GRUNDIG CF 7500

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Pokračujem zadnou časťou mechaniky,odstrojujem zotrvačník,remienok a čistím všetky púzdra a hriadele rozvodov,motory nechávam zatial tak,uvidíme potom pri spustení.Mením nové rozvody servo motora,otváram a čistím kontakty spínania funkcii rozvodového kola,samo vše pri skladaní znova premazávam,vsio ide hladko a bez problémov na posum prstami,tiež pomenil nové všetky plast vymedzovacie podložky pod kolieskami rozvodov,foto nižšie,pre dnes stačilo,možno večer ma chytí mánia mechaniku osadiť a urobiť prvý surový test.
Prílohy
P1050982.JPG
P1050984.JPG
P1050991.JPG
P1050956.JPG
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa moniatko »

kde si vzal tú plastovú náhradu za rozpadnuté ozubené kolečko? (už som to našla v predošlom príspevku - pardon, nečítam poriadne : ))
a ako riešiš tie plastové distančné podložky?
DIY

(pouč nás trochu : D)
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa daniel00421 »

moniatko napísal: Sobota, 15. Februára 2020, 18:30 kde si vzal tú plastovú náhradu za rozpadnuté ozubené kolečko? (už som to našla v predošlom príspevku - pardon, nečítam poriadne : ))
a ako riešiš tie plastové distančné podložky?
DIY

(pouč nás trochu : D)
Plastové náhrady na 3D tlačiarni z Ebay,dištance podložky,pružinky a závlačky v špecializovaných predajniach ako sety sa dajú zakúpiť ako AV diely servisné.Už dochádza set aj mne musím sa poobhliadnuť po niečom,naposledy kupoval takú celú paletu asi 50 druhov na www.avelmak.sk
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa moniatko »

fakt? super!
odtiaľ máme len gumičky, ale nájsť sa tam dá teda čokoľvek. Super vedieť.

ja som sa čo najskôr chcela pustiť do mojej Sony veže, ale nejako sa neviem k tomu dostať.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa moniatko »

ale skvelá práca! najlepšie, keď si vieš doma spraviť.
nepotrebuješ zháňať servis a platiť navyše peniaze za robotu
plus, keď urobíš chybu, vieš, kde a akú, pričom v servise ti to dnes môžu viac dojebabrať ako opraviť
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa daniel00421 »

moniatko napísal: Sobota, 15. Februára 2020, 20:35 ale skvelá práca! najlepšie, keď si vieš doma spraviť.
nepotrebuješ zháňať servis a platiť navyše peniaze za robotu
plus, keď urobíš chybu, vieš, kde a akú, pričom v servise ti to dnes môžu viac dojebabrať ako opraviť
Švagor sa mi tlačí dodať v najbližšom čase receicer 7.1 kanál Harman Kardon z produkcie 15 rokov vzad na servis,prestal hrať taká veľká 660 rada,stiahol som servis manualy a kopec zalievaných SMD plošákov,procesing ako v počítači tak neviem vôbec či sa niečo zadarí,mal ho už v official servise a tam ho poslali...no viete,po týždni a zaplatení 40 čuiek mu spravili obhliadku a len diagnostikovali chybu na niakom module a vraj nespravia kôli nedostatku celých náhradných dosiek,fuj taký servis,nevedia individual pomerať súčiastky a identifikovať,vypájkovať a dať novú súčiastku ?Vraj aj on sa na to v servise pýtal a povedali mu že na to nemajú kapacity,pekne,meniť block to block.Uvidíme,dúfam že len niake napájania,inak neviem ako si poradím s mikro sučiastkami.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa moniatko »

kokos tieto novodobé stroje - ja im neviem prísť na chuť... načo takéto komplikácie vôbec vyrábajú... a ešte horšie - na čo sú tie servisy, keď nevedia spraviť to, čo už si my sami nevieme urobiť doma.
dnes aby bol každý inžinier...
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa Kazetowich »

je to cieľ. Aby sa to nedalo opraviť, alebo len draho - aby sa to neoplatilo, alebo to nik nevedel - ani servis. Aby si si kúpila nové. Kolobeh peňazí - alebo inak - kapitalizmus. Večne dojený človek - spotrebiteľ (odtiaľ aj ten názov - spotreba ...)
Ekológia a zdravý rozum nikde ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa moniatko »

škoda sa o tom ďalej baviť
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa pedro »

Veru,keď mašina stojí za čas a úsilie ,nutný jej obetovať -. má to poväčšine zmysel.Niekedy-pri niektorom zariadení veru času škoda !Možno ani to kinorádio za to nestojí,dnes nová obdoba pôvodnej je lacnejšia,ako čas venovaný ku obnove starej...ps.iba príkladdd :O) HOWGH !!!
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Noo,mechaniku nainštaloval späť,pozapájal všetky konektory aj zdroj a...v očakávaní prvého zapnutia sa hneď ulomili také paniky čo držia zatvorené dvierka,samo plast súčasťou odliatku panelu,budem riešiť neskúôr.
Pozaložení kazety skúšam všetky funkcie,všetko behá ako má,mierne hlučnejšia mechanika pri prevíjaní,ako pri starých Technicsoch cez pohon na medzikolo,predsa tu len priame cez zub zub ozubenia.Pás beží pri prehrávaní priamo a bez náznakov vykoľajovania a pozdlžneho krčenia,zalamovania.Pri prehrávaní čo som robil na Kazetovich decku pozorujem jemný nedostatok vo výškach,asi bude treba vziať kalibračnú kazetu a dostaviť azimut hlavy.
Ešte som neskušal hudobný záznam ale pri teste mazania a spustení autokalibrácie všetko funguje fajn,len pri lacnej MaxellUR tej novej bez signálu v pravom kanáli také jemné zaznamenané nepravidelné praskoty ako z výboja el.
No pujdu dál,samo pri odňatí mechaniky,rokov státia v prachu a vážneho servis zásahu nuansa nastavenia hláv,možno rýchlosti tu je,samo potom aj kontrola prehrávania aj buditeľnosti záznamu,symetria indikátorov,oscilátor,bias vše skontrolujem a dostavím na max prijateľného výkonu,inak kalibruje ten auto cal na frekvencie 400,1 kHz a 10 kHz a potom previnie späť a pripraví vpauze na záznam.
Ešte jemne streknúť poťák očisťovač do vsio poťákov,možno rokmi státia tam niečo je,nič významné ale jemne v pozadí šepot chrupu ta je,žiadne pekelné výpadky a strielanie vo zvuku sa nedeje,možno len viackrát dobre popohybovať celou dráhou otáčaním,zatial spokojnosť.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1353
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: GRUNDIG CF 7500

Príspevok od používateľa Teslák »

Moc pěkná práce,miluju repase starých poctivých opravitelných mašinek.Jen tak dál,zlaté ruce,co něco umí!
Těšíme se na závěr a funkční poslechový test.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Napísať odpoveď

Návrat na "Grundig"