhodnutí. Televizory vyráběné v Pardubicích (černobílé, elektronkové- prvá půle 60-sátých let) byly na světové úrovni-* FAKT*!! A pak přišlo politické rozhodnutí-televizory vyrábět na Oravě - technologicky o 20 let zpátky- o kvalitě ani nemluvě.
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"