Tesla Sm260 Hi-Fi

Moderátor: AdmineR

Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa Kubrt »

orhore napísal: Utorok, 18. Júna 2019, 22:25 To ani nevím, že by v SM 260 byl nějaký obvod 4066. SM jsem nestudoval. Pokud byl jen 1, tak bych asi zkusil relátko-a. Zjistil jsem, že je slyšitelný rozdíl i mezi MAX4066 a relátkem ve prospěch toho druhého řešení.
Teď jsi ve mně vzbudil tygra. Musím tam dát relátko. Pokud tím ještě zlepším zvuk... Na podzim... Teď je moc horko... 😉
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa janvys »

Kubrt napísal: Utorok, 18. Júna 2019, 21:42 Mám jich asi osm v různém stavu nepříčetnosti. Pokud by byl zájem mohu jeden vytunit a nabídnout
Hlásím se. A cenu budu bez řečí respektovat ;) Vím že ten tuning vč.parádní hlavičky bude stát hodně času. 260ku jsem v dobách mého mládí měl a už několik posledních let po nějaké pěkné koukám. Splnil bys mi jeden z mých snů :)
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ak to neponahla, tak mozno jednu otunenu s relatkom (;-) by som na jesen zobral. Prosim predbeznu cenu do sukromnej spravy. Aby som vedel pripadne nasetrit. Teraz som sa trosku vysypal z peniazkov. Dufam ze sa to coskoro zahoji :-)
Tiez som sa obcas pristihol pri myslienke vlastnit nieco taketo. Navyse ten tuning ma neskutocne láka hihi.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa Kubrt »

A kruci... Dvě tunit... Nemám plošáky na dyn. Předmagnetizací. Poptám je a raději hned objednám. Ale dřív než v zimě to dělat nebudu. Teď jsem na zahradě, večer s dymkou. V zimě si pustím v dílně jazzik a můžu tunit... Souhlasíte? Cenu vymyslím. Můžete navrhnout do soukr. Zpravy
S relatkem zatím nevím. Musím asi upravit obvody pro napájení relatka. 4066 jede na malé proudy, relátko na řádově větší... Nechci být příliš technický...
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa Kazetowich »

V zime je fajn. Pohoda. Hadam dozijeme ;-)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa Kubrt »

Ještě se chci podělit o zkušenost. Nevím zda znáte omezovač šumu HUSH. Obvod Ssm2000. Je to zajímavý obvod, který dokáže omezit šum třeba z pásku až o 25dB. To je velice silné omezení. A navíc nepotřebuje nakódovat nahrávku dopředu. Zapojuje se hned na výstup zdroje. A nezasahuje do něj. Jen omezí šum. Tuner s tímto obvodem naprosto nešuměl a Sm260 se zapnutým Dolby B byla jak CD. Naprosté ticho v pauzách. Pravda je že přímo bez Dolby systém kapku dýchal. No větší kapku. Ale s Dolby b dokonalost... Používám je v mém tuněném magnetofonu. Znáte jej?
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa orhore »

Vím o něm jen okrajově. Moc jsem se o to nezajímal, protože obvody, které řeší šum až na výstupu moc nemám rád. Pokud to funguje tak dobře jak popisuješ, tak to je ok. On má tuším ten obvod dokonce v datasheetu doporučeno mít zapnuté dolby B při přehrávání.
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa Kubrt »

On funguje na principu komprese a pásmové propusti s dynamickým řízením prahové úrovně a zpětné expanze již omezeného signalu. Je to velmi chytrý algoritmus. Má svoje mouchy, ale téměř neořezává výšky při jejich nízké úrovni. Trošku má zvukové artefakty, ale pokud o nich nevíš, neobjevíš je. Ale řekl bych že je signál přirozenější než Dolby c. Které až příliš mění charakter výšek. Je to o nastavení, ale přece jen mění. Je to jen taková zajímavost. Obvody už se nevyrábí, ale mám...
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kubrt: Jak jste se tu rozepsali, tak jsem se pořádně začal ztrácet :-D..

Jinak toto mi nedá, ale to co jsi popisoval mi značně připomíná popis (či princip, ať mě nechytáte za slovo) formátu Mp3..

Jen vsuvka, jak jsem psal už dřív, osobně mám na tyto věci úplně jiné názory než ostatní, radši šum a přirozené defekty pásku s ostřejší nahrávkou než nějaké vylepšováky - ale neber si to špatně, já nepoužívám ani Dolby ;-).
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Pripajam sa k Liške.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa orhore »

Však jo. Někdo nahrávky na kazetu může hodnotit jako daleko horší než mp3 na 128kbps. Jenže je tu rozdíl ve zvukovém projevu analogu versus digitálu. Takže jakékoliv analogové "kurvítko" je vždy mnohem lepší než jakékoliv digitální vylepšovátko.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Tesla Sm260 Hi-Fi

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Tak já to nemyslel špatně a právě ani ne přímo doslovně, proto jsem to psal, jen že mi to připomnělo hnedka Mp3 formát.

orhore: Já ti nevím, takto se to nedá říct, každý má prostě něco a ač jsou chyby různé, furt to jsou chyby.

Vem si tedy Mp3, prskeš to do VBR (tedy Variabilní BitRate), kdy jsou tišší pasáže s menším datovým tokem a náročnější mají vyšší datový tok. Když takovou MP3 přehraješ třeba v autorádiu či starším přehrávači, bude v tichých pasážích tato skladba čvachtat - bude poskakovat rychle dopředu s digitálním počvachtáváním (ach jak miluju to hraní si se slovy :lol: ).

Nyní analog. Tam máš onen slavný Dolby systém. Asi není špatný a asi dobře funguje na stejném stroji, ale to je ten průser. Nahraješ kazetu na jedné mašině, vezmeš si ji a pustíš v jiném a hned je zvuk deformovaný se zkreslenými či pořádně deformovanými výškami. Je to jako by sis chtěl pořádně kejchnout a v poslední chvíli to odeznělo.


Jak říkám, každý má rád něco :-).
Mě se třeba líbí i takové, pro ostatní nepochopitelné věci, jako výrazně praskající desky, u starých filmů praskání, slepky, škrábance a jiné defekty v obraze doprovázející praskavé a šumivé zvuky jako u jeté desky a u pásků si rád poslouchám i ty zmačkané, kdy je skladba poničena zmačkáním, občasným zmagnetováním, roztažením atp..
Nevím proč, ale líbí se mi to.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tesla"