reel to reel magnetofony

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: reel to reel magnetofony

Príspevok od používateľa pedro »

Akurvát mám na stole ,,rozhádzaný Technics RS-1500 US. Áno,tiež doporučujem.Snáď ho poskladám ...:O) Pioneer RT 909 z hore uvedených je aj u mňa za 707 čkou.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: reel to reel magnetofony

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

daniel00421 napísal: Sobota, 30. Novembra 2019, 23:05 Pre domáce použitie odporúčam s dobrou stabilitou a min nárokmi na údržbu jednoznačne Technics RS 1500 rady,Revox PR 99,A 700,Pioneer RT 707,909 alebo Fostex a to je už potom iná nirvána.
Servisujem toho kopec aj značiek a zatial ako pre servisáka mi to vychádza takto,samo kto chce ísť vyššie na polstop a profi tak to je iná...Viem poradiť tiež ale treba mať priestor pre stolové stroje ako Studer A 80-827,Otari a Sony stroje.Tiež balíček peňazí ako na kúpu nového auta,a na úver alebo leasing nekúpite.
Tak, tak veru... Technics od 1500€ vyssie. Kto nevie, co s peniazmi, moze sa vrhnut na novu profi znacku Ballfinger, jedina profi znacka studiovych magnetofonov, s najvyssou vybavou za 27k€, nech sa paci. Bohuzial, zatial len stvrtpalec.

Moja vybava R2R - Tascam BR-20T, Revox PR99 III, Tascam TSR-8, Akai GX-620
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: reel to reel magnetofony

Príspevok od používateľa pedro »

Z overeného časom a ,,vintage,, isto väčšia radosŤ pre domácich hifistov. Oú !
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: reel to reel magnetofony

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No kedysi som začínal tiež so všelijakými jednomotorákmi atak,postupom času sa ku mne dostávali rôzne značky a modely R2R a aj som kopec toho vlastnil ako štvrťky Akai GX 635,Revox B77,A77,A 700,neskôr Pioneer RT 707,Sony TC 880,Teac X3,X 2 000...a iných.
Potom ma oslovilo polstopé a aj z dôvodu že som mnoho zhrával pre známych hudobníkov a to námatkovo to boli Studer B 67,Revox PR 99,Tascam 34,Technics RS 1 500US,aj chvíľu sa ohrial Studer A 80.
V poslednej dobe ak čas dovolí si naozaj chcem vyšperkovať a doladiť pre seba z dvoch kusov vyskladať Pioneer RT 909,doplniť reguláciu plynulú bias aj korekcie a podobne,niečo upgradenuť a tak,mi roky ležia už v krabici.Tým asi skončím,budem nahrávať cez dbx I a s prepáčením už sa na to vyj...m.Prestáva ma baviť furt meniť a doservisovávať,jedna 100% a konec.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: reel to reel magnetofony

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

daniel00421 napísal: Pondelok, 2. Decembra 2019, 11:43 No kedysi som začínal tiež so všelijakými jednomotorákmi atak,postupom času sa ku mne dostávali rôzne značky a modely R2R a aj som kopec toho vlastnil ako štvrťky Akai GX 635,Revox B77,A77,A 700,neskôr Pioneer RT 707,Sony TC 880,Teac X3,X 2 000...a iných.
Potom ma oslovilo polstopé a aj z dôvodu že som mnoho zhrával pre známych hudobníkov a to námatkovo to boli Studer B 67,Revox PR 99,Tascam 34,Technics RS 1 500US,aj chvíľu sa ohrial Studer A 80.
V poslednej dobe ak čas dovolí si naozaj chcem vyšperkovať a doladiť pre seba z dvoch kusov vyskladať Pioneer RT 909,doplniť reguláciu plynulú bias aj korekcie a podobne,niečo upgradenuť a tak,mi roky ležia už v krabici.Tým asi skončím,budem nahrávať cez dbx I a s prepáčením už sa na to vyj...m.Prestáva ma baviť furt meniť a doservisovávať,jedna 100% a konec.
Veľmi uvažujem nad tým, prerobiť polpalcovy 8 stopak s DBXI TSR-8 len na dvojkanal polsropak na profesionálne nahrávanie.
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: reel to reel magnetofony

Príspevok od používateľa pedro »

Neni lepŠie na ten 8 stopák nahraŤ 4 x toľko sterea ??? Pokiaľ to má mazaciu hlavu na to vybavenú.Kuknem - zvedavosť.! Je to klasaika 3 hlavá.Pokiaľ to nemá samostatné dohrávanie stôp ,,časom,,. Tak papier,ceruzka a nakresli dodatočný prepínač ku erase-rec head .Zimné večery sa blížia. :O)
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: reel to reel magnetofony

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

pedro napísal: Pondelok, 2. Decembra 2019, 20:29 Neni lepŠie na ten 8 stopák nahraŤ 4 x toľko sterea ??? Pokiaľ to má mazaciu hlavu na to vybavenú.Kuknem - zvedavosť.! Je to klasaika 3 hlavá.Pokiaľ to nemá samostatné dohrávanie stôp ,,časom,,. Tak papier,ceruzka a nakresli dodatočný prepínač ku erase-rec head .Zimné večery sa blížia. :O)
Pedro, je to dvojhlavak, mazacía a kombinovaná hlava. Ma to 8 samostatných vstupov a vystupov, len by to chcelo nejaký in out prepínač štyroch stereo stôp. Už mám také pásy nahraté, 4x stereo, na to práve využijem tie raritne SM900 co sú naliate na 35 mikronovy pas, takže hrajú 4x 45 minút pri rýchlosti 38.
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: reel to reel magnetofony

Príspevok od používateľa pedro »

Videl som na nete 2 aj 3 hlaváky.Čo už. Tak sa len pustiť do krabičky s prepínačom - čmi...
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: reel to reel magnetofony

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

pedro napísal: Utorok, 3. Decembra 2019, 11:50 Videl som na nete 2 aj 3 hlaváky.Čo už. Tak sa len pustiť do krabičky s prepínačom - čmi...
U TSR-8 nie je miesto na tretiu gebulu
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: reel to reel magnetofony

Príspevok od používateľa pedro »

Zmýlil som si to s 58...
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"