Dobré gramo?

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ten z bazoša po zapnutí nič nerobí
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa Nstar »

To nevadi ale trebalo by detailnejsie info alebo najlepšie ist pozrieť, dolezite je aby nemal zborceny tanier a lozisko, ostatne su drobnosti, a ktovie co to znamena nic nerobi. Mozno dlho stal a niekto ho rovno zapol a bum, oprava na zdroji za par kcs
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa iwwo111 »

pedro napísal: Sobota, 12. Októbra 2019, 23:36 Keď hľadáš gramo z obchodu za 100-200 eu , bez nárokov na sound čo už.No za tieto ceny sa dá z ,,druhej ruky,, kúpiť aj hrajúci stroj ku vyšším nárokom,ako len kolotoč pre LP...

Nie, nehladam gramo bez narokov na zvuk. Hladam zaklad na dobrú prenosku. Už mám dost pokusov a omylov na bazosi. A tiez nie je strop 200 eur. Prenosku mám teraz zatial ortofon 510 mk 2. To je len zatial.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Nstar napísal: Nedeľa, 13. Októbra 2019, 06:37 Jedine nove v tejto cene by som zvazoval elemental, hoci je to minimal, nic ine nejde chciet. Lepsi sa ale zozenie z druhej ruky a este raz prenoska robi zvuk, to ostatné sa rozhoduje tak aby ho nezhorsilo.
Ale zasa kupis elemental alebo iny project a predaju ti to bez krytu. Ja neviem moc fer to nie je, pretože najvacsi nepriateľ gramo je prach a toto je trochu drze.
Vyber prenosku, lenze ako ked nemas na com odskusat, ze. No stavka na istotu bude Shure. Stavka na neistotu Grado, ta by bola pre mna. Alebo Koetsu..

Teraz best buy asi
https://hudba.bazos.sk/inzerat/10389609 ... -nc440.php
Nc 440, vsimnite si to prekrasne ramienko, toto je stroj a za tuto cenu...asi bude chcieť nejake drobnosti, az to nemá prevaleny tanier tak je ok
Za telefonat by to stalo az by ktosi cosi zhanal

A preto pozeram po tom Denone. Ma kryt, no a pre mna podstatne, je to automat. Prenoska ak by bola zlá, dá sa vymenit.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa Nstar »

Sa ti nezadarilo cez bazos? Inak za tú cenu to mozno stoji, tazko povedat ked si zoberies co vsetko to obsahuje, aka bude kvalita. Ked chces automaticky tak to je tazsie najst cosi. Rozpis.sa trochu o tej story a o tom ake a preco mas poziadavky
Ale ja mam trochu svojsky nazor na gramce, podla mna najidealnejsi je nc 440 aj ked to neni najlepsi gramec samozrejme. Jednak v zaklade je uz vyborny a za dalsie da sa z neho bastlenim dostat este viac. A znesie ozaj vysoku prenosku. Viem ze nazory su aj opacne a nikomu ich neberiem. Potom tie nove gramce mu nesahaju ani po paty az od dost vysokej cenovky sa to zacina zrovnavat, za dalsie este stale opravitelnost.
https://www.phono.cz/gramofony/tesla-nc-44011
Naposledy upravil/-a Nstar v Nedeľa, 13. Októbra 2019, 20:20, upravené celkom 1 krát.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa iwwo111 »

daniel00421 napísal: Sobota, 12. Októbra 2019, 22:53
iwwo111 napísal: Sobota, 12. Októbra 2019, 20:26 A čo tento Denon? Čo myslíte?


http://www.tophudba.sk/denon-dp-400-4912
Ano to je lepšia voľba ale stále ma zaráža že kukáte po komerčných obchodoch,pritom predajcovia profi a D.J.techniky ponúkajú veľa rokmi overenej techniky a s odporučaniami a recenziami renomovaných odpborníkov,sme Hifisti,nie spotrebkári...!!!

