Dobré gramo?

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa Teslák »

Pánové,chci si pořídit gramostroj,pěkný byl ten Fisher uvedený výše,ale už není.Rovnou chci přeskočit nějaké začátečnické modely.Šířka 42 max 43cm,Černý,ideálně Direct Drive quartz,klidně od někoho z Vás po repasi,mám slabost na Pioneer,Technics ale i jiné mohou být.Aparaturu mám k tomu jen skromnou,Stereo,ale zase - nechci se potýkat s různými přeslechy motoru jako brum atd. ..Dokážete mi někdo něco doporučit co nyní koupit?Nové strojky z obchodů se mi moc nelíbí.Předzesilovač mám v receiveru,ale nebude nicmoc.Takže na bastleni se možná dostane. Díky za pomoc.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa oneeeee »

najlepšie gramofony sú pioneer PL mal som PL8 v roku 1984. tak asi tak nejak vyberaj .
https://elektro.bazos.sk/inzerat/104387 ... R-PL-2.php
tu je aj video
https://elektro.bazos.sk/inzerat/103730 ... PL-88F.php
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa Nstar »

Nechcem vyzvedat ale mas vlastný tip? Čo sa ti pozdáva? Rozpočet? Prenoska tam už má byť alebo budeš dokupovať?
Naposledy upravil/-a Nstar v Sobota, 7. Decembra 2019, 11:42, upravené celkom 1 krát.
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa pedro »

Najlepšie ? Dá sa ich produkcie pár vybrať.Tá PL 8 je za tú cenu OK.Ťažký,odpružné šasí a spoľahlivý.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa Teslák »

Vypadá dobře,jen ta barva,sice na zvuku nepřidá,ale pěst na oko to pro mne je,mám černé komponenty,může mít design doplněny chromem nebo šedou,Dokupovat jehlu či přenosku zatím nechci.Predstavuji si pro začátek ihned hrající (dobře hrající),Jó,málem jsem zapoměl,dost se mi zamlouvá stroboskopický systém hlídání otáček,a raménko do tvaru písmene S.
Značky mi nehrají roli,ať Dual,Pioneer,Technics,Numark,Lenco atd.

Ps:ten černý PL88 je zajímavý,ale kurña,cena mazec.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa pedro »

,,plasťák,, z obchodu za 50eu má aj usb , s-x a všetko KO aj ja jáááj. :O))) Všeobecne je to o tom ,,chceš ? kúpiš,,.Nechceš ? špekuluješ a nakoniec sa z toho vykľuje poriadna bučora.OZaj,pekného MIKULÁŠA hifisti i hifisti Čakatelia. :O)
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa Teslák »

pedro napísal: Sobota, 7. Decembra 2019, 18:33 ,,plasťák,, z obchodu za 50eu má aj usb , s-x a všetko KO aj ja jáááj. :O))) Všeobecne je to o tom ,,chceš ? kúpiš,,.Nechceš ? špekuluješ a nakoniec sa z toho vykľuje poriadna bučora.OZaj,pekného MIKULÁŠA hifisti i hifisti Čakatelia. :O)
Tak to ani náhodou.Jaké plasťáky?Ty nejsou pro mně.Potřeboval jsem vědět v kostce vaše zkušenosti,jaké stroje mají jaké bolesti,nebo přednosti.Po Pioneerech šilhám,zaměřím se na ně.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa janvys »

Myslím že je fuk jaká je to značka, konkrétně z Pioneera se poslední roky uměle vytváří jakási legenda a top hifi, zejména na různých fórech a díky tomu překupníci ihned uměle vysazují ceny do nonsens výšin s tím ten falešný dojem pouze upevňují v očích lidí. Ale je to jen placebo efekt.
Vynikající gramce dělalo hodně značek, Dual, Technics, Sony, Lenco, ale i Tesla následován pro-ject atd.. Vůbec bych se v případě gramce nezaměřoval na značku.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Presne. Znacka neni dolezita.
Naj su Dual, Sansui, Thorens.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Mozem uvolnit dva Dualy Direct Drive, ale potrebuju repas. Oba idu, Cs728Q porebuje vymenit premostovaci kondenzator, lebo od staroby zhorel, a stoplik pod dvihacik, to je snad jedina porucha Dualov, ktory sa casom rozpada a ten druhy potrebuje len nejake drobne nastavenia, v kazdom pripade u oboch treba vymenit kondiky v elektronike. Nikto ti po repase lacno stroje nepreda, na to zabudni.

Ja tiez budem musiet cely park starej hifiny postupne restaurovat, vsetko sa zacina kazit.
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa pedro »

Teslák,kúp si dobré gramo,no pokiaľ neni vybalené zo ,,zapeČatenej,, krabice ohranosŤ prenosky ťažko zistíš hoci za ňu zaplatíš. PIONEER má dobré no i nedobré a občas predražené veci. Mnoho ich vintage gramcov ponúkaných aj cez 1000eu má mizerné vertikálne osadenie ložiska ramena - držiak v tvare ,,podkovy,,. Niektoré modely majú aj prevodovku,ktorá je nerozoberazeĽná a časom ,,vyloganá,,.Áno, ovláda pohyb ramena a motor v nej poriadne dokáže vynervovaŤ bubienky.Tak opatrne,stále platí ,, jednoduchejšie = dokonalejŠie ,,. :O) ps.S Techn SL-Q2 , resp Q3 niČ nepokazíš.Prenosku si porieš sám po kúpe pokiaĽ môŽem poradiŤ. VIem, Že môžem a niČ za to nechcem ! :O)
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa Teslák »

pedro napísal: Nedeľa, 8. Decembra 2019, 18:48 Teslák,kúp si dobré gramo,no pokiaľ neni vybalené zo ,,zapeČatenej,, krabice ohranosŤ prenosky ťažko zistíš hoci za ňu zaplatíš. PIONEER má dobré no i nedobré a občas predražené veci. Mnoho ich vintage gramcov ponúkaných aj cez 1000eu má mizerné vertikálne osadenie ložiska ramena - držiak v tvare ,,podkovy,,. Niektoré modely majú aj prevodovku,ktorá je nerozoberazeĽná a časom ,,vyloganá,,.Áno, ovláda pohyb ramena a motor v nej poriadne dokáže vynervovaŤ bubienky.Tak opatrne,stále platí ,, jednoduchejšie = dokonalejŠie ,,. :O) ps.S Techn SL-Q2 , resp Q3 niČ nepokazíš.Prenosku si porieš sám po kúpe pokiaĽ môŽem poradiŤ. VIem, Že môžem a niČ za to nechcem ! :O)
Přesně jak říkáš,v jednoduchosti je síla a to vím i z jiné praxe.
Koukal jsem i na prostý Nový Litovelácký gramec,ale nic na nich není za ty prachy,a navíc prý motory mají potíže.
Technics se mi také líbí.
Ležím v tom a studuji weby jak se dá.

Ps:jak vidím ,Sl-Q3 je parádní,ale v černé. Ono,asi mám zatím favorita.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"