YAMAHA KX-W 952

Moderátor: AdmineR

jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa jhradec »

můj první stereo kazeťák Grundig CN 510 automaticky čistil hlavu při každém stisnutí Play. A tehdy to bylo opravdu třeba- klazety špinily a nejen Emgeton.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

Po dlhom čase som opäť dostala chuť niečo si nahrať.

Viacmenej som sa dostala k niečomu, čo som chcela urobiť už dávno - archivovať si albumy obľúbených interpretov alebo len zaujímavú muziku.

Dnešnými obeťami sú TDK CDing2 46 a Maxell UDI-CD 60.
Aj keď výberové konanie bolo vskutku zaujímavé a pomerne náročné. Pochopiteľne, keďže som si vybrala aj náročný žáner =D (kandidáti boli- Emtec Sound I 60, Maxell UR 60 1998, Sony EF Super 60 a aj Konica XR-I 60, nuž ale víťazne vyšla UDI-CD)
Práve som čistila hlavy, takže mám pauzu, kým si magič neodpočinie, ale plánujem ešte využiť Maxell WE 70.
Trošku mám trému, čo na ňu Yamaha povie, ak sa jej nebude páčiť, asi príde na radu Technics.

Nezabudla som ani na porovnávaci test D vs. AV-D, ale to neskôr, lebo staré D nemám ešte odbalené =)
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

Čítam posledný príspevok a nejako som zabudla dokončiť =D
Ten večer som nahrala asi 5 kaziet vrátane spomínanej WE2. Ktorá mimochodom na Yamaha zahrala krásne! Bohužiaľ, na stranu B som zvolila nevalně takže sa bude prehrávať.


Teraz vedieme zas menšiu diskusiu s Nstarom o Hi-fi a žasneme čo je to za stroj.
Ja si ju tu vychvaľujem stále a asi je to aj dosť otravné :D ale naozaj by ste si to museli sami vyskúšať aby ste to pochopili.
Práve sa rozprávame o tom, že takmer každá jedna kazeta, čo sme tam dali, zahrala výborne! Výnimkou (ktorú si pamätám ) bola SCOTCH SCREAM'R a SONY EF Super - možno Nstar doplní čo si ja nepamätám.
Ale naozaj, od základnej UR 2012 po japonské UDčky, staré UR, typ II... Všetko skvelý výsledok! Dokonca som sa odhodlala prvýkrát použiť dolby (C) na TDK SA. To bola pecka!
A inak viete čo je vtipné?
Že stará UR 1986 nemá vôbec badateľný šum. Áno, počuť ho, ale pri pauzách. Keď hrá muzika tak ho nevnímate.


Ako teraz povedal Nstar, vo svete kaziet by bol tento magič UDI : )
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1922
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jasom dávno hovoril o vlastnostiach a prednostiach tohoto deck-u,nikto mi veriť v tej dobe nechcel,očakávam prísun a to bude tiež už na roky konečná,vysnívaný Alpine AL-80,kedysi v prelome 80-90 rokov som mal to čo dočinenia v rodine s AL-90.toľko zatial.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

daniel00421 napísal: Sobota, 13. Februára 2021, 21:45 Jasom dávno hovoril o vlastnostiach a prednostiach tohoto deck-u,nikto mi veriť v tej dobe nechcel,očakávam prísun a to bude tiež už na roky konečná,vysnívaný Alpine AL-80,kedysi v prelome 80-90 rokov som mal to čo dočinenia v rodine s AL-90.toľko zatial.
Dano ja som ti písala už aj predtým - ale napíšem aj teraz:
ĎAKUJEM!!
Lebo som vyhrala lotériu na jeden žreb. Mám najlepší deck svojej rady a nepotrebujem už nič ďalšie.
Samozrejme, že ma láka skúsiť aj ako hrá niečo iné, ale to je záležitosť jedného večera, čiže kupovať sa mi to neoplatí... to by chcelo nejaký klub kde by sa dalo odskúšať ako jaký deck hrá : )
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1922
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jáááj ano a všetci budeme spoločne pri sebe kukať do dvierok ako sa točí a nahráme si všetci Covid-19 mutáciu cass.reel.Paráda. :lol:
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

ale daj pokoj aspoň tu s tú debilinu... mám toho plnú..... radšej bodky ako to slovo =D
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1922
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa daniel00421 »

moniatko napísal: Sobota, 13. Februára 2021, 21:52 ale daj pokoj aspoň tu s tú debilinu... mám toho plnú..... radšej bodky ako to slovo =D
Dobre dobre ale iní nevedia že nákaza Analogom a kazetami,u mňa aj kotúč pásmi je už dlhodobá diagnóza a v tele je to furt,len diagnostikovať odborne sa to nedá...

aháááá ty takto si to myslel... tak to áno potom =D
pokojne nech sa celý svet nakazí analógom, aspoň by sa prestali v rádiách hrať také odrhovačky =P
a celkovo... má to svoj charakter a takú nejakú úroveň : )
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

daniel00421 napísal: Sobota, 13. Februára 2021, 21:56 Dobre dobre ale iní nevedia že nákaza Analogom a kazetami,u mňa aj kotúč pásmi je už dlhodobá diagnóza a v tele je to furt,len diagnostikovať odborne sa to nedá...
aháááá ty takto si to myslel... tak to áno potom =D
pokojne nech sa celý svet nakazí analógom, aspoň by sa prestali v rádiách hrať také odrhovačky =P
a celkovo... má to svoj charakter a takú nejakú úroveň : )

