Dolby

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Dolby

Príspevok od používateľa iwwo111 »

oneeeee napísal: Nedeľa, 29. Decembra 2019, 12:52 u boomboxu aj 530 mám výlučne chromky na prehrávanie . až to prepnem na cro2 oreže mi to výšky . až zapnem dolby nr tiež to oreže výšky . chromky sú nahraté na akai gx 67 . tak v boomboxe by to orezávať výšky pri manualnom prepnutí na cro2 nemalo mať vplyv . no , ale má , tak kde je chyba .

Chyba bude v nastavení. Mozno uz potrebuje kalibráciu
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Dolby

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Značka dolby systému u indikátorů tam není umístěná pro srandu :)
[/quote]


Presne tak. Každý deck má značku inde. Pri nahravaní s dolby spičky len po túto značku a dolby bude fungovať správne
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Dolby

Príspevok od používateľa EZ647 »

Je to síce pravda, ale mám TDK MA-XG nahratú do +10db a je to jedna z mála kaziet kde som so zvukom spokojný aj s dolby C, dokonca aj naprieč inými deckmi čo je vzácna zhoda.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Dolby

Príspevok od používateľa iwwo111 »

EZ647 napísal: Nedeľa, 29. Decembra 2019, 13:06 Je to síce pravda, ale mám TDK MA-XG nahratú do +10db a je to jedna z mála kaziet kde som so zvukom spokojný aj s dolby C, dokonca aj naprieč inými deckmi čo je vzácna zhoda.
Tak to je pekné. Ja mam skusenost takú, ze ked to prezeniem a idem nad znacku dolby,na decku co som nahraval to sedí. Ale inde akoby zvuk dychal. Sprava sa to, ako keby paska na hlave isla zo ztrany na stranu.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Dolby

Príspevok od používateľa EZ647 »

No a tým chcem povedať, že áno symbol dolby je väčšinou pri 0db displeja, a dodržuje sa aby nebol zvuk skreslený pri dolby, ale to neznamená že keď nahrajete kazetu s dolby na +4db alebo viac, že to na inom stroji oreže výšky z toho dôvodu. Dôvod orezu je hlavne kolmosť hlavy, ako na druhom stroji sadne páska v porovnaní so strojom kde sa páska nahrávala. A potom aj to že dolby obvody môžu byť rozdielne nastavené na každom prehrávači, či už zámerne, alebo nedokonalosťou, no a potom aj kvalita samotnej pásky, je potrebné si uvedomiť že papierové hodnoty frekvenčných priebehov jednotlivých kaziet už neplatia ako za mlada.
U originálnych kaziet bol často problém práve v tom že bola kolmosť pásky niekde mimo, tá strojová veľko duplikácia bola niekedy príšerná, nie každý si dával vždy záležať, mal som v rukách aj vysokokvalitné tituly, ale aj totálne šmejdy, že na správne nastavenie kolmosti vám nebude stačiť ani závit skrutky na hlave.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Dolby

Príspevok od používateľa EZ647 »

iwwo111: bohužiaľ stále niektoré výrazy nechápem, alebo si neviem predstaviť, neviem čo je dýchanie, ale neprirodzené kolísanie zvuku a pásky ak nie je spôsobené mechanickými problémami v stroji, hlavne kladkou, tak som naposledy podobný efekt zažil na mojom Pioneer CT-S550S na funkcií FLEX, ktorá ma zlepšovať výšky kaziet s inou kolmosťou, elektronicky, nejaký expandér, alebo čo to bolo. Zlé nahrávky sa tam naozaj zlepšili, ale kvalitné nahrávky to posralo skoro presne tak ako si písal, ale to stačí vypnúť v tomto prípade. Inak sa potom prikláňam k nedokonalosti vedenia pásky v stroji, no ale ak máš inú skúsenosť a pri 0db ti to aj na iných strojoch hraje dokonale, tak mi to je záhadou.
Pri vysokých výkonoch sa zvyknú rozmazávať výšky, hlavne sykavky, ale tiež záleží od kvality pásky, každá to pojme trochu inak.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Dolby