Tak to by ma zaujimalo, kto je hifista. Ja asi nie som, lebo nemam Akai, ani Technics. Mám "len" komerčnú Aiwu. A nie som hifista, lebo po dlhych rokoch som si doprial nový zosik a nový zdroj hudby. Samozrejme aj nové repraky, z komercneho obchodu. Po mnohych skúškach a výmenách starsich mašín, som siel do toho komerčného obchodu, kde som skúšal kludne cely týždeň, rozne značky a vybral som si podla mojich uší. A uz par rokov som velmi spokojny. Nie je to na prvé pocutie bomba, ale neboli z toho hlava ani po par hodinách počúvania. Je to proste pre mna zvuk, aky ocakavam. No napriek tomu, ze nie som hifista, lebo mam hudbu z komercneho obchodu, mam neskutocne rad kazety a kazetaky. Vsetky. Vsetko co prehrava kazety. Je to pre mna konicek a priznam sa, najradsej pocuvam kazety. No a preto, ze dost som uz naminal penazi aj na starsie gramá, chcep si kúpiť niečo nové a spolahlive. Prenosku si dam akú chcem predsa. Mám nazbieranych mnoho platní a je radost si to nahrat na kazetu a potom si uzivat tociace sa kotuciky. Ale to zase nebudem hifista vsak. Hmmmmm

Som sa nasral
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hifista asi nebude ten kto povie že ideálny bitrate na mp3 je 128kbit a nechápe prečo by to malo byť inak, vyšší je zbytočný :D
Áno s týmto názorom som sa stretol.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa iwwo111 »

EZ647 napísal: Nedeľa, 13. Októbra 2019, 20:20 Hifista asi nebude ten kto povie že ideálny bitrate na mp3 je 128kbit a nechápe prečo by to malo byť inak, vyšší je zbytočný :D
Áno s týmto názorom som sa stretol.

Heh. Tak je už iné kafe. :D
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Nstar napísal: Nedeľa, 13. Októbra 2019, 19:56 Sa ti nezadarilo cez bazos? Inak za tú cenu to mozno stoji, tazko povedat ked si zoberies co vsetko to obsahuje, aka bude kvalita. Ked chces automaticky tak to je tazsie najst cosi. Rozpis.sa trochu o tej story a o tom ake a preco mas poziadavky
Ale ja mam trochu svojsky nazor na gramce, podla mna najidealnejsi je nc 440 aj ked to neni najlepsi gramec samozrejme. Jednak v zaklade je uz vyborny a za dalsie da sa z neho bastlenim dostat este viac. A znesie ozaj vysoku prenosku. Viem ze nazory su aj opacne a nikomu ich neberiem. Potom tie nove gramce mu nesahaju ani po paty az od dost vysokej cenovky sa to zacina zrovnavat, za dalsie este stale opravitelnost.
https://www.phono.cz/gramofony/tesla-nc-44011

Ano cez bazos. Ale to uz mam za sebou. Proste chcem automat. Idealne bez predzosika, nepotrebujem ho. Ziadne usb a podobne pre mna hluposti.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ale bežnému používateľovi elektroniky je niekedy veľmi ťažké vysvetliť čo to je frekvenčný rozsah a čo to znamená vysoká frekvencia, tam už sa dostávame na neznalosť základných pojmov základnej školy, no nič.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa oneeeee »

pioneer sa ešte venuje gramofonom . posledný model má však aj vstup na usb a predzosilňovač .
https://pioneer.heureka.sk/gramofony/?g ... VMQAvD_BwE
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Dobré gramo?

Príspevok od používateľa iwwo111 »

EZ647 napísal: Nedeľa, 13. Októbra 2019, 20:25 Ale bežnému používateľovi elektroniky je niekedy veľmi ťažké vysvetliť čo to je frekvenčný rozsah a čo to znamená vysoká frekvencia, tam už sa dostávame na neznalosť základných pojmov základnej školy, no nič.


Však mne je to jasné. Ja som sa len nasral, bo hifista nie je ten, co si kupi vec v komercnom obchode. Tak co dodat. A pri tom som tam nechal 4 tisicky. :D no co uz. Mam to az do dochodku. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"