Pre mňa sú kazety jednoznačná jednotka, čo sa týka užívateľského hľadiska!
Keď som ešte chodila do školy (čul máme vyuč cez net) tak to som mala walkmana, ale 4 kazety a náhradné baterky.... Patrilo do každodennej výbavy
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa Kazetowich »

az v poslednych 2-3 rokoch cca ocenujem kvalitu zvuku kazety. Vlastne jej nie je co vytknut. Tu trochu sumu pri normalnej hlasitosti ani nepocut - iba ak tomu osolite.
No nezatracujem ani digital - hlavne odkedy mi Miso T. zgeneralkoval discman Panasonic - podla Steve Hoffman sa jedna o najanalogovejsie znejuci prenosny cd player.
Á hlavne po servise uz neskace a prehra vsetko.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa moniatko »

Dnes som mala veľkú chuť hrať sa s kazetami, fotiť ich, prehrabávať sa v nich, ohadzovať sa nimi (to už preháňam ale tak- chápete snáď =D)

Nakoniec som sa zmierila s tým, že budem len nahrávať, tak som si vybrala kazetku UD1 64 Japan, čierna.
Mala som vybratú muziku, nastavený magič, prvá pesnička končí a- SEK! Prehrávala som tú pesničku asi 3x kým ma to nenasralo a stratila som chuť čokoľvek už robiť.

Zo zlej nálady som sa nevedela dostať, tak som si podriemala, keď tak pekne slniečko svietilo.

Po všetkých večerných úkonov som znova dostala chuť nahrávať. Doladila som si playlist, nakoniec som zistila, že potrebujem 90tku.
Kandidátov bola celá kopa!
UX-S
Chrome Maxima II
SA black
Vyhrala to však UR 1985.
Po menších testíkoch čo kazeta znesie už spokojné nahrávam a dúfam, že mi nebude už nič sekať.

Menší popis UR:
Je to asi najstaršia kazeta akú mám.
Keďže mám zopár náročnejších skladieb, skúšala som dolby C. To sa jej nepáčilo, stredy a basy zahalila do nepríjemného neurčita.
Skúsila som to teda bez dolby.
ONA TAKMER VÔBEC NEŠUMÍ!!
Na to koľko má rokov tak jej šum je nižší ako jej najmladší model 2012 (viem že sú už aj 2020, ale tie nemám takže ich ani nerátam =P )
IMG_2607.JPG
Je to haluz. Každý mi hovorí ako doba ide dopredu a že treba ísť s dobou, no táto Maxell je krásnym príkladom ľudskej ješitnosti. Nikoho nechcem uraziť, ale môj názor nezmeníte, vždy vravím, že to najlepšie už bolo vynájdené. To čo sa robí dnes sú len slabé odvary z dobrých nápadov.
My sa len môžeme vrátiť k pôvodu, vymýšľať "niečo nové" je zbytočné pretože je veľmi malá pravdepodobnosť, že sa vymyslí niečo lepšie ako už to čo bolo.


Moja filozofická vložka je u konca.
Hádať sa s nikým nechcem ani nejdem. Každý máme svoj názor a nepochybujem, že existujú aj novodobé dobré výmysly. Nedá sa žiť v modernej dobe starosvetskym spôsobom života : ) to bych bola iný makac keby to dokážem =D

Iba som chcela nahlas obdivovať Maxell UR 1985, pretože na svoj vek je to úžasná kazeta!! Nízky šum, netreba dolby, živšia hudba v pohode do +2dB, dokonca keby chcem preháňať, zvládne aj +4dB
Pri inštrumentálnej, klasickej hudbe šum zanedbateľný.
+ pikoška :
Zistila som, že sa mi výsledok páči až keď nahrávka dosiahne určité skreslenie (samozrejme nie vysoké!). Na to, aby sa môjmu sluchu zdala nahrávka živá a pestrá, potrebujem minimálne 2% skreslenia zvuku.
Teraz som donahrávala jednu stranu, ktorá mala v priemere -4dB až 0dB špičky a bolo to nudné, polomŕtve, jednotvárne
.
IMG_2610.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: YAMAHA KX-W 952

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja by som kopol do inej témy, ak má niekto chuť sa vyjadriť.
nie je to o tom že staršie kazety sú horšie vo výškach, teda ani šum sa tam moc neusadí? všetky testy kaziet čo som kedy robil a bolo nutné podbiasovať mali menší šum
ale to som sa pustil na veľmi tenký ľad, pretože až tak dobré znalosti nemám a len veľmi teoretizujem, čo sa stalo s páskami že bias je nižší než za mlada? napríklad pravé chromdioxidy majú malý šum, ale v dobrom stave hrajú ostro aj bez úpravy biasu... mali by sa vyjadriť skúsenejší, niekto z oboru výroby :P

z teórie len viem že čím menšie a pravidelnejšie usporiadané magnetické čiastočky, tým nižší je šum, preto bol chromdioxid v tomto neprekonateľný so svojou presnou geometriou, no a moje znalosti teórie končia, ostatné sú len dohady čo som videl, alebo počul
Napísať odpoveď

Návrat na "Yamaha"