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Neviem ako to inak popisat. Proste vysky sa stracaju, potom sú, alebo niekedy chýba tá brilantnost. Stroje mam nastavené. Proste ked idem do znaku dolby, sedí to. Takze kolmost je v poriadku. Keby znak dolby nemal zmysel, nedavali by ho tam.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Dolby

Príspevok od používateľa EZ647 »

No dobre tu sa ďalej už neviem pohnúť, môj názor som už napísal, doplním len kedysi som nahrával na Akai DX57 keď mal obe dve kladky, a kazety z neho na Sony hrajú s dolby fenomenálne, bez ohľadu či je to 0 alebo +6db, ale ako sa druhá kladka zhoršovala a tak sa aj toto začalo zhoršovať a bez nej to výškovo na iných deckoch nefunguje, tak už na ňom nenahrávam.
To by sme tu už po sebe museli hádzať zvukové ukážky, čo by mne tak nevadilo, ale legálnosti na internete už asi hej.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Dolby

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Tak to mas pravdu. Vsetko je nazor. Ja mam len moje skusenosti aj nazor. Hlavne ze debatujeme normalne. Každý z nas si z toho nieco vezme. Ale skus na tom decku nieco nahrat po znacku dolby a vyskusaj na inych strojoch. Mozno bude vysledok prekvapivy. Ja sa nezeniem za vybudenim. A ani nepouzivam striktne dolby. Ked ma paska menej sumu, nepouzijem dolby. A trochu viac vybudim. Ale len mierne, zamaskujem tým šum.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Dolby

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja používam dolby C vždy, pretože jeho skreslenie pri play na strojoch bez dolby je pre mňa príjemné, aj keď chápem že pre mnohých je to neprípustné. Ja idem z každej kazety na maximum, resp. tesne pod ním, pretože kvalitné kazety sú čím ďalej vzácnejšie a drahšie, a preto si treba užívať ich prednosti, preto ich výrobcovia robili výkonnejšími a citlivejšími vo výškach. A čím väčší výkon tým väčšia dynamika, preto som aj niektoré typy hudby, interpretov a pod nahrával na Metal, Maxell MX, Metal CD, TDK MA-XG, to čo tieto pásky dokázali aj pri prehrávaní na strojoch bez dolby, lacných rádiokazeťákoch, to som nikdy nepočul a nikdy by som to nedosiahol na obyčajnej kazete a kopa známych nedokázala pochopiť ako to dokáže zahrať. Alebo prečo na Tesle SM261 svietil na TDK MAXG displej v kuse bez bliknutia a zvuk nebol skreslený a iné srandy.
Alebo soundtrack Transformers od Jablonskeho na Metalke na Aiwe CSW320 môj malý rádiokazeťák, keby som to nepočul tak by som neveril čo z toho môže vyliezť, preto idem rád za hranice možností daného formátu, ostatne preto sa to vyrábalo, zmysel metalky je napríklad pojať obrovský dynamický rozsah, aj keď má viac šumu a skreslenia než kvalitná chrome/FeCo tape.
Keby to ešte tak dokonale fungovalo s dolby S tak nahrávam len v ňom, ale eSkové nahrávky na stroji bez dolby alebo s iným dolby sú pre mňa nepoužiteľné a takzvaná kompatibilita s dolby B, to ja považujem za hrubý výsmech.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Dolby

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Vidis, máme iny pohlad na vec, ale laska ku kazetam je u nas oboch. :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Dolby

Príspevok od používateľa EZ647 »

To je fakt, akurát ja musím pitvať, riešiť každý model kazety a pod, výrobu, konštrukciu a všetko ale zisťujem že v tejto komunite CZ/SK nie sú potrebné informácie po ktorých idem najviac, sa budem musieť posunúť ďalej.
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"