AKAI GX-75 MK II

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ktovie v akom to je stave.
On je Štefan seriozny, ale nestihne všetky stroje pozerať - prejdu mu tony veci rukami. Už som uňho nakupoval. Raz bol problém, postavil sa k tomu čelom a bol ústretový s riešením.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa janvys »

orhore napísal: Pondelok, 7. Októbra 2019, 10:43 Není to ten samý prodejce? Ale na aukru jsem nuž nic takového nenašel.

https://elektro.bazos.sk/inzerat/103550 ... master.php
Není. Ten z aukra vypadá na detailních fotkách jako nový, tento z bazoše už má něco za sebou jak je vidno.
Jo a ta pásková dráha je 100%.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa janvys »

Janvys se zbláznil
Kdyby se už neozval=manželka ho ubila
Prílohy
IMG_20191010_172615.jpg
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa orhore »

To jsi koupil z toho Aukra :?: :)
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa janvys »

Jo, za tu cenu jsem to nemohl nechat být, i když teď nemám ani na benzín... Je to divný ale je jak nový.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kazetowich »

:lol:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa orhore »

V době kdy se tento Akai prodával ještě v obchodech stál kolem 530$ což není hodně. Akorát v současnosti z něho udělali překupníci výnosný artikl hlavně kvůli jeho vzhledu a hmotnosti :) . Ale najdou se i normální prodejci jak je vidět. Tak ať ti slouží :!: . Pak tu něco napiš o svých zkušenostech pokud tě doma nezabijou :lol:
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa janvys »

No třeba na ebayi mám GX75ku ve sledování už dlouho, a pokud je to mk II verze v krásném stavu, pohybují se kolem 10.000Kč a když jde nějaká aukce tak se to šplhá k 8

Edit: tak jo, žiju, stroj je zabudovaný v mém audio koutku, před tím jsem provedl test, krasavice je kompletně v pořádku, vše je panenské, nikdo se v tom nikdy nehrabal, opravdu krásný kousek. Prodejci už jsem poslal díky za super obchod.
.
Prílohy
IMG_20191011_213941.jpg
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa janvys »

Tak, možná to někoho z vás bude zajímat. Orhoř chtěl napsat nějaké zkušenosti, tak tady jsou: Měl jsem teď 4 dny volna a tak jsem je (k nelibosti manželky) strávil u decků a kazet.
***subjektivní duel***
Nyní můžu s jistotou říct něco o mém novém GX-75 mk II. Nahrál jsem cca 20 různých kazet, různých kvalit i různých složení až po metal. Srovnával jsem nyní oba moje nejlepší decky, tedy GX-75 mk II versus K700ES.
Výsledek je takový a to teď uź můžu s jistotou potvrdit, že K700ES je lepší. Zprvu jsem myslel že to bude vyrovnané. Není. K700ES má lepší kalibraci, nakalibruje více kazet a zejména si dokáže dobře poradit s low-end pásky. Akai to nedává, nedokázal úspěšně skalibrovat ani polovinu toho co Sony. V případě lepších kazet se situace zlepšuje ale pořád tam nedokáže nacpat to, co K700ES. Akai se sice snaží, ale začíná dříve zkreslovat.
Zvuk: strávil jsem nad tím opravdu spousty hodin (s delšíma přestávkama na vyčištění a srovnání uší) Moje AT M50x mi téměř přirostly k hlavě. Zkoušel jsem v průběhu i jiná sluchátka.
Nahrával jsem napříč žánry, věci které notoricky znám, i ty čerstvé neznámé, a bonus byly zvuky z testovacího CD, které pro tento účel bylo vynikající.
Akai má zvuk maličko jiný. Malinko barvitější oproti zdroji a cítím lehoučký deficit výšek oproti tomu samému v Sony. Zvukově stále perfektní, ALE K700ES hraje věrněji. Ano věrněji, jako zdroj, vůbec nic nepřidává ani neubírá. Výšky jsou ostré jako břitva.

Takže co, jsem trochu zklamaný u GX-75 mk II, čekal jsem víc. Ano, je to stále top deck, ale K700ES nepřekonal, a bohužel se mu ani nevyrovnal.

Podotýkám, že oba decky prošly kompletním přeměřením a případně doladěním veškerých úrovní, kalibrací, hlav a komplet všeho dle SM na půjčeném osciloskopu Rohde&Schwarz.

Závěr:
Akai by možná potřeboval lehoučký tuning. Uvidíme. Asi si budu muset znovu přečíst ty úpravy co dělal orhoř. Nicméně pořád je to supr deck a bude normálně v provozu. Když bude nahrávat, tak na hodně dobré kazety, pro skvělou nahrávku je vyžaduje.
No a K700ES mě znovu posadil na židli, zde není vážně co dodat. Lepší mašinu jsem ještě neměl. Toť vše.

P.S. až budu mít zase někdy větší volno, chystám se na duel GX-75 mk II versus GX-6. Zvukově jsou si totiž velice podobné, a vážně mě zajímá, jestli najdu nějaký rozdíl.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak som si tu chvilu porochnil pri modernych deckoch ake nemam a nebudem mat. Teda diky za to.
Skusal si aj velmi stare kazety (VOCC)? Nieco ako Maxell LN alebo nieco podobne?
Zda sa ze vsetky tie decky mas trvale zapojene. Su prepojene aj so zosikom alebo len do nich priamo napojis sluchatka?
A ako potom prepojenie CD ?
Ozaj a aky mas CD?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2889
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa AdmineR »

A este tu nebol spominany tusim ten vrchny deck a receiver. Ani Eq. Na nom vidno klasicke nastavenie "lavorik".
Tak ale jasne. Vsetko ma svoj cas.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: AKAI GX-75 MK II

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Velmi dolezita okrem riesenia elektrickych obvodov bude zrejme aj šírka štrbiny hlavy. Je fascinujuce ze niektore decky maju avizovany fr rozsah aj nad 20 kHz... pri tak pomalom posune pasky to je doslova zazrak. Fyzicky to hadam ani nie je mozne. Vraj sa na to pouzivaju rozne vylepsovacie korekcne obvody. Pre mna je toto uz Terra incognita. Ale skusite o tom zahajit polemiku a vysvetlit blbemu?
Ale prosim zalozit nove vlakno s patricnym nazvom do spravnej kategorie.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Akai"